Rozrząd-Pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw lip 30, 2009 23:06

Jeżeli turbo nie ocieka olejem,tylko jest go trochę w dolocie,to nic się nie dzieje.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:55
Lokalizacja: strzelno
Kontakt:

Post autor: Gregor12 » sob sie 01, 2009 23:38

mnichu33 pisze:
Michaś_1977 pisze:mnichu33, tam ma być sam stożek i nie sugeruj się frezem na klina.Wałek blokujesz z drugiej strony kawałkiem płaskownika o grubości 5mm,zakładasz pasek,napinasz rolkę i wtedy dokręcasz koło na wałku rozrządu.
Masz wszystko na poprzedniej stronie (schemat) :bigok:
Michaś dzięki Ci bardzo - a jeszcze powiedz mi czy w turbinie czyści się łopatki ? bo jak mam ją już odkręconą to może warto tam poczyścić ...
A mam pytanie co zrobic gdy koło na wałku rozrządu po dokreceniu przestawia sie, mimo ze jest dobrze dociągniete i trzeba ponownie je ustawiać, mam własnie taki problem prosze niech mi ktoś pomoże z gory dzięki! gregor12



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 07:46

Gregor12 pisze:A mam pytanie co zrobic gdy koło na wałku rozrządu po dokreceniu przestawia sie, mimo ze jest dobrze dociągniete i trzeba ponownie je ustawiać, mam własnie taki problem prosze niech mi ktoś pomoże z gory dzięki! gregor12
:goof: w trakcie jazdy,czy podczas ustawiania rozrządu?
Zmieniałeś wałek lub koło,nie pokorciło Cię aby dać smaru na stożek?
Opisz to dokładniej,bo nie wiem czego się czepić...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz sie 02, 2009 08:39

Gregor12 pisze:A mam pytanie co zrobic gdy koło na wałku rozrządu po dokreceniu przestawia sie, mimo ze jest dobrze dociągniete
Ciężka sprawa ,wygląda na to że obrobiło ci się stożkowe połaczenie koło-wałek ,chociaż to raczej rzadki przypadek to jednak możliwy .Skoro jesteś pewny że tam ci się przestawia to masz spory problem ,bo może dojść do spotkania tłoków z zaworami .Ja bym spróbował wymienić koło zębate wałka rozrządu...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 08:51

Gwardia, a co z Twoim motorem?
Doszedłeś do ładu z tymi znakami,czy zrobiłeś nowy (swój) znak?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Post autor: arwam » ndz sie 02, 2009 09:02

Michaś_1977 pisze:Gregor12 napisał/a:
A mam pytanie co zrobic gdy koło na wałku rozrządu po dokreceniu przestawia sie, mimo ze jest dobrze dociągniete i trzeba ponownie je ustawiać, mam własnie taki problem prosze niech mi ktoś pomoże z gory dzięki! gregor12

:goof: w trakcie jazdy,czy podczas ustawiania rozrządu?
Zmieniałeś wałek lub koło,nie pokorciło Cię aby dać smaru na stożek?
Opisz to dokładniej,bo nie wiem czego się czepić...
tak jak kolega napisał opisz nam co robiłeś i czy nie dałeś smaru na stożek.



Gwardia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10, 2009 12:23
Lokalizacja: okolice Opatowa/Kielce
Kontakt:

Post autor: Gwardia » ndz sie 02, 2009 09:41

Wszystko złożone i tyka jak marzenie :bigok:
Wszystko złożone było już w sobote po południu ale musiałem sie nacieszyć jazdą bo w końcu miałem 2 tygodnie postoju, więc rekreacyjnie śmignąłem na Chańcze
Michaś_1977 złożyłem wszystko na swój znak, gdy składałem na znak który był na kole zamachowym to blokowało tłoki....
Ze spraw technicznych zostało mi tylko usunięcie wycieku spod pokrywy zaworów,
ale jak to mówią taki problem to nie problem...
Punkciki rozdałem wszystkim tym którzy pomogli mnie oraz innym użytkownikom :grin:
Jeszcze raz serdeczne dzięki :helm:
ps
Gdyby był ktoś zainteresowany to mam metalową uszczelkę od 1.9 tdi na zbyciu :chytry:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 12:16

Gwardia pisze:Gdyby był ktoś zainteresowany to mam metalową uszczelkę od 1.9 tdi na zbyciu :chytry:
Jeżeli dojdzie do tego,że będę musiał zdejmować głowicę,to pewnikiem się odezwę,ale najpierw muszę postawić jednoznaczną diagnozę odnośnie niebieskawego podkapcania.
Pozdr.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz sie 02, 2009 21:06

ps
Gdyby był ktoś zainteresowany to mam metalową uszczelkę od 1.9 tdi na zbyciu :chytry:

być może będę chętny ;) gdy już dmuchne obecna ;P
Michaś_1977 pisze:Jeżeli dojdzie do tego,że będę musiał zdejmować głowicę,to pewnikiem się odezwę,ale najpierw muszę postawić jednoznaczną diagnozę odnośnie niebieskawego podkapcania.
Pozdr.
hmm... przecież robiłeś remont motoru uszczelka padła ?? i to metalowa ??


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 21:53

abrams pisze:hmm... przecież robiłeś remont motoru uszczelka padła ?? i to metalowa ??
Nie,ale podkapca mi na niebiesko i jeszcze nie wiem,czy to wtryski lekko podlewają (oby),czy poszły prowadnice zaworów i co za tym idzie-uszczelniacze.
arwam pisał,że lekko podlewające wtryski też dają taki efekt i oby tak było :hmm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz sie 02, 2009 22:10

Michaś_1977 pisze:
abrams pisze:hmm... przecież robiłeś remont motoru uszczelka padła ?? i to metalowa ??
Nie,ale podkapca mi na niebiesko i jeszcze nie wiem,czy to wtryski lekko podlewają (oby),czy poszły prowadnice zaworów i co za tym idzie-uszczelniacze.
arwam pisał,że lekko podlewające wtryski też dają taki efekt i oby tak było :hmm:
kąt na ucho czy zegarem ??


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 22:23

abrams pisze:kąt na ucho czy zegarem ??
Kąt był ustawiany na ucho,ale później poprawiony do lampy stroboskopowej.Auto zap...a jak głupie,ale kopcenie pozostało


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz sie 02, 2009 22:25

chyba robimy OT - sprawdz zegarem ;) ciekawe czy pokryje się to z tym co strobo pokazało


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 22:29

abrams pisze:chyba robimy OT - sprawdz zegarem ;) ciekawe czy pokryje się to z tym co strobo pokazało
Ponoć stroboskop jest dokładniejszy od zegara :bajer: ...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości