Szarpie i kopci na biało....?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Szarpie i kopci na biało....?

Post autor: Hanysek83 » sob cze 27, 2009 00:28

Witam wczoraj rano jak odpaliłem autko wszystko było ok. Silniczek popracował sobie dobre 5 min na wolnych zanim ruszyłem. Wy ruszaniu nagle zaczelo go trzęść i zgasł miał problem z zapaleniem ale po chwili kręcenia zapalił.... Potem to już chodził jak traktor i kopchił jak holera.. :) po rzekroczeniu obrotów 2500 zapala sie kontrolka od trakcji...

Moje pytanie dotyczy tego właśnie zachowania... co je moze powodować...?????
Dzięki za wszystkie podpowiedzi..



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob cze 27, 2009 01:14

Podstawa to podpięcie pod kompa, VAG.. bez tego się nie obejdzie..
Poza tym.. hmm, uszczelka pod głowicą mogła strzelić.. lub turbo. Sprawdź stan płynu chłodniczego w zbiorniczku.. bo pewnie ubyło. Stan oleju też warto sprawdzić..



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob cze 27, 2009 01:22

jak go trzesie a do tego zapala sie kontrolka od trakcji to któryś pompowtrysk siada i sie przycina i wywala bład w postaci kontrolki esp :(



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob cze 27, 2009 01:30

nemonix pisze:jak go trzesie a do tego zapala sie kontrolka od trakcji to któryś pompowtrysk siada i sie przycina i wywala bład w postaci kontrolki esp :(
pierwsze słyszę o czymś takim :chytry: kontrolka ESP jest od układu ESP ewentualnie coś z ABS'em, ale z pompo-wtryskami nie ma nic wspólnego.
Poważne błędu z ECU sygnalizuje migająca lub świecąca się spirala, która pełni też funkcję kontrolki świec żarowych



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob cze 27, 2009 01:39

ja mialem własnie taki przypadek, że podczas jazdy nagle wywaliło mi kontrolke od esp i zaczelo trząsc samochodem bo pracował na 2 albo 3 cylindry bo sie pompowtryski zawiesiły tzn padły i w serwisie powiedziano mi że poprzez ta kontrolke komputer zgłasza bład pompowtrysków (ich nie działanie)



Hanysek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt lip 31, 2007 17:08
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Hanysek83 » sob cze 27, 2009 06:04

A czy moze to być wina przepływki....? Co do płynow to wszystko jest ok... poza tym dopiero o wymieniłem silnik w aucie na nowy bo w tamtym starym korbowody sie pogieły...Co do kopcenia to chciałem pojechać do mechanika i jak jechałem to mu przeszło i nie kopcił ale natal lekko rzęsło, no chuba ze dodam mocniej gazu.... wtedy dotych 2500 obr/min zapiepsza jak głupi. Ja przekrocze te 2500 do zachowuje się tak jak by miał odcięcie... Co do tej spiralji to ona zaczyna mrugać jak zostwię włączony zapłon na dłuzszy czas....



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob cze 27, 2009 11:36

hmm to u mnie nie mrugała kontrolka świec żarowych...



m_leb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 01, 2009 01:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: m_leb » pt lip 03, 2009 21:39

Witam jestem ciekaw rozwiązania. ponieważ mam ten sam problem w moim AJM - aktualnie rozkręciłem silnik zamontowałem jedną nową pompkę i nie chce mi zapalić. ale przed tym wszystkie objawy miałem identyczne.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » pt lip 03, 2009 22:09

EnJoy pisze:
nemonix pisze:jak go trzesie a do tego zapala sie kontrolka od trakcji to któryś pompowtrysk siada i sie przycina i wywala bład w postaci kontrolki esp :(
pierwsze słyszę o czymś takim :chytry: kontrolka ESP jest od układu ESP ewentualnie coś z ABS'em, ale z pompo-wtryskami nie ma nic wspólnego.
Poważne błędu z ECU sygnalizuje migająca lub świecąca się spirala, która pełni też funkcję kontrolki świec żarowych
troche to dziwne ale tak jest



Haos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 21:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haos » ndz paź 25, 2009 23:04

u mnie jest niestety podobnie z tym, że nie kopci......opisałem problem tutaj:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=275797


wydaję mi sie, że mogą to być własnie pompowtryski



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości