podczas gaszenie bardzo trzęsie silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn cze 01, 2009 18:14

TOMEK0273 pisze:Ten zawór jest widoczny jest to jakby śruba wkrecona do pompy a do niej przymocowany przewód elektryczny
tak
nie wiem czy on ma coś do tego, albo zamyka albo nie
Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2009 18:14 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt cze 02, 2009 10:16

Nie szukajcie dziury w d*upie , motory bez klapy gaszącej czyli wszystkie 1Z AHU ALE AFN bedą "twardo" sie gasiły az budą lekko zatrzepie , ten typ tak ma


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

golf3tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 13:04
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Post autor: golf3tdi » wt cze 02, 2009 11:36

kiedys tego nie bylo... od jakies 20 000 km mam ten problem ze jak gasze to sie trzesie i jak ruszam na 1 biegu...



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt cze 02, 2009 12:40

homsky pisze:Nie szukajcie dziury w d*upie , motory bez klapy gaszącej czyli wszystkie 1Z AHU ALE AFN bedą "twardo" sie gasiły az budą lekko zatrzepie , ten typ tak ma
Zgadzam się, gasną twardo bo taka ich cecha.

[ Dodano: 02 Cze 2009 12:44 ]
piter_s pisze:a ja właśnie patrzyłem i jest jednomas wg etka.
074 141 025B to koło dwumasowe, albo masz walnieta ETKE, albo źle szukasz. Było tu już tego na forum dużo - np. czy można zamiast dwumasu dać jednomas itd... i dotyczylo to silnikow 1Z itp. Poszukaj.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt cze 02, 2009 22:59

witam, mam taka sama przypadlosc z tym gaszeniem, mianowicie kiedy cofam kluczyk auto gasnie ale telepie nim, zauwazylem ze klapa gaszaca zamyka sie ale nie do konca i po chwili powraca do stanu otwartego, wiem ze ten powrot to normalne ale nie tak szybko kiedys trwalo to dluzej i zauwazylem jeszcze ciekawa rzecz ze kiedy leciutko dodam gazu i cofne kluczyk auto gasnie jak kiedys, co moze byc przyczyna? dodam ze wezyki sa wszystkie nowe



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » wt cze 02, 2009 23:21

antojuja pisze:witam, mam taka sama przypadlosc z tym gaszeniem, mianowicie kiedy cofam kluczyk auto gasnie ale telepie nim, zauwazylem ze klapa gaszaca zamyka sie ale nie do konca i po chwili powraca do stanu otwartego, wiem ze ten powrot to normalne ale nie tak szybko kiedys trwalo to dluzej i zauwazylem jeszcze ciekawa rzecz ze kiedy leciutko dodam gazu i cofne kluczyk auto gasnie jak kiedys, co moze byc przyczyna? dodam ze wezyki sa wszystkie nowe
Rozbierz klapkę gaszącą i zobacz czy nie masz syfu w egr. Jak będzie syf to się klapka do końca nie zamknie. Możliwe że zaworek od egra już pada. Ale najpierw zobacz czy klapka do końca się zamyka.

A jak Ci się te 420 ohm sprawuje??? Duża różnica??
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 23:22 przez Damian-jg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt cze 02, 2009 23:36

egr mam wyczyszczony i zaslepiony mozliwe ze n18 siada tez tak podejrzewam sprobuje go wyczyscic, a 420 sprawuje sie ok wlaczam tylko na rozgrzanym silniku i zazwyczaj tylko podczas wyprzedzania w dodatku niemam bledow jak co niektorzy a kop jest i to dosc spory nawet nie myslalem ze takie male cos tyle daje

[ Dodano: 11 Cze 2009 20:28 ]
witam, wiec usunalem usterke poprzez obklejenie poxilina wystajacego krucca z pompki vacum, niemam fotki bo bym wkleil ale to jednak pomoglo, gdzies na forum wyczytalem ze to wlasnie tedy ,,lapie'' powietrze i m.in. dlatego sa problemy przy gaszeniu jak i podczas hamowania, u mnie ten kruciec delikatnie sie poruszal i poprostu go obkleilem poxilina i problem znikl a kaska na nowa pompke zostala w kieszeni



Awatar użytkownika
blackvagen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pn maja 11, 2009 07:09
Lokalizacja: zlo

Post autor: blackvagen » ndz lip 12, 2009 12:42

ja też mam silnik ahu zaślepionego i wyczyszczonego egr-a i też mi telepie jak gasze.. niekiedy nie telepie.. mam twardy zawias wiec nie telepie buda.. ale wydaje mi się że od poduszki pod skrzynią biegów tą co jest z tyłu.. narazie nie wymieniłem jej bo trzeba mieć dniówkę na to poświęcić:) pozatym kazdy desel jak go się gasi troche go zatelepie :D


turbo BRD, IC 550x140x65mm, wytrysk 0,216, przelot 2,5 cala pomarzyć zawsze można..
Air jest --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=334943&start=70

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » ndz lip 12, 2009 12:55

u mnie zaczelo mocniej telepac przy gaszeniu jak zmienilm poduche pod skrzynia z tylu.
Na starej bylo mniej telepania bo mozliwe ze byla bardziej miekka i miala troche luzu , ale wkoncu calkiem sie wyrwala i musialem wstawic nowa jakis zamienik topran bodajze



TOMEK0273
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 12:07
Lokalizacja: polska

Post autor: TOMEK0273 » pn lip 13, 2009 21:16

blackvagen pisze:ja też mam silnik ahu zaślepionego i wyczyszczonego egr-a i też mi telepie jak gasze.. niekiedy nie telepie.. mam twardy zawias wiec nie telepie buda.. ale wydaje mi się że od poduszki pod skrzynią biegów tą co jest z tyłu.. narazie nie wymieniłem jej bo trzeba mieć dniówkę na to poświęcić:) pozatym kazdy desel jak go się gasi troche go zatelepie :D
DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI,LECZ PROSZĘ O KILKA WYJAŚNIEŃ GDZIE MAM SZUKAĆ TEJ KLAPKI O KTÓREJ PISZECIE I DOKŁADNIE O CO CHODZI Z TYM .... EGR-A......



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn lip 13, 2009 21:26

TOMEK0273 pisze:DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI,LECZ PROSZĘ O KILKA WYJAŚNIEŃ GDZIE MAM SZUKAĆ TEJ KLAPKI O KTÓREJ PISZECIE I DOKŁADNIE O CO CHODZI Z TYM .... EGR-A.....
u ciebie nie ma klapy gaszącej, powymieniaj wszystkie poduszki to będzie efekt, ja właśnie zmieniłem ta na skrzyni i jest lepiej.



TOMEK0273
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 12:07
Lokalizacja: polska

Post autor: TOMEK0273 » czw lip 16, 2009 20:39

piter_s pisze:
TOMEK0273 pisze:DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI,LECZ PROSZĘ O KILKA WYJAŚNIEŃ GDZIE MAM SZUKAĆ TEJ KLAPKI O KTÓREJ PISZECIE I DOKŁADNIE O CO CHODZI Z TYM .... EGR-A.....
u ciebie nie ma klapy gaszącej, powymieniaj wszystkie poduszki to będzie efekt, ja właśnie zmieniłem ta na skrzyni i jest lepiej.
SĘK W TYM ZE WYMIENIŁEM WSZYSTKIE PODUCHY.JAK CZEPAŁO TO DALEJ CZEPIE



ENDRJU1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:57
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: ENDRJU1974 » sob lip 18, 2009 11:06

Witam wszystkich
Ja mialem ten sam problem z telepaniem przy gaszeniu . okazalo się , że jest to wina sprzęgła przy alternatorze. Było już zatarte. Mechanik mi to wymienił i jest lepiej. Ale faktycznie przy gaszeniu trochę telepie. silnik AFN 110 km



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob lip 18, 2009 12:36

może coś z N109.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości