Nie działa licznik ... wymiana impulsatora nic nie dała

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafik_xx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: rafik_xx » czw cze 11, 2009 10:12

djopel pisze:ale te malutkie to nie wiadomo który jest spalony
miernikiem nalepiej sprawdzić każdy po koleii



djopel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:26
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: djopel » pt cze 12, 2009 10:36

Światła cofania są, bezpieczniki wyglądają na ok. czy ktos ma jakiś pomysł ?



Awatar użytkownika
Studnia
_
_
Posty: 170
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 22:10
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Post autor: Studnia » pt cze 26, 2009 11:26

ja mialem podobny problem, mialem wymieniac impulsator skrzyni biegow i czujnik temperatury (czujnik temperatury i tak mialem wymieniac bo byl zepsuty) czujnik temperatury wymienilem jako pierwszy element i zegary zaczely dzialac, a mialem taki problem, ze obroty skakaly, komp. pokladowy nic nie wyswietlal, wskaznik temperatury wedrowal do 3/4 skali i jak zatankowalem do pelna to wskazowke wybijalo do samego konca poza wskaznik, sprobuj wymienic czujnik koszt (90zl) moze to pomoze :) pozdrawiam


Obrazek

huntpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 27, 2007 23:07
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: huntpro » sob cze 27, 2009 15:23

Panowie ja mam to samo od 2 dni, predkościomierz mi wariuje , a wskaznik paliwa na zakretach opada. Sprawdzilem instalacje i jest ok, bezpieczniki tez , i kostke od impulsatora.

Pomocy :)



Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

Nie działa licznik ... wymiana impulsatora nic nie dała

Post autor: adrian43 » wt lis 09, 2010 12:53

a ja jak odpalam auto to wskazowka predkosciomierza pokazuje predkosc potem opada i jest juz ok w czym tkwi problem??



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa licznik ... wymiana impulsatora nic nie dała

Post autor: Detektor » pt lis 12, 2010 01:04

stania-PL pisze:Witam !
Przestał działać licznik, zmieniłem impulsator na drugi (orginał VW - sprawny) Nic nie dało, bezpieczniki wszystkie ok - sprawdzałem probówką, zegary działają - Test licznika na VAGU ... Co to jeszcze może być bo nic nie przychodzi mi do głowy.

Licznik ma różne fazy czasami działa normalnie nagle spada i nie działa wogole, czasami na postoju skacze na różne prędkości. Przy tym opada na każdym zakręcie wskaźnik od paliwa.
Usterka typowa dla impulsatora lub zjarany bezpiecznik nr 7 ale światła wstecznego działają, jak również bezpiecznik jest dobry.

Poradzcie bo ręce opadają ...
Kurna Olek, mam identyczną akcje w swoim MK4 ale w życiu by mi do głowy nie przyszło że warjujący licznik może mieć coś wspólnego z latającą wskazówką od paliwa. Teraz tak dopiero pomyslałem że tak na dobre ten licznik padł mniej więcej w jednym czasie ze wskazówką od paliwa. Panowie naprowadzćcie mnie proszę gdzie ja w swoim ASZ-cie mam szukać impulsatora i jego wtyczke bo u mnie jest tak ciasno pod maską że ja nie mogę się dopatrzeć wielu rzeczy i jak mozecie to powiedzcie mi odrazu czy mam wjeżdzać na kanał czy dostanę się od góry, może ma ktoś jakieś foto. No i z której strony szukać tej wiązki, domyslam się że może od strony bezpieczników ale to tylko moje przypuszczenia.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości