TDI cieknie płyn-krócieć od głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

TDI cieknie płyn-krócieć od głowicy

Post autor: seba899 » ndz lip 12, 2009 10:13

Witam serdecznie od pewnego czasu mam problem ze Swoim golfem TDI rok 97, 90 koni. W przeciągu 3 lat już trzy razy uszczelniałem połączenie króćca przykręcanego do głowicy ( w tym co jest zamontowany czujnik temperatury płynu chłodzącego ) otóż wymieniałem już uszczelki 2 razy, nawet wymieniłem na nowy cały rozdzielacz, i wytrzymało około 7 miesięcy i znowu zaczęło cieknąć z pod oringa między głowicą a tym króćcem. Przylgnia głowicy jest super, nie wiem co już z tym fantem zrobić żeby problem nie powracał. Najlepiej jakby ten króciec był metalowy ale zastosowano plastikowy. Może ktoś Mi pomoże, może miał taki sam problem. Dziękuję za wszelką pomoc Sebastian.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » ndz lip 12, 2009 10:21

Może da się machnąć metalowego? Np obróbka cnc, z tym że może być to droga sprawa. Natomiast możesz doszczelnić połączenie sylikonem o wysokiej wytrzymałości na temperatury. Może rozwiązanie dość prostackie i mało profi, bo uszczelka powinna trzymać i być tylko ona, ale jak Ci ciągle cieknie to pomyśl nad tym doszczelnieniem.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz lip 12, 2009 10:26

przeciez tam nie ma filozofii. zaklada sie nowy kominek z oringiem i to wystarczy. jesli tobie co jakis czas puszcza to najpierw zlokalizuj przyczyne. moze kominek popekal wokol srub? cisnienie w ukladzie masz prawidlowe?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Może i tak

Post autor: seba899 » ndz lip 12, 2009 19:14

Wiem że zakłada się nowy kominek i tak zrobiłem ale po około roku znowu cieknie, a metodę z silikonem stosowałem i pomaga na 6 miesięcy. Dziwne że cieknie tylko rano przy odpalaniu jak zimny silnik, natomiast jak się nagrzeje to się uszczelnia. Co do ciśnienia w układzie to nie wiem czy jest prawidłowe, do tej pory żadnych problemów z tym nie było. Wcześniej tylko przeciekało - rozszczelniało się w tym miejscu jak były silne mrozy powyżej -20 stopni i to przez ostatnie 2 zimy. Także wymiana kominka nic nie daje i silikon też zawodzi, normalnie ręce już opadają.



Awatar użytkownika
nikusss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: nikusss » ndz lip 12, 2009 22:44

kup nowy krociec w serwisie i zapomnij o temacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości