vw transporter 1,6D grzeje się

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lideczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 17:26
Lokalizacja: mazowieckie

vw transporter 1,6D grzeje się

Post autor: lideczka » pn cze 29, 2009 17:33

Koledzy proszę o pomoc - grzeje mi się mój busik. Wymieniłam ostatnio rozrząd i od tego momentu auto mi się potwornie grzeje. Termostat wymieniony, płyn w układzie chłodzenia jest, wiatrak działa, pompa raczej sprawna... a autko się potwornie grzeje. Macie jakiś pomysł??


lideczka

jaku89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:31
Lokalizacja: z łodzi
Kontakt:

Post autor: jaku89 » pn cze 29, 2009 18:36

a układ odpowietrzony?;> w busie trzeba zdjąć kratkę przednia i odpowietrzyć układ;]
ew cos z drożnością jeżeli zaczął się grzać zaraz po wymianie rozrządu to troche dziwne, sprawdź korek zbiorniczka wyrownawczego
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 20:09 przez jaku89, łącznie zmieniany 1 raz.


seks, drugs, rock'n'roll!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt cze 30, 2009 00:21

A kąt wtrysku ustawiony ? zlę ustawienie kąta w. ma wpływ że auto się grzeje


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

lideczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 17:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lideczka » wt cze 30, 2009 09:43

Układ jest odpowietrzony, korek zbiorniczka wyrównawczego jest wymieniony na nowy. Też wydawało mi się, że kąt wtrysku może mieć wpływ na grzanie się auta - ale jak zapytałam o to mechanika, który mi robił rozrząd, to mnie wyśmiał... Sama nie wiem co o tym myśleć...


lideczka

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt cze 30, 2009 10:32

Zawsze po wymianie rozrządu sprawdza się kąt wtrysku (ewentualnie koryguje) jezeli mechanik tego nie sprawdził to partacz


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaku89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:31
Lokalizacja: z łodzi
Kontakt:

Post autor: jaku89 » wt cze 30, 2009 16:29

co ma kat wtrysku do grzania silnika?
przychodzi mi jeszcze drożność przewodu między zbiorniczkami ew zasyfienie układu a ma sie tam co zasyfic;] ale ta usterka wyszłaby przed rozrządem, piszesz że pompa wody ok więc ją eliminujemy, może cos z zegarami? sprawdż czujniki wody i czy zegary prawidłowo reagują.
a moze jednak pompa wody
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 16:44 przez jaku89, łącznie zmieniany 1 raz.


seks, drugs, rock'n'roll!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt cze 30, 2009 18:06

To że pompa jest źle ustawiona i temp spalania jest większa i silnik bardziej się złużywa


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

jaku89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:31
Lokalizacja: z łodzi
Kontakt:

Post autor: jaku89 » wt cze 30, 2009 19:12

a co ma podniesienie temperatury spalania do temperatury wody? przecież sprawny układ chłodzenia skompensuje tę różnice, termostat otworzy się wcześniej i ju, poza tym co do kąta to albo słychać by było że praca jest za twarda/miękka i kopciłby. niechaj ktoś poprawi jeśli moje dewagacje są bez sensu;]


seks, drugs, rock'n'roll!

Awatar użytkownika
lordman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:48
Lokalizacja: PO/NEL

Post autor: lordman » wt cze 30, 2009 21:20

lideczka, sprawdź termostat. Co prawda napisałaś że jest wymieniony ale to nie znaczy że jest sprawny. Być może jakaś wada fabryczna termostatu.



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » śr lip 01, 2009 22:39

Kąt wtrysku ma wpływ na temperature silnika, za puźny wtrysk paliwa w dieslu powoduje dopalanie sie ON w trakcie suwu rozprezania, co powoduje podniesienie temperatury spalin, w turbo ma to pozytywny efekt, sprezarka szybciej zaczyna pompować.
Jak koledzy wyzej pisali, lepiej sprawdz termostat, różnie to bywa, dobrze przy okazji obejzec pompe wody.
Ostatnio zmieniony sob sie 27, 2011 08:54 przez anaba255, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » czw lip 02, 2009 09:11

Układ jest odpowietrzony, korek zbiorniczka wyrównawczego jest wymieniony na nowy. Też wydawało mi się, że kąt wtrysku może mieć wpływ na grzanie się auta - ale jak zapytałam o to mechanika, który mi robił rozrząd, to mnie wyśmiał... Sama nie wiem co o tym myśleć...

to zcas zmienić mechanika bo ką wtrysku jesłi jest z wczesny będzie powodował wzrost temp i to proporcjonalnie do tego jak bardzo będzie za wczesny.


w trakcie jazdy na trasie wentylator też się włącza?



lideczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 17:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lideczka » czw lip 02, 2009 10:44

Koledzy dziękuje za pomoc. Zmieniłam mechanika - kąt wtrysku poprawiony, rozrząd ustawiony jak należy - auto nareszcie się nie grzeje, nie kopci, teraz elegancko się śmiga!! :)


lideczka

Awatar użytkownika
coleman
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2008 13:31
Lokalizacja: warszawa / BS Suwałki

Re: vw transporter 1,6D grzeje się

Post autor: coleman » wt sie 23, 2011 08:35

odkopuję temat, ale wolałem napisać tutaj zamiast zakładać nowy temat i zaśmiecać,

możliwe żeby kąt wtrysku sam się przestawił ? fakt dłubane było przy grzybie na pompie ale to dawno,
silnik 1,6 sb,
jesli jadę jednostajnie 90 km/h to ok, ale jak przycisne gaz do 100 albo 110km/h to rosnie mi do polowy 3 okienka i zaraz wentylator wlaczac sie ma zamiar i musze jezdzic jak emeryt ;/

hmm mam hella front i chlodnice czynnika- skraplacz od klimy przed chlodnicą ale jest drożna więc to nie powinno aż tak utrudniać wentylacji,

termostat wymieniony, pompa wody też w miare nowa 3 lata, filtr paliwa stary ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia


moje bejbe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=400916

arwam

vw transporter 1,6D grzeje się

Post autor: arwam » wt sie 23, 2011 17:55

coleman pisze:filtr paliwa stary ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia

jak będzie pompa miała ciężko pociągnąc paliwo z baku to bedzie zakłucona praca przestawiacza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości