Alarm Bora

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jender
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 07, 2009 10:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jender » sob maja 16, 2009 01:46

Koledzy a czy ta kontrolka w drzwiach kierowcy, to nie jest czasem informacja o podwójnym ryglowaniu drzwi? :|
I mam jeszcze pytanie.
Mianowicie mam jakiś alarm w mojej Borze. Centralka do włączania/wyłączania alarmu jest w komorze silnika. Do scyzoryka mam jeszcze taki mały kluczyk do alarmu. Nie wiem czy jest to alarm fabryczny, czy jakaś dokładka bo autko zostało sprowadzone z Włoch i nic nie kumam z papierów :( Na kluczyku i centralce jest znaczek w kształcie rzymskiej jedynki -> "I" Jak włączę alarm w centralce uaktywnia się razem z zamknięciem samochodu czy to pilotem w kluczyku czy to samym kluczykiem. Zaczyna wyć jak np. otworzy się maskę albo bagażnik. W środku są oczywiście dwie czujki ruchu. Alarm uaktywnia się też kiedy zamknę samochód od wewnątrz - przyciskiem na drzwiach kierowcy. I to właśnie mnie najbardziej wkurza :grrr: bo nie mogę się zamknąć w samochodzie od środka a to jest przydatne np. jak stoi się na światłach. Nie wiecie może czy da się tak zrobić aby alarm nie uaktywniał się po zamknięciu samochodu od wewnątrz?



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » sob maja 16, 2009 07:19

jender pisze:Koledzy a czy ta kontrolka w drzwiach kierowcy, to nie jest czasem informacja o podwójnym ryglowaniu drzwi?
I mam jeszcze pytanie.
Mianowicie mam jakiś alarm w mojej Borze. Centralka do włączania/wyłączania alarmu jest w komorze silnika. Do scyzoryka mam jeszcze taki mały kluczyk do alarmu. Nie wiem czy jest to alarm fabryczny, czy jakaś dokładka bo autko zostało sprowadzone z Włoch i nic nie kumam z papierów Na kluczyku i centralce jest znaczek w kształcie rzymskiej jedynki -> "I" Jak włączę alarm w centralce uaktywnia się razem z zamknięciem samochodu czy to pilotem w kluczyku czy to samym kluczykiem. Zaczyna wyć jak np. otworzy się maskę albo bagażnik. W środku są oczywiście dwie czujki ruchu. Alarm uaktywnia się też kiedy zamknę samochód od wewnątrz - przyciskiem na drzwiach kierowcy. I to właśnie mnie najbardziej wkurza bo nie mogę się zamknąć w samochodzie od środka a to jest przydatne np. jak stoi się na światłach. Nie wiecie może czy da się tak zrobić aby alarm nie uaktywniał się po zamknięciu samochodu od wewnątrz?
Z tego co piszesz to wątpie żeby był to oryginalny alarm, po prostu ktoś założył sobie alarm i pewno podpiął się do zamka i tak to właśnie wygląda, chyba że masz opcje w alarmie żeby np jak przekręcisz zapłon to żeby auto się zamykało ale to byś musiał mieć instrukcję do niego i wtedy zobaczyć czy można go tak ustawić.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob maja 16, 2009 07:56

Kontrolka przy kurku w drzwiach kierowcy jest od ryglowania zamkow. Jej mryganie oznacza ze drzwi ni eotworzymy od srodka nawet jak wybijemy szybe i zaczniemy mjastrowac od wewnatrz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Kozuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 30, 2009 14:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Kozuna » śr cze 17, 2009 13:12

Jedni pisz ze zamknąc i otworzyc od srodka aby sprawdzic czy to alarm, drudzy ze to kontrolaka zaryglowanych drzwi,spotkalem sie nawet z taka opinia ze to immobilieser miga wiec jak sprawdzić czy jest alarm oryginalny czy nie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości