Pompa wtryskowa vp37 AHF-skrzeczy dziwnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Pompa wtryskowa vp37 AHF-skrzeczy dziwnie

Post autor: Needspoon » pn sie 03, 2009 15:49

witam.
koledzy mam problem prawdopodobnie z moja pompa wtryskowa, poniewaz wydaje dziwny odglos takiego skrzeczenia,co jakis czas i myslalem ze to rolka jakas od rozrzadu ,ale wymienilem kompletny z pompa wody i skrzeczenie dalej wystepuje, mechanik ktory mi robil rozrzad mowi ze chyba to jest lozysko w pompie wtryskowej. czy mial ktos taki przypadek?? moj przebieg 206tys km
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 15:50 przez Needspoon, łącznie zmieniany 1 raz.



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » pn sie 03, 2009 17:59

miałem podobnie ale tylko jak silnik sie nagrzał dobrze
usterka błacha bo w węrzykach paliwowych znajduje sie powietrze
a łapie je z dolnego simeringu na tym czarnym podgrzewaczu przy filtrze
wymieniłem oba dwa i cisza spokój
sprawdź to



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » wt sie 04, 2009 13:23

no ok zobacze ale to chyba nie to poniewaz ja mam to nawet na zimnym silniku i to odglos taki ni to popiskiwanie, skrzeczenie taki rotacyjny jakby wlasnie cos sie krecilo i przycieralo. kurde sorki nawet nie wiem jak dokladnie opisac . a pasek wilorowkowy by sciagany i odpalany silnik wiec nie napinacz czy rolka od alternatora, natomiast jezdze juz tak z tym troche i boje sie zeby nie padlo albo sie zatarlo na amen:(:(



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » wt sie 04, 2009 15:55

sprawdz to powietrze ja tez sie przesytraszyłem a potem doszedłem od czego i pisz od razu



bedi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 29, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: bedi1 » wt sie 04, 2009 17:39

Witam, Ja mam golfa w AGR i mam dokladnie to samo. Skrzeczy rzęzi coś z pompy, czasami głośniej czasami ciszej, a czasami jest spokój i na zimnym i na ciepłym. Moim zdanie to ona się zaciera. Powoli zaczynam się rozglądać na alegro za pompą. Mam też trochę bombelków w przewodach ale to chyba nie od tego zalerzy.



jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » wt sie 04, 2009 21:37

ludzie mówię wam że też to miałem. jak pompa może sie zacierać jak jest smarowana ropą?? przecież tam żadnego oleju nie ma. jak jest więcej pęcherzyków to głośniej skrzeczy
sprawdźcie i napiszcie
oringi kosztują 2 razy 0.25 zł a jedno będziecie mieli wyjaśnione
pompa z allegro może być o wiele w gorszym stanie jak ta co masz
sprawdz i napisz a nie od razu wymieniasz
a poza tym diagnoza vag i tez będzie jakiś pogląd



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr sie 05, 2009 01:56

Po pierwsze to przy filtrze nie ma podgrzewacza w AHF tylko zawór zwrotny > to że ori na tym zaworku siadają to się zgodze ale tylko w 20 % przypadków > głównie powietrze idzie z wadliwego układu czujnika paliwa w baku (do roku 2001) > szkrszypi i szumi głównie rolka zwrotna paska alternatora > pomiędzy kompresorem klimy a alternatorem > często jest omijana przez mechaników przy wymianie paska > dźwięk rozchodzi się bardzo myląco > można się nadziać > wskazany stetoskop lekarski > a klepanie > to odgłos napinacza paska alternatora > zawsze jest i będzie > tak została zrobiona dolna tulejka napinacza > czyba że ktoś sobie zmieni na własny patent > ja tak zrobiłem. Jeżeli odgłos pochodzi faktycznie z pompy to jest źle! A jesze po drodze jest kompresor klimy i łożysko alternatora > bez stetoskopu to ciężko powiedzieć.

[ Dodano: 05 Sie 2009 01:59 ]
Diagnoza Vag jest wskazana > logi itp > ale do odgłosów ma się ona jak piernik do wiatraka.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » śr sie 05, 2009 06:48

jaro860929 pisze:jak pompa może sie zacierać jak jest smarowana ropą
Uwierz mi-może.Przyjedź pokażę Ci fragmenty zatartej pompy :chytry:
Needspoon pisze:popiskiwanie, skrzeczenie taki rotacyjny jakby wlasnie cos sie krecilo i przycieralo
Needspoon, proponuję abyś podjechał do mechanika jeszcze raz i niech sprawdzi naciągnięcie paska rozrządu.Jak jest napięty zbyt mocno,to daje właśnie takie skrzeczenie.
Niech mechanik popuści pasek w miarę możliwości,ale tak aby się dało odpalić motor i sprawdźcie.Następnie niech napnie go tak jak trzeba,a nie na pałę.Na 90% jestem pewien,że minie.Przerabiałem to :wink:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » śr sie 05, 2009 09:21

Michaś_1977 pisze:Needspoon, proponuję abyś podjechał do mechanika jeszcze raz i niech sprawdzi naciągnięcie paska rozrządu.Jak jest napięty zbyt mocno,to daje właśnie takie skrzeczenie.
Niech mechanik popuści pasek w miarę możliwości,ale tak aby się dało odpalić motor i sprawdźcie.Następnie niech napnie go tak jak trzeba,a nie na pałę.Na 90% jestem pewien,że minie.Przerabiałem to
tylko ze ja to skrzeczenie mialem przed wymiana rozrzadu a jak kupilem to nie wymienialem wiec myslalem ze to rolka jakas od rozrzadu wiec wymienilem kpl no i niestety dalej to samo:((


[ Dodano: 05 Sie 2009 09:33 ]
fleshu pisze:Jeżeli odgłos pochodzi faktycznie z pompy to jest źle!
no chyba kurcze jest zle bo robilem taki amatorski test wtedy gdy slychac ta pompe uderzylem reka w nia i wlasnie w momencie uderzenia ze przestala skrzeczec:(

a czy wogole wymienia sie jakies lozysko w pompie??wybiore sie jednak do mechanika jakiegos ztym bo juz jezdze z tym z 2miesiace, a ktos wymienial lozysko w takiej pompie??

[ Dodano: 05 Sie 2009 09:41 ]
jaro860929 pisze:ludzie mówię wam że też to miałem. jak pompa może sie zacierać jak jest smarowana ropą?? przecież tam żadnego oleju nie ma. jak jest więcej pęcherzyków to głośniej skrzeczy
sprawdźcie i napiszcie
oringi kosztują 2 razy 0.25 zł a jedno będziecie mieli wyjaśnione
pompa z allegro może być o wiele w gorszym stanie jak ta co masz
sprawdz i napisz a nie od razu wymieniasz
a poza tym diagnoza vag i tez będzie jakiś pogląd
ale tam przy rozrzadzie jak jest kolo od pompy przeciez chyba jest lozysko jakies a ono nie jest smarowane ropa i wlasnie to moze skrzeczy. a z tymi werzykami patrzylem bo jakiis miesiac temu wymienialem filtr i mam nowe ori przy filtrze i pecherzykow ogolnie jak patrzylem nie ma tylko no czasami jeden 2 poleci ale to chyba normalne
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2009 09:37 przez Needspoon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » śr sie 05, 2009 09:58

Needspoon pisze:tylko ze ja to skrzeczenie mialem przed wymiana rozrzadu a jak kupilem to nie wymienialem wiec myslalem ze to rolka jakas od rozrzadu wiec wymienilem kpl no i niestety dalej to samo:((
Needspoon, ja nie twierdzę,że to wina konkretnie jednego paska,tylko zbyt mocnego naciągnięcia.Jak go napniesz jak strunę to skrzypi,trzeszczy,skrzeczy czy jak tam wolisz.Powtórzę-popuść i sprawdź.Jak ustąpi,to masz przyczynę,jak nie to trzeba szukać dalej.U mnie pomogło.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » pn paź 05, 2009 19:08

hmmm a pompa jak skrzeczy tak skrzeczy:(:(



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn paź 05, 2009 19:51

fleshu, Czy to klepanie o którym mowisz jest podobne do odglosu popychaczy?? U mnie coś klepie tak jakby popychacze ale sam nie jestem pewnien bo raz klepie a raz nie.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt paź 06, 2009 13:32

Michaś_1977, Śmigam tym samochodzikiem nie pierwszy rok > jeżeli chodzi o rozrząd to paska nie napina się mocniej albo słabiej > na napinaczu jest punkt znacznikowy >>> i to jest właśnie właściwa siła napięcia! Rozrąd żle napięty może pękać, przeskakiwać lub napinacz nie będzie w stanie regulować właściwie rozciągającego się paska i przestawią się znaki. Do tego > każde przestawienie napinacza bez zbijania pływającego wałka i ustawienia rozrządu na nowo nie ma sensu > silnik będzie chodził tylko gorzej.

marcin999, Dla popychaczy najczęściej jest tak że klepie dopiero jak silnik jest ciepły (gęstość oleju) > w początkowej fazie możemy rozpoznać >>> silnik 90 stopni i wciskamy gaz na 3000rpm > trzymamy tak przez 2 min > jeżeli odgłos po takiej czynności ucichnie na chwilę to na bank szklankopopychacze. W końcowej fazie będzie słyszalne bardzo wyraźne cykanie >>>> po podniesieniu wałka na ciepłym silniku będzie dokładnie widać, która szklanka siedzi >> ale to nie jest sposób > bo skoro padła jedna to koniec innych jest bliski >>> zmieniamy komplet!



marcyez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcyez » pt cze 11, 2010 19:07

witam,
dokładnie mam taki sam objaw.
zaczeło mi coś skrzeczeć pod maską nierównomiernie, przeważnie trwa to około 3 sekund.
Reguła jest taka że prędzej przy rozgrzanym niż przy zimnym.
Wymieniona dzisiaj rolka rolka prowadząca p.rozrządu FUR55433,
rolka prowadząca 532 016110.
Niestety nic nie pomogło. Diagnoza padła na pompe wtryskową - tylko pytanie jak ją sprawdzić? Nieco zorientowałem się cenowo to ja dziękuje....

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości