Migająca kontrolka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek1988b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 14:20
Lokalizacja: wrocław

Migająca kontrolka

Post autor: Maciek1988b » pt sie 14, 2009 18:19

Dzisiaj podczas jazdy w moim golfie V zaczeła migac kontrolka od grzania świec zarowych. Po dojechaniu do domu musiałem podskoczyc w jeszcze jedno miejsce . Po ponowym zapalniu silnika kontrolka dalej migała ale po pewnym czasie zgasła. Co to może być? Czy warto jechać na waga bo mi troche szkoda pieniedzy za podpięcie



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Migająca kontrolka

Post autor: PinkFloyd » pt sie 14, 2009 18:25

Maciek1988b pisze:Dzisiaj podczas jazdy w moim golfie V zaczeła migac kontrolka od grzania świec zarowych. Po dojechaniu do domu musiałem podskoczyc w jeszcze jedno miejsce . Po ponowym zapalniu silnika kontrolka dalej migała ale po pewnym czasie zgasła. Co to może być? Czy warto jechać na waga bo mi troche szkoda pieniedzy za podpięcie
Jak miga to sterownik wykrył jaką awarje, jezeli nie gasnie to znaczy ze błąd nie jest sporadyczny. Na vag chyba bedziesz muisła pojechac bo błędów jest multum i trudno powiedziec który to :bajer: a poza tym ato chodzi normalnie,rozpedza sie do predkosci max? swieca sie z tyłu swiatła stopu?



Maciek1988b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 14:20
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Maciek1988b » pt sie 14, 2009 18:35

Chodzi normalnie, siatła stopu świecą (pierwsze co to sprawdzilem swiatła bo juz raz musiałem wymienic czujnik pod pedałem ponieważ również migała kontrolka)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt sie 14, 2009 21:38

Jak ci szkoda kasy na podpinania > to skocz w piątek na spota pod Milenijny > i zapytaj kto ma kabelek. Nie wiem czy dobrze zrobiłeś zmieniając czujnik> vag pokazuje spalenie żarówki stopu jako > uszkodzony czujnik stopu > tak samo sygnalizowane są zwarcia lub śniedź na lampkach stopu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt sie 14, 2009 22:24

fleshu pisze: vag pokazuje spalenie żarówki stopu jako > uszkodzony czujnik stopu > tak samo sygnalizowane są zwarcia lub śniedź na lampkach stopu.
pierwsze słyszę, kilka razy wymieniałem (dwa lub trzy) przepaloną żarówkę stopu i robiąc diagnozę nigdy nie natknąłem się na taki błąd



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt sie 14, 2009 23:01

A ja miałem ze 3 razy i u innych tak samo było > bezpieczeństwo jazdy > więc sygnalizacja natychmiastowa. Tak samo pali się w goferku IV jak i w V. Często jeszcze delikatnie pali się lampa górna stopu > jak ktoś będzie widział taki objaw to niech dokładnie posprawdza wkładki i żarówki.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » sob sie 15, 2009 09:45

Moim zdaniem zawiesił się czujnik nad pedałem stopu i komputer nie ma sygnału. Ja tak miałem kiedyś w MK4



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob sie 15, 2009 09:55

skoro kontrolka najpierw sygnalizowała błąd miganiem a potem zgasła to najprawdopodobniej będzie to błąd 00741 - Układ nadzorowania pedału hamulca, niedopuszczalna wartość sygnału. Zobaczymy czy się potwierdzi jak błąd zostanie odczytany.

PS.
U mnie wielokrotne przepalenie żarówki światła stopu nigdy nie było sygnalizowane kontrolką ani zapisanym w sterowniku błędem.

Włącznik świateł stop można reanimować jeśli ktoś ma chęć :
http://translate.google.pl/translate?hl ... PL218PL226

osobiście tego jeszcze nie robiłem ale ciekaw jestem ile wytrzyma lut, którym zaspojono wypaloną żłobinę.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 11:07 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob sie 15, 2009 13:58

Sztomel pisze:
PS.
U mnie wielokrotne przepalenie żarówki światła stopu nigdy nie było sygnalizowane kontrolką ani zapisanym w sterowniku błędem.
dokładnie, chyba że jest to ściśle związena z uszkodzeniem czujnika stopu bądź innym możliwym błędem, samo przepalenie żarówki nie powoduje zapisywania się błędu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości