AXR zaczyna szarpać

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

AXR zaczyna szarpać

Post autor: Giugiaro1 » pt maja 29, 2009 23:24

Witam wszystkich, po mojej dłużesz nieobecności na forum. Przez blisko rok miałem auta, które praktycznie się nie psuły. Od 2 tygodni mam Polo z AXRem i znów zaczynam przeklinać Volkswagena. Problem polega na tym, że jade sobie normalnie (bez względu na to na jakim biegu i z jaką prędkością) i silnik zaczyna szarpać. Po chwili zapala się kontrolka od ESP. Ja zatrzymuje auto, silnik wciąż szarpie, kontrolka nie gaśnie. Wyłączam silnik i po problemie. Jednak dzisiaj odpaliłem go po takim "ataku", przejechałem ze 100m i znów zaczął szarpać. Dopiero drugie odpalenie pomogło. Takich przypadków miałem ok. 5 w ciągu tygodnia. Wcześniej auto ponad tydzień w grażu stało. Powiedzcie w czym może być problem? Pewnie najlepiej będzie podłączyć autko pod komputer, jednak to dopiero po pierwszym... Wiadomo o co chodzi:)



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » pt maja 29, 2009 23:39

mam ten sam silnik w mk4 i mialem podobny przypadek. i wtedy padł mi pompowtryskiwacz...jak swieci sie kontrolka od esp i szarpie telepie to znaczy ze jest jakiś bład na pompowtrysku musisz podpiąć pod komputer i sprawdzic na którym cylindrze pompowtrysk niedomaga.



Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » sob maja 30, 2009 08:35

Jaki jest koszt takiego pompowtrysku? I ile w przybliżeniu kosztuje podpięcie pod komputer? Słyszałem że 100zł minimum.



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob maja 30, 2009 10:19

Giugiaro1 pisze:Jaki jest koszt takiego pompowtrysku? I ile w przybliżeniu kosztuje podpięcie pod komputer? Słyszałem że 100zł minimum.
podpięcie pod komputer to zalezy gdzie jezeli w ASO to pewnie ok 100 zł chyba ze znajdziesz jakiegos innego dobrego mechanika to mniej ok 50 zł. a co do ceny pompowtrysku to też jest róznie bo z tymi wtryskami to jest tak ze one maja jakieś tam numery które musza pasowac i trzeba ich szukac mi mechanik gdziesz je szuka i niby za nowke płace ok 700zł a w ASO podobno 1 kosztuje ok 2000:( ale nie wiem bo nigdy nie malem odwagi zapytac w ASO żeby mnie cena nie zabiła...



Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » sob maja 30, 2009 16:02

Widziałem w internecie na aukcjach ok 500zł używany. Nówka 700-800zł. Pojeździmy, zobaczymy jak to będzie. Dzisiaj np. zaczynał już szarpać to dodałem gazu i przestało. Chwile potem znów podobny przypadek, gaz w podłoge i ustało. Potem przez jakieś 140km już był spokój. Najpierw podepne go pod kompa, może wystarczy wykasować błędy...



nemonix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 26, 2009 11:42
Lokalizacja: Kraków, Zawiercie
Kontakt:

Post autor: nemonix » sob maja 30, 2009 18:04

no sprawdz go na kompie ale według mnie poprostu sie ktoras pompka konczy :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 226 gości