Spalanie - jak włączyć?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Spalanie - jak włączyć?

Post autor: tkm_seat_ » pn lip 06, 2009 09:18

Witam.
Jestem posiadaczem Seata z 2001r. Z silniczkiem 1,9D SDI ozn. AQM.
Autko nie ma opcji wyświetlania zużycia paliwa. Motyw jest taki, że liczniki nie posiadają w ogóle takich opcji. Natomiast na wyświetlaczu na konsoli środkowej, w zintegrowanym module Radio+Klimatronic, jest możliwość wyświetlania spalania. Niedawno vagiem robilem test radia i po zaświeceniu wszystkich monułów wyświetlacza zapala sie również monuł (l/km). Czy jest możliwośc w takim seacie właczenia funkcji wyswietlacza w radiu radiu w postaci spalania l/km? Nadmienie, że nie posiadam dzwigienki wycieraczek na koumnie z możliwościa sterowania komputerem ani tempomatu. Temat tempomatu powoli rozgryzam i kiedys go zaistaluje. Czy moze mi ktos zapodac jak właczyc to wyświetlanie spalania i może jak sie podłączyc w istalacje aby móc sterować komputerem? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi. tkm
ponizej zdjecia panelu:
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 07 Lip 2009 10:07 ]
Witam. I cisza..... Prosze o porade, chyba, że takich problemów technicznych nikt nie potrafi rozwiązać?
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 18:53 przez tkm_seat_, łącznie zmieniany 5 razy.


tkm_seat_

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lip 07, 2009 13:08

oczywiście jest możliwość, przerabaiałem ten problem w moim Mk5, ale nie warta skórka wyprawki - za duże koszta - wiązki, nowy przłącznik kierunkowskazów z MFA, nowy cały licznik, nowy komputer sterujący + robocizna = grubo ponad 1000 zł. Wiem o co ci chodzi - podłączyć pod kompuetr, zrobić mały "misz masz" i gotowe - ale niestety cię nie pocieszę - to tak nie działa



tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » wt lip 07, 2009 14:43

Witam.
Masz racje - nie pocieszyłes mnie. Ale zarazem ja nie chce wymieniać licznika, aby TEN licznik mogł pokazywać "spalanie". Widziałem wersje Seatów TDI z opcja wyświetlania spalania.... Tylko wtedy panel środkowy (radia/klimy) miał dodatkową opcje sterowania zmieniarka płyt, a sterowanie kompem (tempomat+średnie spalanie) było na prawej dzwigni kolumny kierownicy. Liczniki niczym sie nie różniły od mojej wersji. CHYBA, że nie mam racji...
A jest , ktos kto sie na tym ociupinke zna? są tematy na zmiane liczników, a takiej pierdułki nie można właczyć? Bede musiał poszukać na schematach elektrycznych - jak cos znajde to sobie sam odpisze.....
Pozdrowienia.


tkm_seat_

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lip 07, 2009 15:33

tkm_seat_ pisze:Witam.
Masz racje - nie pocieszyłes mnie. Ale zarazem ja nie chce wymieniać licznika, aby TEN licznik mogł pokazywać "spalanie". Widziałem wersje Seatów TDI z opcja wyświetlania spalania.... Tylko wtedy panel środkowy (radia/klimy) miał dodatkową opcje sterowania zmieniarka płyt, a sterowanie kompem (tempomat+średnie spalanie) było na prawej dzwigni kolumny kierownicy. Liczniki niczym sie nie różniły od mojej wersji. CHYBA, że nie mam racji...
A jest , ktos kto sie na tym ociupinke zna? są tematy na zmiane liczników, a takiej pierdułki nie można właczyć? Bede musiał poszukać na schematach elektrycznych - jak cos znajde to sobie sam odpisze.....
Pozdrowienia.
musisz sprawdzić jaki masz licznik i jakie ma numery i ustalić w serwisie, czy możliwa jest taka opcja o której piszesz, musisz wiedzieć też, że wszelkie informacje przechodzą ze sterownika ECU poprzez licznik do wyświetlacza, więc wszystko zależy od licznika. Być może wizualnie się nie różnią - bo nie muszą - ale przeważnie "w czymś tkwi szczegół"

[ Dodano: 07 Lip 2009 15:34 ]
tkm_seat_ pisze:ja nie chce wymieniać licznika, aby TEN licznik mogł pokazywać "spalanie"..
ja wiem że nie chcesz wymieniać licznika ale być może bez tego się nie obejdzie



tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » wt lip 07, 2009 15:47

OK dzieki za podpowiedz. Zagadam kumpla, który ma Seata takiego ja mój, ale TDI i zabacze u niego jak to jest rozwiazane. Pozdrowienia.


tkm_seat_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 26 gości