Prosze o opinie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Prosze o opinie

Post autor: Zimny Chirurg » czw sie 13, 2009 16:31

Witam

Silnik AJM

Mam mały lub wielki problem.
Juz pisze o co biega.
Gdy sie rozpędzam i wcisne gaz do dechy to tak jak by go coś przytkało i tak wolno sie rozpędza, a gdy trzymam na gazie tak do połowy to idzie jak głópi. Wręcz wspaniale. Ale wystarczy ze tylko dam troche więcej gazu to tak jak by go coś przytykało. Jak by mu czegoś brakowało. A jak wróce do połowy gazu to znowu jest ok.
Najbardziej odzuwalne jest to na niskich obrotach tak od 1500 do 2000 obr a powyzej 2000 obr jak wyjdzie z dziury to juz jak by prawie wcale.
Prawie ale wystepuje tylko ze mniej odzuwalne. Wiem ze zaraz będziecie pisali o logi ale dopiero w poniedziałek bede mógł zrobić.
Może ktoś juz sie z tym spodkał i wie co jest tego przyczyną. Jutro znieni filtr paliwa i zobacze czy coś to dało. Może wciskanie gazu w dziurze do dechy nic nie daje a wręcz go zamula jeszcze bardziej. Nie wiem co o tym myślec.

Dzieki wielkie za opinie i pozdrawiam

ZC

P.S.

Popisze jeszcze na innych forach, może ktoś miał podobne zjawisko.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw sie 13, 2009 16:34

Pod vagiem trzeba zobaczyć,bo może przepływka siada


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Prosze o opinie

Post autor: doggie » czw sie 13, 2009 22:24

Zimny Chirurg pisze: Może wciskanie gazu w dziurze do dechy nic nie daje a wręcz go zamula jeszcze bardziej. Nie wiem co o tym myślec.
może po prostu zwykła klasyczna "turbodziura", większość TDI jak od 1500 rpm wciśniesz do dechy to "przytka", długo masz to auto??? kiedyś tak nie robiło???



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Prosze o opinie

Post autor: Zimny Chirurg » czw sie 13, 2009 22:34

mettenos pisze:
Zimny Chirurg pisze: Może wciskanie gazu w dziurze do dechy nic nie daje a wręcz go zamula jeszcze bardziej. Nie wiem co o tym myślec.
może po prostu zwykła klasyczna "turbodziura", większość TDI jak od 1500 rpm wciśniesz do dechy to "przytka", długo masz to auto??? kiedyś tak nie robiło???

Witam
TDI mam od 1,5roku. Wczesniej tylko same D
Dokładnie tak jak piszesz. Jak mu walne tak ok 1500 obr do dechy to jak by go coś przytkało i musze z gazem zejść do połowy i wtedy idzie normalnie. I właśnie nie byłem pewien czy było to wcześniej. Może nie zwracałem na to uwagi. Ale zauważyłem ze juz po wyjściu z dziury tez przy wciśnieciu raptownie gazu tak jak by go troszke przytkało. Tak minimalnie ale jednak wydaje mi sie ze czuje ze idzie słabiej niż dodaje gaz powoli a nie wciskam raptownie. Moze jestem przewrażliwiony.
kurcze pieczone oby to nie była przepływka. W poniedziałek zrobie logi i będe wiedział czy wszystko ok.

Dzieki za opinie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Prosze o opinie

Post autor: doggie » czw sie 13, 2009 22:49

Zimny Chirurg pisze:Ale zauważyłem ze juz po wyjściu z dziury tez przy wciśnieciu raptownie gazu tak jak by go troszke przytkało. Tak minimalnie ale jednak wydaje mi sie ze czuje ze idzie słabiej niż dodaje gaz powoli a nie wciskam raptownie. Moze jestem przewrażliwiony.
kurcze pieczone oby to nie była przepływka. W poniedziałek zrobie logi i będe wiedział czy wszystko ok.

Dzieki za opinie.
jak powyżej 2000 rpm do maksa ciągnie dobrze to jesteś przewrażlwiony, i z przepływką też jest OK, każdy trochę "przysapnie" po wciśnięciu" do dechy, za duża dawka naraz więc nie może tego "przetrawić". Moja opinia jest taka - że wszystko jest OK

ale logów nie zaszkodzi zrobić
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 22:50 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jarek19820218
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jarek19820218 » czw sie 13, 2009 23:18

Nawet się ni zastanawiaj i logi rób. Też AJM - em śmigam i ciągnie od samego dołu bez żadnego zastanawiania się czy dziur . AJM w serii ma 285 Nm przy 1900obr/min więc już jak mu przy 1700 - 1800 obr/min przyłożysz to ma iść. Jak dla mnie z Twojego opisu wynika że coś go boli... :chytry:


Wszyscy jesteśmy psychiczni ale nie wszyscy zdiagnozowani.......

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » czw sie 13, 2009 23:21

To fakt
Jak juz minie nawet 1800 obr to zaczyna iść jak popapraniec. Potrafi nawet na 2 biegu lacza przypalić na prostych kołach. Wtedy to trzeba sie trzymać mocno i ciągnie równo i pięknie. Moze musze się jeszcze uczyć silników TDI. Widać ze mało jeszcze wiem

Dzieki i pozdrawiam

ZC

[ Dodano: 13 Sie 2009 23:24 ]
jarek19820218 pisze:Nawet się ni zastanawiaj i logi rób. Też AJM - em śmigam i ciągnie od samego dołu bez żadnego zastanawiania się czy dziur . AJM w serii ma 285 Nm przy 1900obr/min więc już jak mu przy 1700 - 1800 obr/min przyłożysz to ma iść. Jak dla mnie z Twojego opisu wynika że coś go boli... :chytry:
Ciągnie nawet z dołu jak nie dam gazu do dechy. Wtedy idzie ładnie. Tak jak piszesz. Chodzi mi tylko jak mu walne do dechy przy niskich obrotach. Wtedy zamuli.
Logi też zrobie dla świętego spokoju.
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 23:25 przez Zimny Chirurg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw sie 13, 2009 23:50

jarek19820218 pisze:Nawet się ni zastanawiaj i logi rób. Też AJM - em śmigam i ciągnie od samego dołu bez żadnego zastanawiania się czy dziur . AJM w serii ma 285 Nm przy 1900obr/min więc już jak mu przy 1700 - 1800 obr/min przyłożysz to ma iść. Jak dla mnie z Twojego opisu wynika że coś go boli... :chytry:
bez przesady, 1700 rpm to nie od samego dołu, ja mam 130 KM i przy 1500 też się przydławi przy pełnym bucie a ciągnie na maksa od 1800 rpm, moim zdaniem nic go nie boli, każdy TDI ma mniejszą lub większą "dziurę" przez jakiś tam "ułamek sekundy" zwłaszcza przy bucie w podłodze
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 23:52 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości