Temnperatura a czujnik(i)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PePeNiEbKo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 04:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Temnperatura a czujnik(i)

Post autor: PePeNiEbKo » sob cze 13, 2009 00:42

Witam.

Parę dni temu wymieniałem uszczelke pod głowicą gdyż czujnik (3fazowy) w chłodnicy sie skończył i działał tylko jeden bieg jak wskazówka była na poziomie pierwszej kreski za połową wtedy sie załączał. Uszczelka była zgrzana z głowicą :grin: przez pare miesięcy wrzało w silniku petrygiem.

Po wymianie paru elementów w głowicy i splanowaniu o 15 setek, wymianą rozrządu i wywaleniem termostatu(myślałem na początku że to jego wina i wyleciał).
Teraz wskazówka temp. dochodzi do pierwszej kreski i sie załącza pierwszy bieg na chłodnicy drugiego nie udało mi sie osiągnąć :cry: .I te dwa czujniki co są w króćcu tym z przodu to poco aż dwa tam wsadzili drugi rezerwowy? jak przełączyłem te dwie wtyczki to jakby wyżej poszło i chyba rozrząd do poprawy bo na maxa pali 11L na 140 :shock: wcześniej gdzieś 180 doleciałem. A teraz jak był w stresie to max do połowy pierwszej kreski doszło, w korku prawie do pierwszej.


Prawdziwy programista wiesza się razem z programem

Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: wt lut 22, 2005 20:33
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: DJ_Mouse » ndz cze 14, 2009 01:54

w VW nic nie jest na zapas niepotrzebne.

Jeden czujnik wysyła info do wskaźnika temp. w zegarach a drugi do przekaźnika świec żarowych, że auto np. jest zagrzane i nie musi załączać świec przy rozruchu.


VW GOLF mk1 81' 1.8T AGU ++
SEAT TOLEDO 1M 01' 1.9 TDI ARL 150KM

Awatar użytkownika
PePeNiEbKo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 04:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

to czyli te czujniki są takie same tylko jeden wysyła do p

Post autor: PePeNiEbKo » ndz cze 14, 2009 02:27

no zamieniłem te wtyczki i niby dochodzi do połowy i sie załącza wicher. Zanczy sie któryś z czujników nie wyrabia(ł) :) one są takie same?


Prawdziwy programista wiesza się razem z programem

Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: wojtek0231 » ndz cze 14, 2009 03:59

PePeNiEbKo pisze:no zamieniłem te wtyczki i niby dochodzi do połowy i sie załącza wicher. Zanczy sie któryś z czujników nie wyrabia(ł) one są takie same?
Takie same



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt cze 16, 2009 00:54

Oba czujniki są takie same -czarne


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » wt cze 16, 2009 01:39

Mam bardzo podobny problem w 1,6 TD 1V. Otóż niedawno robiłem remont głowicy -po remoncie i przy okazji zmianie konta wtrysku na późniejszy po zagrzaniu silnika wskazówka temperatury jest na środku skali, wcześniej była tak na 60-70% skali. Z tym, że teraz dojście do tej temperatury (środek skali) zajmuje o wiele dłużej niż wcześniej. Do tego zauważyłem, że jak np. użyję więcej mocy to wiatrak włącza się mimo tego, że wskazówka jest dopiero na 1/4 skali. Spalanie mam spore, ale to chyba kwestia jazdy po mieście i zużytej pompy wtryskowej. Czujniki i termostat są te co wcześniej. Co to może być? Czujniki zamienione miejscami? Czy to po prostu kąt wtrysku robi taką różnicę? Dlaczego wiatrak włącza się mimo, że wskazówka pokazuje temperaturę niższą od nominalnej?

Problem rozwiązany -padł czujnik odpowiedzialny za wskazania temperatury na cyferblacie.
Ostatnio zmieniony sob cze 20, 2009 17:43 przez emssi20, łącznie zmieniany 1 raz.


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości