Nie chce zapalić- czy to immobiliser?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tom8881
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 05, 2008 17:38
Lokalizacja: Bochnia

Nie chce zapalić- czy to immobiliser?

Post autor: tom8881 » wt cze 09, 2009 18:17

Witam, w moim golfie 3 1.9TDI (auto ma immobiliser) mam taki problem: raz na kilka dni auto nie chce odpalić, tzn. przekręcam kluczyk i odpala ale zaraz gaśnie, nie pomaga też przygazowanie. Wcześniej gdy tak mi się zdarzało, to zawsze chwycił za 2 lub 3 razem, a dzisiaj odpalałem go chyba z 10 razy i nic.Próbowałem drugim kluczykiem i też nic. Dopiero uderzyłem ręką w plastik na lewo od kierownicy i wtedy chwycił bez problemu i ładnie chodził. Drugi raz też mi się tak stało i pomogło też dopiero wtedy gdy uderzyłem w plastik na lewo od kierownicy. Znajomy mówi że to jest coś z immo, że ten sterownik od immo jest właśnie gdzieś na lewo od kierownicy i tam coś nie styka czy nie łączy i dopiero jak się uderzy to chwyta. Jeśli ktoś wie to niech powie gdzie jest ten sterownik i jak się zabrać za rozwiązanie tego problemu- chyba że to co innego?? Aha kostkę przy stacyjce już zmieniałem jakiś rok temu. Po jej wymianie palił od razu, ale za parę miesięcy problem znów powrócił. Proszę o pomoc, jeśli ktoś miał taki problem wcześniej.



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » wt cze 09, 2009 18:19

tom8881, Być może kostka znowu się skończyła. Możesz podpiąć pod VAGa?


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

tom8881
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 05, 2008 17:38
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: tom8881 » wt cze 09, 2009 18:23

nie mam VAGa;(

[ Dodano: 10 Cze 2009 16:53 ]
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?



jedrus7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 01, 2008 19:28
Lokalizacja: Myślibórz
Kontakt:

Post autor: jedrus7 » ndz cze 14, 2009 12:35

jak by to byl immobiliser to bys wcale nie odpalil bo on by zablokowal pompe paliwa aa sterwonik od tego urzadzenia znajduje sie pod kolumna kierownicy bo ja mialem taki sam problem tylko ze jak mi zgasł to juz nie zapalil i to podczas jazdy


jedrula>>Golfik III 1.9TDi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260662 - komentowac i dawac pomysły

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz cze 14, 2009 13:37

A właśnie,że to immo blokuje,ten typ tak ma ,że pali i gaśnie.Odczt błędów z silnika to potwie :bajer: rdzi.



jedrus7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 01, 2008 19:28
Lokalizacja: Myślibórz
Kontakt:

Post autor: jedrus7 » ndz cze 14, 2009 15:00

mi sie tak robilo na poczatku ze odpalał i gasł a pozniej juz wogole nie odpalil i musialem sie go pozbyc i jest teraz wszyscho oki


jedrula>>Golfik III 1.9TDi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260662 - komentowac i dawac pomysły

MRCZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 17, 2007 09:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MRCZ » ndz cze 14, 2009 15:12

Większość aut z zablokowanym immo potrafi na chwile odpalić (zależnie od sposobu blokowania). Masz jakąś sygnalizacje od immo np. diode, po przekręceniu kluczyka powinna mrugnąć kilka razy i zgasnąć. Poza tym ja bym sprawdził jeszcze kostke w stacyjce. Auto za każdym razem kręci przy odpalaniu?



jedrus7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 01, 2008 19:28
Lokalizacja: Myślibórz
Kontakt:

Post autor: jedrus7 » ndz cze 14, 2009 22:30

MRCZ pisze:Większość aut z zablokowanym immo potrafi na chwile odpalić (zależnie od sposobu blokowania). Masz jakąś sygnalizacje od immo np. diode, po przekręceniu kluczyka powinna mrugnąć kilka razy i zgasnąć. Poza tym ja bym sprawdził jeszcze kostke w stacyjce. Auto za każdym razem kręci przy odpalaniu?
tak auto zawsze bedzie krecilo az ci nie padnie akumulator i mowie ci lepiej to zrob bo mi stanal na trasie jak lecialem na impreze i juz nie odpalil bo sie zrobilo jakies zwarcie przez takie ciagłe krecenie go, bo i tak musialem go wymontowac i poprowadzilem zasilenie od pompy paliwa do stacyjki oddzielne zasilanie


jedrula>>Golfik III 1.9TDi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260662 - komentowac i dawac pomysły

barbiq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: sob maja 12, 2007 18:48
Lokalizacja: bełchatów
Kontakt:

Post autor: barbiq » ndz cze 14, 2009 22:39

spróbuj podpiąć bezpośrednio elektrozawór z pompy pod akumulator i wtedy spróbuj!jak bedzie git to coś z instalacją! kiedyś przerabiałem coś takiego i była wina w kablu od pompy.
powodzenia



Awatar użytkownika
przemgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 12:51
Lokalizacja: Susz

Post autor: przemgo » śr lip 01, 2009 15:31

To jest immo na 100 %. Też mam podobny problem. I tu pytanie: Czy jak bym odciął czujnik immo i złaczył odcięte kabelki, czy rozwiązało by to ten problem?



Awatar użytkownika
Crush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Crush » czw lip 02, 2009 16:27

Mam identyczny problem jak koledzy. Początkowo zdazalo mi sie ze problem sie pojawial (odpalal i zaraz gasł) raz na ok. 0,5roku obecnie sytuacja powtarza sie coraz czesciej ( okolo 1-w miesiacu).
Zaczęlo mnie to niepokoic. czy jest jakiś sposób zeby sprawdzić czy immobilizer sie odblokował?? Nie mam zadnej kontrolki w aucie, co rozwiązalo by problem ;( i chcialem sobie taką dorobic.
Proszę o radę.



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » czw lip 02, 2009 22:32

Crush, Zainteresuj się kostką stacyjki.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

Awatar użytkownika
Crush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 02, 2009 16:21
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Crush » pt lip 03, 2009 19:42

OK zobaczę na tę kostkę ale z tego co czytalem na Forum to objawy z kostką stacyjki są nieco inne, mianowicie auto w ogóle nie odpala. w moim przypadku odpala ale po 2sec gaśnie tak jak by odcinało coś zapłon.


Bartek

kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » sob lip 04, 2009 10:43

Immo na 1000% :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości