Spalone wszystkie świece

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ŁukaszBed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 17, 2008 12:31
Lokalizacja: Skawina/Włynice (Radomsko)

Spalone wszystkie świece

Post autor: ŁukaszBed » pn cze 15, 2009 08:38

Ostatnio golfina zaczęła kopcić. Przy okazji wymiany czujnika od ABS sprawdziliśmy świece. Okazuje się że wszystkie są spalone. Na forum wyczytałem że takie rzeczy sie zdarzają. Silnik pali od dotyku - 2 sekundy czekania na zgaśnięcie czujnika. Zimą też nie było z nim najmniejszych problemów - nie jest garażowany. Wyczytałem również że żeby palił to silnik musi być jeszcze extra - a przecież ma przejechane 320 KKM
Natomiast problem jest inny. Co może być przyczyną spalenia wszystkich świec - te moje boshe nie wyglądają jakby pracowały od nowości - (ale kto je tam wie). Jeżeli już będe wymieniał świece to pasowało by się dowiedzieć dlaczego

z góry dzięki za odpowiedz


ŁukaszB
Ubezpieczenia, emerytury, inwestycje

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn cze 15, 2009 09:12

ŁukaszBed pisze: Co może być przyczyną spalenia wszystkich świec - te moje boshe nie wyglądają jakby pracowały od nowości - (ale kto je tam wie).
Nie ma tutaj żadnej tajemnicy , świece mają swoją określoną żywotność i tyle , po jakimś czasie naturalnym jest że podlegają wymianie , tak naprawdę sam nie wiesz ile lat świece już maja bo ich nie wymieniałeś .......... na wymiane lepiej zamiast Boscha kup BERU
ŁukaszBed pisze:sprawdziliśmy świece. Okazuje się że wszystkie są spalone.
Możesz sie pochwalić w jaki sosób sprawdziłeś te swiece ???


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

ŁukaszBed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 17, 2008 12:31
Lokalizacja: Skawina/Włynice (Radomsko)

Post autor: ŁukaszBed » pn cze 15, 2009 09:46

już się chwalę :bigok:

na dzień dobry prosty sposób na iskrzenie - kabelek i plus z akumulatora (wszystkie nawet nie drgnęły)

ponieważ nie dawaliśmy wiary w taką możliwość (mój mechanik ma prawie 50 lat i pracuje w serwisach samochodowych od początku swej kariery) - wykręciliśmy i sprawdzenie czy się elektoroda rozgrzewa - nadal nic. Nawet wykręcił świece ze swojego traktora (tu golfa IV :D i sprawdził - tamta o dziwo rozgrzała sie w 2 sekundy :bajer:)
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 09:47 przez ŁukaszBed, łącznie zmieniany 2 razy.


ŁukaszB
Ubezpieczenia, emerytury, inwestycje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości