Wkładanie starszego silnika do nowszego auta.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KaEsMiechy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:32
Lokalizacja: Bytom-Miechowice
Kontakt:

Wkładanie starszego silnika do nowszego auta.

Post autor: KaEsMiechy » wt lip 07, 2009 21:00

Temat jaki jest każdy widzi....

Sprawa wygląda tak: Silnik 1.9D, sprawny z rozwalonego Seat Inca '96 wsadzony do Seat Inca '02 (oryginalnie był tam 1.9 SDI). Silnik wsadzony (nie przeze mnie) i teraz akuku, bo się cała elektryka nie zgadza (inne złącza, i za duźo). Jedyne co pasowało to akumulator, alternator i rozrusznik - sprawdzałem go, kręci. Da się to jakoś pogodzić ??? A jak się da to gdzie znajdę schematy instalacji (jednego i drugiego).
O sens tego przedięwzięcia nie pytajcie mnie tylko tego co kazał tak zrobić.


NO FUTURE !

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Wkładanie starszego silnika do nowszego auta.

Post autor: doggie » wt lip 07, 2009 22:56

KaEsMiechy pisze:i teraz akuku, bo się cała elektryka nie zgadza (inne złącza, i za duźo). Jedyne co pasowało to akumulator, alternator i rozrusznik .
bo nie może się zgadzać, SDI ma układy elektroniczne podobne do TDI, ma pompę sterowaną alektroniką z ECU jak w TDI a zwykły 1.9 D ma pompę mechaniczną (rozdzielaczową).



Awatar użytkownika
nikusss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: nikusss » śr lip 08, 2009 00:01

wywal immo z tej pompy - pod plastikiem znajdziesz elektrozawor na glowiczce, podlacz pod niego plus po stacyjce i ogien :) cala filozofia :)



arwam

Post autor: arwam » śr lip 08, 2009 10:15

do tego odłącz elektronikę od silnika SDI zostaw tylko kable do czujników: temp i ciśnienia oleju oraz zmień pedał gazu z elektronicznego na mechaniczny na linkę.
a zapytam siejeszcze czemu nie zdecydowałeś siena TD tylko na zwykłego klekota który ani nie jest oszczędniejszy ani nie jest szybszy?
w swoim po ostatnich zmianach w ustawieniach spalanie na mieście przy spokojnej jeździe nie przekracza 5,5l/100km



Awatar użytkownika
KaEsMiechy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:32
Lokalizacja: Bytom-Miechowice
Kontakt:

Post autor: KaEsMiechy » śr lip 08, 2009 21:19

Wygląda, że da rady to zrobić.
arwam pisze:do tego odłącz elektronikę od silnika SDI
To akurat nie jest problem, nie napisałem chyba wszystkiego - w tej Ince nie było oryginalnego silnika, tak auto zostało kupione.
arwam pisze: zostaw tylko kable do czujników: temp i ciśnienia oleju
A które to będą, w aucie jest wielka okrągła wtyczka, a na silniku też tylko inna (nie pasują do siebie). Możw podaj kolory przewodów w aucie (bo na silniku to da się rozpoznać).
arwam pisze:a zapytam siejeszcze czemu nie zdecydowałeś siena TD
Nie moje auto to raz a dwa był pod ręką sprawny silnik z jednej rozp... Inci (odpalał bez problemu). Tu chodzi (hue hue hue) o zaoszczędzienie kasy.

Jeszcze drobna rzecz. Co to za czujniki (?) jeden umieszczony pomiędzy przewodami do wtrysków a drugi u dołu pompy. Trzeba podłączyć ???
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 21:22 przez KaEsMiechy, łącznie zmieniany 1 raz.


NO FUTURE !

arwam

Post autor: arwam » śr lip 08, 2009 21:27

KaEsMiechy pisze:Co to za czujniki (?) jeden umieszczony pomiędzy przewodami do wtrysków a drugi u dołu pompy. Trzeba podłączyć ???
poszukaj pompy całkowicie mechanicznej bo ta bez podpiętych tych czujników nie będzie działać tak jak powina a to możesz jeszcze z zarobkiem sprzedać

a co do pozyji w pod którymi sią czujniki we wtyczce to nie poradzę Ci nic innego niż miernik i metoda prób i błędów.



Awatar użytkownika
KaEsMiechy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:32
Lokalizacja: Bytom-Miechowice
Kontakt:

Post autor: KaEsMiechy » czw lip 09, 2009 21:52

To może ktoś wie gdzie znajdę schematy instalacji dla Inci (SDI i diesel). A moźe ktoś ma.

Jak nie ma schematów to kto wie gdzie jest odcinanie paliwa na pompie w silniku 1Y ???

[ Dodano: 28 Lip 2009 20:25 ]
Temat znowu powraca....

Udało mi się znaleźć informacje jak to wygląda dla silnika 1Y. Znalazłem sterownik do tego silnika. Podłączyłem według schematu. Tylko nie wiem co dalej, bo to co na rysunkach jest ze znakiem zapytania to nie wiem co z tym robić.
I jeszcze ten zawór N18 (podobno od odpowietrzenia skrzyni korbowej). Próbowałem odpalić, ale pompa nie ciągnie paliwa - filtr i zapchane przewody paliwowe odpadają, a silnik był sprawny (odpaliłem w tej starej Ince). Co może być nie tak ???

Tutaj jest ten schemacik.

http://picasaweb.google.pl/Krzysztof.St ... 1YSchemat#
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 23:16 przez KaEsMiechy, łącznie zmieniany 1 raz.


NO FUTURE !

arwam

Post autor: arwam » śr lip 29, 2009 09:39

I jeszcze ten zawór N18 (podobno od odpowietrzenia skrzyni korbowej). Próbowałem odpalić, ale pompa nie ciągnie paliwa - filtr i zapchane przewody paliwowe odpadają, a silnik był sprawny (odpaliłem w tej starej Ince). Co może być nie tak ???
pompę wtryskowa zalej paliwem i wtedy powinien zastartować, zobacz jeszcze czy podaje paliwo na wtryski.
a co do odpowietrzenia skrzyni korbowej to ta gruszka na pokrywie rozrządu ma być podłączona do kolektora ssącego.
a N18 to o ile dobrze pamiętam to chyba jest to zawór od EGR.
powinien być podłączony do wyłącznika na dźwigni gazu



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lip 29, 2009 09:55

pieprzyć całą resztę w silniku 1.9 D trzeba podgrzewać świece żarowe nawet latem, w TDI nie trzeba więc układ podgrzewania świec trzeba zrobić samemu.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości