Diwne ładowanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
r.y.b.a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:52
Lokalizacja: lublin

Diwne ładowanie

Post autor: r.y.b.a » ndz lip 26, 2009 12:13

Witam.
Jakis czas temu padł mia alternator, wimienilem na drugi uzywany od forumowicza, bylo ok, teraz po ok 2 miesiacach znowu mam problem. Ale tym razem nie jest to juz takie oczywiste ze nie laduje i juz. TEraz ładuje ale jakby za malo, ile bym nie jechal czy godzine non stop czy 10 minut aku bedzie naladowane podobnie-słabo. Czasem jakby lepiej. Akumulator raczej odpada bo przy ladowaniu prostownikiem trzyma normalnie. Dodam ze przy rozladowanym akumulatorze gdy zapale silnik wraz ze wzrostem obrotow kontrolki robia sie jasniejsze.


Graty do GTI MK2 !

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=220411

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz lip 26, 2009 13:18

r.y.b.a pisze:Dodam ze przy rozladowanym akumulatorze gdy zapale silnik wraz ze wzrostem obrotow kontrolki robia sie jasniejsze.
Wyglada na to że ładowanie jest ok.Ja bym sprawdził czy coś ''nie kradnie ''ci prądu .Objawy jakie opisujesz wskazują że aku ciągle jest niedoładowany .Jest jeszcze jedna możliwość .Alternator nie daje rady przy dużym obciążeniu ,wystarczą włączone światła .Miałem taki przypadek alternator ładował normalnie do momentu właczenia świateł ,w chwili włączenia świateł przestawał .Przyczyną okazała się jedna z diod w mostku prostowniczym alternatora która pod wpływem dużego obciążenia przerywała obwód ...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » ndz lip 26, 2009 13:25

Sprawdz ladowanie na zapalonym silniku przyloz do akumulatora mulitimert . Idealne ladowanie 14.4 V , mozesz zalozcyc swiatla i np. radio, ogrzewanie tylnej szyby i zobaczyc czy ladowanie spada. Albo szczotki albo regulator napiecia , nie wiem jak w MKII ale w MKIII szczotki sa razem z reguratorem.
Ostatnio zmieniony ndz lip 26, 2009 13:30 przez scols11, łącznie zmieniany 2 razy.



glowka123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 10:41
Lokalizacja: żnin

Post autor: glowka123 » ndz lip 26, 2009 15:37

witam.zobacz miejsce połączenia kabla masy akumulatora ze skrzynia biegów czy tam nie jest nic skorodowane.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pn lip 27, 2009 21:44

Podstawa to dobra masa !!! Oczyszczony kabel i miejsce przykręcenia, potem sprawdź kable i wszelkie połączenia kabli przy alternatorze i aku...

Miernikiem sprawdzałeś może napięcie na alternatorze i na aku, jest duża różnica pomiędzy nimi ?? na postoju altek powinien ładować ok. 13,5 - 13,7V ;)



sapin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 18:08
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Post autor: sapin » wt lip 28, 2009 20:49

Podstawową sprawą jest to jakiej pojemności masz aku ??



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: misiur » wt lip 28, 2009 21:41

napisze tutaj zeby nie zakladac drugiego podobnego tematu.
Mnie tez sie ostatnio stracilo ładowanie i wyminilem szczotkotrzymacz, zdjalem alternator, rozebralem, popatrzylem co i jak. Zalozylem nowy pasek, napiąłem jak trzeba. Poczyscilem wszystkie połącznia oprócz przewoduy masowego aku, plecionki. Jak wszystko poskladalem mialem ladowanie na obrotach powyzej 1200 a na wolnych slabo. Po doslownie 2óch kilometrach kontrolka zaczela migac i ladowanie stracilo sie na stale. Co jeszcze moze byc ?
Akumualtor mam nowy, 71Ah


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt lip 28, 2009 22:04

misiur, a podczas wymiany szczotkotrzymacza sprawdziłeś czy masz jeszcze pierścienie komutacyjne na wirniku albo czy tez podczas wkładania szczotkotrzymacza przypadkiem nie ułamałeś szczotki ?? Jeśli nic z tych rzeczy to prawdopodobnie padło łączenie stojana z mostkiem prostowniczym albo tez i sam mostek się skończył ;)



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: misiur » wt lip 28, 2009 22:09

te pierscienie są jak nowe - zadnych krawedzi nie widac zeby byly zuzyte. a szczotka sie nie ulamala bo pare razy zakladalem i zdejmowalem delikatnie. zmierze jeszcze omomierzem czy te pierscienie przewodza. Podejrzewam ze te diody sie popalily :/


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości