Brak reakcji gazu podczas ruszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Brak reakcji gazu podczas ruszania

Post autor: plechu » wt lip 28, 2009 10:30

Witam,

Mam golfa 5 2.0 TDI. Niestety podczas ruszania (nie zawsze) po wciśnięciu gazu auto reaguje z kilku sekundowym opóźnieniem. Wygląda to następująco: na postoju wciskam gaz (nawet do konca, bieg jałowy) a auto nie wchodzi na obroty, zero reakcji. Trwa to dobrych kilka sekund.
Ważna uwaga: taka sytuacja nie wystepuje za każdym razem, a jedynie sporadycznie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lip 28, 2009 10:53

na początek potrzebna diagnoza VAG-iem - może się zapisał jakiś błąd czujnika położenia pedału przyśpieszenia



plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plechu » wt lip 28, 2009 14:11

Po podłączeniu do komputera nie stwierdzono błędów.... Mechanicy rozkładają ręce, nie wiedzą co może być nie tak. Proszę o pomoc, może Wy macie jakieś pomysły od czego zacząć?

P.S.
Autko stało dość długo na placu i podobno padł w nim akumulator. Czy to mogło być związane z tematem? Może jak padał akumulator to cos namieszało w komputerze i teraz tak świruje? Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 08:55 przez plechu, łącznie zmieniany 2 razy.



markogolfo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 30, 2009 10:54
Lokalizacja: POLAND

Post autor: markogolfo » czw lip 30, 2009 10:57

Ciekawa sprawa :) Moze pompa paliwowa ci padla, albo filtr juz taki zawalony ze nie zasysa na poczatku ... a na trasie ciagnie bez problemu??



plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plechu » czw lip 30, 2009 14:55

Wydaje mi się ze to nie wina filtru, gdyż jak już ruszę to nie odczuwam tego problemu. Również gdy utrzymuje auto na obrotach stojąc np. na światłach, wówczas nie ma problemu z reakcja na pedał gazu. Problem pojawia się gdy dam mu spokój i chce z poniżej 1000 obrotów wcisnąć gaz i ruszyć. Wówczas odczekuje kilka sekund z wciśniętym do oporu gazem, aż on zareaguje i zacznie wchodzić na obroty. Dziwadło straszne.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 30, 2009 21:47

plechu, myślę że logi statyczne (dynamiczne też) dużo powiedzą a może i wyjaśnią problem



plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plechu » pt lip 31, 2009 10:24

Witam,
Dziś wróciłem z kolejnej wizyty w warsztacie. Mechanik przejechał się autem i odkrył że problem pojawia się w momencie jazdy na pólsprzęgle i wciśnięcia gazu. Wówczas auto nie reaguje. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale wcześniej wydawało mi się że problem występuje również przy wciśniętym do końca sprzęgle, ale dziś jak nazłość pojawiał się w wyżej opisanej sytuacji.
Sugestia mechaników - spróbować od wymiany czujnika sprzęgła... Co wy na to może mieć związek z brakiem reakcji na gaz??

@mettenos: Dostałem tylko wydruk błędów (nie dotyczyły problemu - błąd poduszki), poza tym nie mam żadnych więcej logów na chwile obecną :(



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob sie 01, 2009 10:39

plechu pisze:
@mettenos: Dostałem tylko wydruk błędów (nie dotyczyły problemu - błąd poduszki), poza tym nie mam żadnych więcej logów na chwile obecną :(
czy problem występuje:
1. bieg jałowy?
2. bieg jałowy z wciśniętym sprzęgłem?

wydruk błędów nie ma nic wspólnego z logami

ps. ja jednka zacząłbym od czujnika położenia pedału przyśpieszenia http://www.auto-online.pl/serwis/poradn ... _pedal.htm
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 10:48 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plechu » sob sie 01, 2009 18:50

Problem występuje w obu przypadkach, czyli na biegu jałowym oraz przy wciśniętym sprzęgle. Ale tak jak pisałem nie jest to sytuacja ciągła. Np. dziś dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów gaz zaczął szwankować osiągając rekordy. Opóźnienie trwało nawet po 8s.
Chyba właśnie zacznę od czujnika położenia. Dzięki bardzo za radę :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości