Problem z napinaczem / łapą od paska wielorowkowego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Problem z napinaczem / łapą od paska wielorowkowego.

Post autor: dark972 » śr lip 29, 2009 17:20

Po długiej jeździe ok. 500km ( południe pl / pólnoc odstwaiłem auto na kilka dni bez rozruchu. po odpaleniu spod maski usłyszałem jakby szarpanie czegoś ( dziwny dźwięk)
Okazało sie ,że hałas jest z " łapy' napinacza paska wielorowkowego. Jestem przed wymiana rozrzadu ( koszty niestety) i zastanawiam sie jak obejśc problem. Zapewne padło łożysko w tym napinaczu. Nie szukałem jeszcze ,ale pewnie to też znaczny wydatek.
Miał ktoś taki problem?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr lip 29, 2009 17:30

Miałem to samo, niestety bez wymiany nic nie zrobisz.Zalecane jest równiez wymienić koło pasowe alternatora, to ono pierwotnie jest powodem zużycia napinacza.
Pozdr.



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr lip 29, 2009 17:53

indyczes pisze:Miałem to samo, niestety bez wymiany nic nie zrobisz.Zalecane jest równiez wymienić koło pasowe alternatora, to ono pierwotnie jest powodem zużycia napinacza.
Pozdr.
Jakie miałeś koszty ,jeżeli moge zapytać?
Do serwisu nie dzwonię, bo to złodzieje :)



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr lip 29, 2009 21:43

Napinacz coś koło 120 zeta, natomiast koło altka niecałe 200 zeta. Jęśli chodzi o napinacz to kupiłem kit naprawczy-pasek+napinacz firmy Ruville,okazało się, że w środku był napinacz taki jak w oryginale, tylko nie miał nabitych cech VW(firma Litens) Jeśli chcesz mieć spokój, to te elementy musisz wymienić, ASO omijaj z daleka.
Pozdr.









9



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw lip 30, 2009 07:56

Sprzeglo na alternatorze sprawdz czy sie nie blokuje, jesli nie to nie wymieniaj.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

roro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 14:08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki, Dobre

Post autor: roro » czw lip 30, 2009 12:09

Wymień koło alteratora bo ja tego nie zrobilem za pierwszym razem i 2 razy napinacz zmieniałem a to mnie troche kosztwało PLN i zdrowia



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Post autor: gluszcz » czw lip 30, 2009 15:49

hm co do sprzegiełka alternatora to jest ono kierunkowe/jesli jest ono :bajer: bo nie w kazdym alternatorze wystepowało,przewaznie było w wersjach z klimatyzacją/
by sprawdzic jego działanie zablokuj czymś wirnik i kreć rolką -zgodnie z ruchem wzkazówek zegara powinna sie blokować w przeciwna krecić.......jak bys rozbierał alternator do wymiany sprzegiełka warto wymienic dwa łozyska i zerknąć na szczotki/na tyle alternatora w regulatorze.....



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pt lip 31, 2009 07:32

Jesli chodzi o sprzegielko to nie ma sensu wymieniac jesli jest sprawne, a w bardzo latwy sposob mozna je sprawdzic po zdjeciu paska jak juz kolega opisal.

Poza tym nawet jak padnie sprzegielko to wymienic je nie jest zadnym problemem i nie trzeba do tego rozbierac alternatora.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » pt lip 31, 2009 12:16

Dario84 pisze: Poza tym nawet jak padnie sprzegielko to wymienic je nie jest zadnym problemem i nie trzeba do tego rozbierac alternatora.
Ja właśnie jutro będę wymieniał to sprzęgiełko, pamiętasz może czy tam jest lewy czy prawy gwint na ośce alternatora?

pozdr,
Radek



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » pt lip 31, 2009 13:07

Panowie rozwaliło mi nowy napinacz w taki sposób jak na zdjęciu, zrobiłem nim 8tyś km. włożyłem teraz stary napinacz i zauważyłem ze sie robi ciepły tylko nie wiem czy przez to ze jest już zużyta rolka w tym napinaczu czy przez sprzęgło alternatora? nie sprawdzałem nigdy na tym nowym napinaczu czy sie robi ciepły zaraz po odpaleniu auta... No i pytanie czy przez alternator mogło tak rozwalić nowy napinacz czy była to wina złego materiału z którego on był zrobiony?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » sob sie 01, 2009 14:18

Radion, prawy gwint.

mateo86, sprawdz to sprzegielko


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości