Uwalona uszczelka pod głową

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » czw maja 21, 2009 09:28

pelton1985 pisze:w międzyczasie jeśli wiece co może być przyczyną proszę o rady.
może być rozrząd nie dokładnie założony po zdejmowaniu głowy



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » czw maja 21, 2009 10:02

M_A_N_I_E_K, problem pojawia się tylko gdy nierozgrzany samochód, dziwna sprawa bo dziś po nocy odpalił normalnie.... jeszcze jedno, te wibracje jak jest zimny ustają gdy nadusze sprzęgło...



Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

Post autor: M_A_N_I_E_K » czw maja 21, 2009 12:03

pelton1985 pisze:problem pojawia się tylko gdy nierozgrzany samochód
moze ktos obeznany sie wypowie ale wydaje mi sie ze dawki startowe nie pozmieniały sie przy zdejmowaniu głowy, ale moze sie myle sprawdz vagiem bedziesz wiedział czy wszystko oki
pelton1985 pisze:jeszcze jedno, te wibracje jak jest zimny ustają gdy nadusze sprzęgło...
może dwu mas coś nie halo, albo czytałem ze czasami trzęsie motorem jak przeguby wewnętrzne do wymiany



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » czw maja 21, 2009 12:09

może dwu mas coś nie halo
wszystko przed tem było ok
a co sądzicie o tych oringach przy pompkach, może przez tą gumkę któraś pompka leje, auto musi spalić paliwo w tłoku więc dlatego może troszke dłużej kręci ???
M_A_N_I_E_K pisze:sprawdz vagiem
tak też jutro zrobię



vjarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 04:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: vjarek » czw maja 21, 2009 13:42

Koledzy, a jak byście określili naturalny ubytek płynu chłodniczego ? Bo wiadomo ze coś tam zawsze ubędzie, tylko ile ?



kamilbolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 16, 2009 16:11
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: kamilbolek » czw maja 21, 2009 14:13

Rury wody nie sa twarde. W poniedzialek daje do mechanika dopiero na uszczelke. To moze byc sparciala uszczelka tak jak ktos juz wspomnial bo mechanik dla mnie powiedzial ze nie koniecznie musiala gdzies pojsc tylko poprostu sparciec od starosci mogla.

Pelton1985 ja mialem golfa 110km ale wstawilem chip od seryjnej 130km i pali lepiej ponieważ komputer ze 110km nie jest za dobry. Poprostu dawal za malo paliwa z poczatku teraz pali na dotyk. Wiec jedz podlaczyc sprzeta pod kompa.

Wibracje moga miec inna przyczyne niz palenie. Poprostu jesli masz sprzeglo dwu masowe to ono moze wprowadzac samochod w wibracje. Guma w nim mogla sie odkleic lub rozczelnic czy jak to tam nazwac.



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » czw maja 21, 2009 14:22

kamilbolek, sprawdze dawki na pompkach i może minimalnie mu zwiększe obroty aby przy odpalaniu dostał więcej paliwa. hmy nie rozumie tego za bardzo co piszesz z tej przyczyny,że z autem i kompem wszystko wcześniej przed głową było ok palił od strzała tylko teraz taki klops z tym odpalaniem, albo pali od strzała albo za drugim razem.

niech się ktoś wypowie na temat tych oringów przy pompkach, pisałem o tym kilka postów w górę



roro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 14:08
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki, Dobre

Post autor: roro » czw maja 21, 2009 17:42

M_A_N_I_E_K pisze:
pelton1985 pisze:w międzyczasie jeśli wiece co może być przyczyną proszę o rady.
może być rozrząd nie dokładnie założony po zdejmowaniu głowy
M_A_N_I_E_K może mieć rację, ja bym jeszcze świece żarowe sprawdził :) Mi jak wymienial uszczelke okazalo sie ze jedna tylko z czterech byla dobra i po nocy tak nim bujalo przy odpalaniu. Swiece wymienione i pali normalnie przy zimnym z rana a garazowany pod chmurka ;)



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » czw maja 21, 2009 18:08

roro, świece żarowu grzeją się przy temp. poniżej 5 stopni C
autem buja do momentu złapania 90 stopni C
w chwili obecnej to nie świeczki zresztą w styczniu wjechały 4 nowe BERU

jutro na VAGU zerknę sobie

-korekcje dawek
-Bipy
-kąt synchronizacji

nie wykluczam, że to ostanie czytaj rozrząd może być przestawiony

[ Dodano: 21 Maj 2009 18:13 ]
kurcze może to się przyda.... autem troche zatelepie przy odpalaniu i gaszeniu

[ Dodano: 23 Maj 2009 09:52 ]
już jestem po VAG'u

synchronizacja rozrządu 1,1 stopnia więc jest ok

problem tkwi w 2 i 4 pompce, jest rozjechany kont wtrysku, pompki do regulacji i powinno być ok

daweczki w normie, pompki zdrowe :)
Ostatnio zmieniony sob maja 23, 2009 13:48 przez PELE, łącznie zmieniany 2 razy.



pasterz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 10:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasterz81 » czw maja 28, 2009 14:18

vjarek pisze:Koledzy, a jak byście określili naturalny ubytek płynu chłodniczego ? Bo wiadomo ze coś tam zawsze ubędzie, tylko ile ?
Ja podłączyłbym się przy okazji do pytania kolegi, ile w granicach normy może ubyć płynu chłodniczego, mnie w ciągu (23 tyś km) 1,5 roku ubyło 1 litr-od czasu wymiany rozrdządu i zalania nowego plynu, tyle ostanio dolałem. Ponad to, za każdym razem gdy sprawdzam poziom płynu muszę częściowo dokręcić korek w zbiorniczku wyrównawczym.
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 14:26 przez pasterz81, łącznie zmieniany 2 razy.



marioa1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:30
Lokalizacja: EŁK
Kontakt:

Post autor: marioa1 » sob maja 30, 2009 13:39

pasterz81, kolego a jak jezdzisz do jakich predkosci dochodzisz??? I gdzie jezdzisz po miescie czy tez i trasy robisz???
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2009 13:40 przez marioa1, łącznie zmieniany 1 raz.



pasterz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 10:53
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasterz81 » sob maja 30, 2009 15:02

Witam. Powiem szczerze, ze dziennie przejeżdżam w dwie strony do pracy łącznie 30km - trasa miasto z średnią prędkością 40-50 km/h, ponad to, przez ostatni rok więcej jeździłem po autostradach z prędkością około 160km/h - zrobiłem tak około 6000-7000 km. Równo półtora roku temu miałem wymieniony rozrząd, pompę wody i płyn więc od tamtej pory nic nie dolewałem bo wydawało mi się że minimum nie osiągnęło, a teraz uzupełniłem równo 1 litr do stanu sprzed 1,5 roku. Więc nie wiem czy do dużo czy mało. Nie umiem ocenić, to mój pierwszy samochód. Ma przejechane już łącznie 290 tyś km.



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob maja 30, 2009 17:26

ja mam ten sam problem w listopadzie wymienilem usczczelke bo płynu ubywalo bylo jakis czas dobrze a teraz znowu ak by ubywa troche...a do tego ostatnio mam problem z odpalaniem po nocy... sprawdzaem pompki i na 1 cylindrze dawka na biegu jałowym byla 0.7 na 2 1.8 na 3 0.7 a na 4 3.8 wiec zostala wymieniona na nowa dzis odebralem auto ale widze ze chyba to nie wiele dao bo jak postał kilka godzin i ostygł to odpalił prawie normalnie ale przez chwile chodzil jak traktor...



marioa1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 17:30
Lokalizacja: EŁK
Kontakt:

Post autor: marioa1 » pn cze 01, 2009 18:55

to tak szczerze az tak to sie nie znam koledzy nie wiem co tam moze byc ja wymienilem uszczelke i zrobilem juz ok 2000km i jest ok a co bedzie dalej sie okarze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości