oszukać map sensor

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mavik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 17:26
Lokalizacja: Łódź / Płock / Warszawa
Kontakt:

Post autor: mavik » pt cze 05, 2009 20:35

Czy to nie jest tak, że to właśnie ten zawór z regulacją przepływu umożliwia doregulowanie pozostałego w wężyku ciśnienia na poziomie 0.9 bar upuszczając nadmiar?

Bo ten zaworek jednokierunkowy to prostu puszcza ciśnienie bez oporu tyle że na zewnątrz - to jest chyba taki zaworek zwykły dla fanów akwarium :) coś jak ten: http://www.allegro.pl/item646544309_zaw ... r_cen.html

Tob80, a jak Twoim zdaniem doregulować np. 1,1 bara zamiast 1,2 ? Zwężka o innej średnicy ??



Tobi80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 14:04
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Tobi80 » pt cze 05, 2009 20:44

dokladnie tak kolega mavik w 100% ujął to co prubuje napisać , zaworek jednokierunkowy puszcza bez żadnego oporu założyłem go tylko po to żeby ewentualny syf się nie cofał w wężyki i właśnie ten drugi na śrubie upuszcza z oporem , może to być też MBC byle w atmosferę wywalał nadmiar ciśnienia za zwężką
Ostatnio zmieniony pt cze 05, 2009 20:47 przez Tobi80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: JABcok20 » pt cze 05, 2009 21:00

pod jedna nóżke w map sensorze podpinasz diode zenera 1N4148 co u mnie w samorobnej instalacji z map sensorem motoroli ( również na 5Volt jak map sensor i taka sama zasada działania) skutkowało wzrostem cisnienia o okolo 0,2-0,3 bara) ale również spalanie wzrośnie troszeczke.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 21:06 ]
to jest najprostszy sposób. gdzies w necie widzialem schematy różnych map sensorów. u mnie w ibizie 110km jest map sensor wbudowany w kompie( o takim chyba piszecie???) rozbierałem raz kompa aby go zzobaczyć i ma również 3 nóżki. wystarczy zlokalizowac nóżkę podająca napiecie 5V i wstawić pomiedzy nia diode albo dwie. można dorobic przełacznik aby wybierać sobie tryby jazdy standard / wyzsze ciśnienie)
ale bez wskaxnika bym nie próbowal.
jak złoze swoja ibize do konca( kupiłem ja po wypadku, jeździ ale sa małe problemy-brak komunikacji z kompem, alarm szwankuje to sam podkrece ja sobie i zdam relacje co z tego wyszło.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pt cze 05, 2009 21:11

według waszej teorii nie trzeba zaworka ze śrubą tylko zaworek zwrotny co by upuszczał ciśnienia do map w odpowiednim momencie, na niskich obrotach nie tylko na wyższych.
temat jest taki że dzisiaj testowałem na samym mniejszym przepływie, ścisnąłem wężyk tak że był mniejszy przepływ, efekt był taki że od dołu gorzej ciągnął ale w wyższych obrotach lepiej.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt cze 05, 2009 22:00

bradley czy to AFN czy 1Z to gdy do mapa węzykiem dotrze za duze cisnienie to sterownik wtedy dostaje info zeby zmniejszyc cisnienie doładowania, daje sygnał do N75 zeby, w przypadku 1Z puścił węzykiem cisnienie z muszli zimnej do siłownika otwierającego wasta gate, spaliny są upuszczane , doładowanie spada, a w przypadku AFN-a n75 zamyka dopływ podcisnienia do siłownika sterującego kierownicami i łączy ten przewód z atmosferą, sztanga sie wysuwa, cisnienie doładowania spada. I tu jest różnica a nie w map sensorze. Jeśli zdławimy cisnienie w weżyku do mapa to nawet jak turbina będzie za mocno dmuchać map tego nie wychwyci i N75 nie będzie przesterowany celem zmniejszenia doładowania.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pt cze 05, 2009 22:29

szatanek pisze:bradley czy to AFN czy 1Z to gdy do mapa węzykiem dotrze za duze cisnienie to sterownik wtedy dostaje info zeby zmniejszyc cisnienie doładowania, daje sygnał do N75 zeby, w przypadku 1Z puścił węzykiem cisnienie z muszli zimnej do siłownika otwierającego wasta gate, spaliny są upuszczane , doładowanie spada, a w przypadku AFN-a n75 zamyka dopływ podcisnienia do siłownika sterującego kierownicami i łączy ten przewód z atmosferą, sztanga sie wysuwa, cisnienie doładowania spada. I tu jest różnica a nie w map sensorze. Jeśli zdławimy cisnienie w weżyku do mapa to nawet jak turbina będzie za mocno dmuchać map tego nie wychwyci i N75 nie będzie przesterowany celem zmniejszenia doładowania.
w 100% tak :bigok:

[ Dodano: Sob Cze 06, 2009 12:58 ]
więc tak, bawiłem się z zaworkiem i raczej bez zmian.
a co ciekawe to nawet na odpiętym wężyku od map nie ma różnicy :blush: , co jest??.



mavik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 17:26
Lokalizacja: Łódź / Płock / Warszawa
Kontakt:

Post autor: mavik » sob cze 06, 2009 15:08

Znaczy co.. odpiąłeś węzyk na linii kolektor - ECU i nie straciłeś doładowania ?? :shock: :shock: :shock:



Tobi80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 14:04
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Tobi80 » sob cze 06, 2009 19:19

No właśnie opisz to , ciśnienie masz seryjne z zaworkiem ?


AFN+ 137/305 & 1.8t

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob cze 06, 2009 20:28

Tobi80 pisze:No właśnie opisz to , ciśnienie masz seryjne z zaworkiem ?
normalnie seria, zakładałem zaworek tak jak ty i to samo, ściągnąłem zaworek było połączenie na trójniku i dalej tak samo jedzie mimo utraty ciśnienia na trójniku, a to ciekawe, kiedyś robiłem logi i były ok. :goof:



Tobi80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 14:04
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Tobi80 » sob cze 06, 2009 20:31

Coś musiałeś zrobić nie tak , może nie dałeś zwężki ? masz wskażnik bostu ? cykne jakąś lepszą fotke tego mojego i będzie wszystko ładnie widać , tylko na fotosiku takie małe wychodzą .....
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 20:34 przez Tobi80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob cze 06, 2009 20:36

nie mam wskaźnika, ale zapodałem zaworek zwrotny taki jak do spryskiwaczy dają, może za mocny i w ogóle się nie otwierał.
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 20:37 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



mavik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 17:26
Lokalizacja: Łódź / Płock / Warszawa
Kontakt:

Post autor: mavik » sob cze 06, 2009 22:23

Tobi80, ta zwężka to gdzieś do kupienia czy zaadaptowałeś rurkę z otworkiem < 1mm?



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz cze 07, 2009 01:10

Widzę że chłopaki staracie się zrobić mechanicznego wirusa :green_fuck: nie lepiej program dobry zapodać? Na wskaźnik doładowania zakłada się zaworek jednokierunkowy żeby wskazówka nie skakała. Zresztą jest takie powiedzenie "z gówna bata nie ukręcisz" a dziurawienie układu dolotowego to już w ogóle chory temat. Zresztą takie dziwne zabiegi trzeba by poprzeć pomiarami na rolkach, zamiast robić dziury można założyć magnetyzar lub wlać ceramizer i efekt będzie podobny chłopaki :green_fuck:

[ Dodano: Nie Cze 07, 2009 01:14 ]
piter_s pisze:normalnie seria, zakładałem zaworek tak jak ty i to samo, ściągnąłem zaworek było połączenie na trójniku i dalej tak samo jedzie mimo utraty ciśnienia na trójniku, a to ciekawe, kiedyś robiłem logi i były ok. :goof:
To może wepnij ten zaworek odwrotnie i zobacz co będzie. Ciekawe jak długo pojeździsz z przeładowaniem większym niż 0,5 bara. W ogóle to wrzuć logi po zabiegach i przed dłubaniem.

[ Dodano: Nie Cze 07, 2009 01:16 ]
Może wastegate zapieczony ale powinien awarię złapać.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » ndz cze 07, 2009 03:29

wasze kombinacje rozbiją się na VAG'u 01->08->008 IQ via ... :chytry:
pomijając pedał gazu który nie pozwoli podnieśc dawki paliwa do wyższego doładowania :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości