Jaki olej do 1,9TDI 101KM lub 115KM?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pn maja 25, 2009 23:00

aura1 pisze:Olej Mobil 1 5W-30 ESP Formula (syntetyczny) nie bardzo będzie dla ciebie bo jest to olej do silników z filtrem cząstek stałych
To jest przede wszystkim olej do pompowtrysków... a to ze spełnia jeszcze normy - rygorystyczne normy zalecane dla filtrów cząstek stałych to punkt dla niego... Połowa Castroli 505.01 tej normy np nie spełnia... I wcale nie są tańsze od wspomnianego Mobila zatem cena nie jest tu żadnym argumentem...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » wt maja 26, 2009 11:52

Dobra, juz mniejsza z ta norma 505.01 poniewaz ta norme spelniaja tylko oleje w pelni syntetyczne, a ja nie zamierzam lac takiego oleju, chce nalac polsyntetyk i ponawiam pytanie czy Mobil One Super S 10W40 bedzie sie nadawal? (juz pomijamy te normy)


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

Tommi029
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn maja 19, 2008 18:55
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: Tommi029 » wt maja 26, 2009 11:56

A ja uważam że za temat "Jaki olej do TDI" powinny leciec ostrzezenia!!
Co 4 dni ten temat jest powielany.

Pkt. 2 regulaminu:

2. ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT UŻYJ FUNKCJI >SZUKAJ<. Pisanie poruszanych już tematów będzie karane ostrzeżeniami bez podania powodu nawet. Nagminnie piszący o sprawach, które już były (i są w wyszukiwarce) będą banowani!



Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » wt maja 26, 2009 12:03

Dobra, dobra, ja pytam o konkretny przypadek, mowie co bylo wlane przedtem, jaki przebieg itd. To co z tym olejem? (a tak na marginesie powinni usuwac posty kompletnie nie zwiazane z tematem takie ja powyzej)


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

miqs

Post autor: miqs » wt maja 26, 2009 13:34

Blade88, to z tym co ci napisaliśmy wcześniej. Nic nowego nie będzie...



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » wt maja 26, 2009 22:45

Blade88 pisze:Dobra, juz mniejsza z ta norma 505.01 poniewaz ta norme spelniaja tylko oleje w pelni syntetyczne, a ja nie zamierzam lac takiego oleju, chce nalac polsyntetyk i ponawiam pytanie czy Mobil One Super S 10W40 bedzie sie nadawal? (juz pomijamy te normy)
oczywsice ze bedzie sie nadawal, mozesz nalac nawet kujawski, ale pozniej sie nie pytaj czemu cos tam Ci sie zepsulo ;)



Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » śr maja 27, 2009 00:11

no juz bez przesady, nie porownoj oleju silnikowego do kujawskiego, nie sadze abys chcial jezdzic na takim :chytry: , bylem u mechanika i pytalem o osoby zglaszajace sie z takim silnikiem po oleje, niektorzy leja z aprobata 505.01 a niektorzy inne oleje czolowych marek bez tej aprobaty, i jakos jeszcze nikt sie nie zglaszal w sprawie awarii silnika spowodowanej zlym doborem oleju, mowil tez ze prawdopodobne jest ze vw zmowil sie z niektorymi producentami aby kupowac te konkretne oleje i wymyslili ta aprobate 505.01, ze niby dotyczy ona pompowtryskow :bigok:


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr maja 27, 2009 22:56

Blade88 pisze:bylem u mechanika i pytalem o osoby zglaszajace sie z takim silnikiem po oleje, niektorzy leja z aprobata 505.01 a niektorzy inne oleje czolowych marek bez tej aprobaty, i jakos jeszcze nikt sie nie zglaszal w sprawie awarii silnika spowodowanej zlym doborem oleju, mowil tez ze prawdopodobne jest ze vw zmowil sie z niektorymi producentami aby kupowac te konkretne oleje i wymyslili ta aprobate 505.01, ze niby dotyczy ona pompowtryskow
Dwie strony pitolenia , a ty i tak wiesz lepiej........... nie rozumiem cie , po co ten temat zakładałeś ????

Wbij sobie do głowy : do motorów PD olej ma spełniać normę 505.01 - koniec kropka, a co ty zrobisz to juz twoja prywatna sprawa

powodzenia


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » śr maja 27, 2009 23:13

Moze i tak ale ja tam troche rozumiem Blade88, 'a bo tez uwazam ze to taki marketing vaga z tymi olejami. Wiadomo ni enalezy lac sieczki ale mysle z eolej z dobrej polki i syntetyczny bedzie okej. Jeszcze tylko polecam zmieniac czesto olej. Ja tam w dieslach wymieniam co 8 tys. Mozna co 10 albo i nawet co 15 ale ja tam dmucham na zimne. Napewno turbina bedzie wdzieczna za to.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » czw maja 28, 2009 20:24

dzieki za zrozumienie
homsky pisze:Dwie strony pitolenia , a ty i tak wiesz lepiej........... nie rozumiem cie , po co ten temat zakładałeś ????
to nie ja zaczelem ta pogawedke o aprobacie 505.01, tylko ktos tam podrodze (powiedzieli o tym wiec pojechalem do mechanika) i napisalem po prostu to co uslyszalem od niego i w sumie to mysle ze chyba mial racje, gdybym nie napisal tego posta to bym nie wiedzial o tej aprobacie, ktos doradzil, pojechalem, dowiedzialem sie i juz mam wlasne zdanie, zalelem Mobila Super S TD 10W40 i jebie mnie teraz wszystko, a jesli w przyszlosci bedziesz mial chec napisac taki post jak wyzej to lepiej zachowaj go dla siebie, bo takim marudzeniem napewno nie pomozesz!


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » czw maja 28, 2009 20:57

Blade88 pisze:dzieki za zrozumienie
homsky pisze:Dwie strony pitolenia , a ty i tak wiesz lepiej........... nie rozumiem cie , po co ten temat zakładałeś ????
to nie ja zaczelem ta pogawedke o aprobacie 505.01, tylko ktos tam podrodze (powiedzieli o tym wiec pojechalem do mechanika) i napisalem po prostu to co uslyszalem od niego i w sumie to mysle ze chyba mial racje, gdybym nie napisal tego posta to bym nie wiedzial o tej aprobacie, ktos doradzil, pojechalem, dowiedzialem sie i juz mam wlasne zdanie, zalelem Mobila Super S TD 10W40 i jebie mnie teraz wszystko, a jesli w przyszlosci bedziesz mial chec napisac taki post jak wyzej to lepiej zachowaj go dla siebie, bo takim marudzeniem napewno nie pomozesz!
kolego bez nerwow, przeciez i tak zrobiles jak chciales. A wg VW do PD'kow leje sie olej z norma 505.01 [5w40 i nizej]co by lepiej smarowalo walek od pompek.
p.s. Posluchaj PD'ka na 5w40 i na 10w40, a zwlaszcza na porannym odpaleniu. . .



MariuszKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 09:09
Lokalizacja: Andrychów

OLEJ

Post autor: MariuszKa » pt lip 03, 2009 10:15

Podepnę się pod temat. Ojciec przy ostatniej wymianie oleju wlał Mobil Super S 10w40 z normą 505.00 i teraz zastanawiam po przeanalizowaniu tematu czy mogę bez żadnego problemu zalać np motulem lub castrolem edge 5w40 które spełniają normę 505.01.???
Silnik ma niby 125.000 przebiegu ale raczej prawdopodobny :blush:.
Castrol czy motul czy może jakąs inna firmę szczególnie polecacie?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt lip 03, 2009 11:17

MariuszKa pisze:czy mogę bez żadnego problemu zalać np motulem lub castrolem edge 5w40 które spełniają normę 505.01.???
Lej 505.01.
Powodzenia dla tych co leją oleje bez tej normy do PD.. przecież to głupota.

Dla przybliżenia... olej z normą 505.01 ma dużo bardziej wytrzymały film olejowy, który w miejscu kontaktu krzywki wałka rozrządu z pompo-wtryskiwaczem po prostu się nie rozejdzie, tylko wytrzyma to znaczne naprężenie i tym samym umożliwi odpowiednie smarowanie. W przypadku zalania oleju bez normy 505.01 do PD.. występuje duże ryzyko wytarcia się owych krzywek na wałku, bo po prostu nie ma tym miejscu odpowiedniego smarowania.. olej się rozchodzi i krzywka bezpośrednio napiera trzonek od pompo-wtrysku, zaczyna o niego trzeć.
Blade88 pisze:zalelem Mobila Super S TD 10W40 i jebie mnie teraz wszystko

to Twój samochód i możesz z nim robić co Ci się żywnie podoba.. ale musisz przyjąć do wiadomości, że jest trochę ludzi co są dużo bardziej obeznani w temacie i chcą Ci dobrze doradzić, żebyś w przyszłości nie miał żadnych problemów w eksploatacji swojego auta.
To tyle ode mnie.. szerokiej drogi ;)



MariuszKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 09:09
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: MariuszKa » pt lip 03, 2009 15:10

Dzięki EnJoy. :pub: Przy ostatniej wymianie po prostu ojciec nie wiedział jaki olej wlać i w sklepie doradzili mu tego mobila 10w40 że dobry i wogóle, dopiero później jak zobaczyłem bańkę po tym oleju i spytałem ojca co w końcu wlał to zacząłem przeglądać tematy z tym związane i dopiero wtedy wyszło szydło z worka że ten mobil nie spełnia normy vw. Teraz już Tacie nie odpuszczę i wleje to co ma być. :bajer: Mam tylko nadzieję że nic się przez tą wymianę nic nie stanie. Co myslicie o tym ?
http://moto.allegro.pl/item669229009_ca ... 05_01.html
pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości