Małe pytanko odnośne ruszania pod górkę.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomexor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Małe pytanko odnośne ruszania pod górkę.

Post autor: tomexor12 » pt lip 31, 2009 19:15

Witam Tata Golfa 4 1.9 TDI 110km w wersji kombi...Ogółem ja niedawno co zdałem prawo jazdy i nie znam się na autach więc mam takie pytanie...
Dziś jak ruszałem tym golfem pod górkę to mi 3x zgasł ( wcześniej nigdy ) dawałem gazu , puszczałem sprzęgło a on szarpał i gasł...( tego gazu dawałem dość sporo )...
Jak jeździłem golfem 3 z małym silnikiem benzynowym+LPG to 2 razy lepiej ruszało się nim pod tą samą górkę dodając nawet mniej gazu...
Wydaję mi się , że to Diesel powinien być silniejszy a w tym wypadku na pewno tak nie było..
Powiedzcie mi też czemu jak np. chcę trochę szybciej ruszyć tym golfem ( prawie jak z piskiem opon ) to owszem dość szybko rusza ale strasznie trzęsie się przód ...( to nie jest szarpanie tylko takie trzęsienie ) ...Na 2 biegu już tego nie ma...
Dodam ,że dzieje się to jak szybko chcę ruszyć bo jak ruszam wolno to z samego sprzęgła mogę ( bez gazu ) i nie trzęsie...
Ogółem myślałem , że to diesel jest mocny ale szczerzę to wolę benzynę....

Proszę o pomoc.

[ Dodano: 31 Lip 2009 20:49 ]
Odpowie ktoś ?

[ Dodano: 31 Lip 2009 21:20 ]
A i czy w golfie 4 2000rok pokazuję ile pali itp ?? bo po środku jest tak jakby ekranik gdzie się kontrolki palą np.od ręcznego... Czy pokazuje tylko z tymi tak jakby nowszymi zegarami ?



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » pt lip 31, 2009 22:14

jesli trzesie,to moze sie konczyc kolo dwumasowe


User

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lip 31, 2009 22:26

tomexor12, czy ty wogóle używasz "szukajki"???? W każdym z trzech założonych przez siebie tematów piszesz o sprzecznych sobie rzeczach :chytry:



tomexor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tomexor12 » pt lip 31, 2009 22:34

Ogólnie wybacz , że nie użyłem opcji "szukaj" ...zakładałem te tematy bo po prostu chciałem się jak najwięcej dowiedzieć opisując sprawę dokładnie ( może i za )...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 128 gości