Samochód kręci ale nie chce zapalić.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marek01011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:14
Lokalizacja: ostrów
Kontakt:

Samochód kręci ale nie chce zapalić.

Post autor: marek01011 » ndz sie 02, 2009 16:46

Mam problem z golfem. Jestem jego nowym właścicielem jeździłem nim chodzil normalnie palił na zimnym i na gorącym. Przestał golfik tydzień czasu i nie chce załapać. Rozrusznik kreci dobrze załapuje na sekunde i gasnie. Co to może być ?



Tekilus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: sob cze 20, 2009 08:28
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Tekilus » ndz sie 02, 2009 17:23

sprawdz filtr paliwa. przewody paliwowe. ostatnio mialem z tym problem i mialem problemy z zapalaniem. moze bedzie akurat to.


Tanie części samochodowe.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz sie 02, 2009 17:43

Immobiliser



marek01011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:14
Lokalizacja: ostrów
Kontakt:

Post autor: marek01011 » ndz sie 02, 2009 23:29

damcio151 pisze:Immobiliser
Rzeczywiście może to być immobiliser. Właśnie ta kontrolka sie swieci od kluczyka. Jak rozwiązać ten problem ??



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz sie 02, 2009 23:38

jak nie masz interfejsu do magistrali CAN z minimum VAG-com 704.1 to tylko elektronik albo tjuner



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz sie 02, 2009 23:46

po co mu fejs z CAN-em skoro jego Golf nie ma tej magistrali ?


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz sie 02, 2009 23:48

Sztomel, upsss, sugerowałem się Paskiem B6, sorry

[ Dodano: Nie 02 Sie, 2009 ]
z forum passata:
PROCEDURA ADAPTACJI KLUCZYKÓW DLA SAMOCHODU VW


Każdy nowy kluczyk służący do zapalania samochodu posiadającego immobilizer musi przejść procedurę adaptacji, czyli zarejestrowania w sterowniku immobilizera. Również w przypadku wymiany sterownika immobilizera niezbędnym jest przeprowadzenie tej procedury dla wszystkich kluczyków.


Procedura adaptacji kluczyków:
wkładamy prawidłowy kluczyk do stacyjki (taki, którym można uruchomić silnik) i włączamy zapłon,
w programie wybieramy opcję [Immobilizer],
jeśli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników, więc należy wybrać opcję [Liczniki (inspekcje)],
następnie z opcji wybieramy [Logowanie],
jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.
po przyjęciu kodu w procedurze logowania, wybieramy opcję [Adaptacje],
podajemy 21 jako numer kanału adaptacji i wciskamy przycisk {Przejdź do kanału},
w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się cyfra określająca ilość kluczyków obecnie obsługiwanych przez sterownik,
chcąc zmienić tą wartość, w polu Nowa wartość adaptacji wpisujemy cyfrę oznaczającą ilość wszystkich kluczyków (ale nie więcej niż 8), którymi będziemy mogli uruchomić samochód,
sprawdzamy poprawność wpisanej wartości przez wciśnięcie przycisku {Test wartości},
jeśli po przeprowadzeniu testu, w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się nowa wartość, oznacza to, że wartość jest poprawna i można ją na stałe zapisać w pamięci sterownika - przycisk {Zapis wartości},
po zapisaniu nowej wartości w pamięci sterownika, kluczyk który znajduje się w stacyjce został już zarejestrowany w sterowniku,
następnie należy wyłączyć zapłon i zmienić kluczyk na następny, który ma być zarejestrowany w sterowniku,
kluczyk można wymienić na następny dopiero wtedy gdy lampka kontrolna immobilizera zgaśnie,
należy umieścić po kolei wszystkie kluczyki, które mają być zarejestrowane w sterowniku. Jest na to przewidziany czas 30 s. liczony tylko wtedy gdy jest włączony zapłon.
Przyciskiem {Wyjdź} kończymy komunikację ze sterownikiem.
Uwagi.
procedura adaptacji kluczyków może być automatycznie przerwana gdy:
przekroczony zostanie czas 30 s.
zostanie osiągnięta ilość kluczyków wprowadzona w kanale 21 adaptacji,
do stacyjki zostanie włożony ten sam kluczyk dwukrotnie,
na zakończenie procedury adaptacji kluczyków należy sprawdzić, czy w pamięci sterownika nie zostały zarejestrowane kody błędów - opcja [Odczyt kodów błędów].



marek01011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:14
Lokalizacja: ostrów
Kontakt:

Post autor: marek01011 » ndz sie 02, 2009 23:59

[quote="mettenos"]Sztomel, upsss, sugerowałem się Paskiem B6, sorry

Własnie musze w profilu zmienić passata sprzedałem. Golf kręci załapuje na sekunde i gaśnie. Nie chce go kręcić żeby rozrusznika nie spalić. ?Jak załapuje na chwile i gaśnie i kluczyk zostaje w położeniu końcowym (nazwe to tak troche dziwnie ale mi ze wtedy kreci ) to migają lampki od kluczyka i te tekie spirale od podgrzewania świec.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 03, 2009 00:02

marek01011 pisze:to migają lampki od kluczyka i te tekie spirale od podgrzewania świec.
miałem podobnie w passacie B5, ale tam problem tkwił w braku łączności pomiędzy ECU a licznikiem, no ale nie paliła sie kontrolka od immo tylko spirala, i tak samo - zapalił i zaraz zgasł i tak wkoło,
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 00:03 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



marek01011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 24, 2009 01:14
Lokalizacja: ostrów
Kontakt:

Post autor: marek01011 » pn sie 03, 2009 00:15

mettenos pisze:
marek01011 pisze:to migają lampki od kluczyka i te tekie spirale od podgrzewania świec.
miałem podobnie w passacie B5, ale tam problem tkwił w braku łączności pomiędzy ECU a licznikiem, no ale nie paliła sie kontrolka od immo tylko spirala, i tak samo - zapalił i zaraz zgasł i tak wkoło,
Co to znaczy brak łącznosci miedzy ECU a licznikiem. Licznik w sumie nie działa predkościomierz, i kilometry nie lecą.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn sie 03, 2009 00:16

marek01011, jeśli nie posiadasz Vaga to zwróć się do najbliższego Twemu miejscu zamieszkania forumowicza z prośbą aby podjechał i odczytajcie zapisany w sterowniku błąd i wtedy będzie wiadomo, z której strony trzeba problem immo ugryźć.


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 03, 2009 00:19

marek01011 pisze: Co to znaczy brak łącznosci miedzy ECU a licznikiem. Licznik w sumie nie działa predkościomierz, i kilometry nie lecą.
z tego co wiem, to szlag trafił pamięć sterownika ECU i trzeba było go kodować od nowa poprzez zczytanie pamięci EPROM z innego sterownika z modelu AJM, ale to już robił koleś, który zajmuje się takimi rzeczami, ja to mogę tylko popatrzeć :bigok:

[ Dodano: Pon 03 Sie, 2009 ]
marek01011, i dodatkowo motyw był taki, że brak było łączności pomiędzy VAG-iem a sterownikiem ECU, więc nie mogłem wogóle odczytać ewentualnych zapisanych błędów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości