ciężko się drzwi otwierają

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karkoszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 18, 2009 15:23
Lokalizacja: Gryfino

ciężko się drzwi otwierają

Post autor: karkoszek » pn lip 20, 2009 00:46

witam

mam następujący problem:
aby otworzyć drzwi lewe tylne trzeba albo szarpnąć klamką dosyć mocno, albo lekko ją otworzyć a potem mocno pociągnąć, bo same lekkie pociągnięcie klamki nic nie daje.
problem na pewno leży w klamce zewnętrznej, bo od środka jest ok.
ostatnio byłem u mechanika i powiedział że trzeba klamkę wyregulować, wie ktoś jak to zrobić? nie zrobili mi bo nie było czasu a jeszcze dodatkowo most u ojca w touaregu wymieniali.
więc pytanie: jak wyregulować klamkę, albo coś w tym stylu?

dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ciężko się drzwi otwierają

Post autor: doggie » pn lip 20, 2009 01:04

karkoszek pisze:witam

mam następujący problem:
aby otworzyć drzwi lewe tylne trzeba albo szarpnąć klamką dosyć mocno, albo lekko ją otworzyć a potem mocno pociągnąć, bo same lekkie pociągnięcie klamki nic nie daje.
problem na pewno leży w klamce zewnętrznej, bo od środka jest ok.
ostatnio byłem u mechanika i powiedział że trzeba klamkę wyregulować, wie ktoś jak to zrobić? nie zrobili mi bo nie było czasu a jeszcze dodatkowo most u ojca w touaregu wymieniali.
więc pytanie: jak wyregulować klamkę, albo coś w tym stylu?

dzięki i pozdrawiam
skoro tacy specjaliści że Tuaregi robią to nie zapytałeś ich jak wyregulować klamkę???

[ Dodano: 20 Lip 2009 01:13 ]
1. otworzyć drzwi, podważyć i wyjąć kapturek śruby zabezpieczającej z czołowej strony drzwi czyli musisz otworzyć drzwi i na boku (tam gdzie masz np. zamek lub inne śruby, zabezpieczenie przed otwrciem drzwi przez dzieci) dokładnie na wysokości klamki masz ten kapturek
2. odciągnąć i w tej pozycji przytrzymać kalmkę
3. wykręcić kluczem do gniazg TORX śrubę pod kapturkiem aż zostanie wymontowany bębenek zamka
4. wyjąć z drzwi bębenek zamka z pokrywką
/zamontowanie w kolejności odwrotnej/

to jest opis wyjęcia klamki (tylnej lub przedniej - bez różnicy) - nigdzie nie doczytałem sposobu i możliwości regulacji samej klamki, wydaje mi się że trzeba będzie zdjąć zewnętrzne poszycie drzwi tak aby dostać się do środka i sprawdzić zamek bo według mnie coś jest nie tak z zamkiem a nie klamką



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn lip 20, 2009 19:52

Tak jak pisze METTENOS, a po wyjęciu wkładki zobaczysz w środku taki ząbkowany rowek a w nim sztyfcik z linką trzeba go poluzować i wcisnąc o ząbek lub kilka na zewnątrz, zamontować wkładkę i zobaczyć jak działa jeśli jeszcze za mało to trzeba wysunąć dalej.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn lip 20, 2009 22:04

karkoszek, a czy wydaje ci sie ze nie otwierajace sie drzwi sa zwiazane z tym ze pod maska jest silnik TDI ?? taki temat sie w ogolnym technicznym zamieszcza.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości