Eko diesel i możliwość ew modyfikacji.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gnyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 18, 2009 22:38
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: gnyba » sob maja 23, 2009 17:06

stacja diagnostyczna ma taki fajny przyżąd jak dymomierz którego z regóły się nie używa
napisałem,że to stacja diagnostyczna dopuszcza moje auto do ruchu
przeszedł owe badanie?

Tak więc wsadź sobie ten dymomierz w !
stosuj się prosze o 9 punktu regulaminu forum i nie ubliżaj ludziom...
kolega Vagin chyba spędzał dzieciństwo w inkubatorze z przyciemnianymi szybami a na 15 urodziny mama kupiła mu neostrade , stąd jego błyskotliwe komentarze na tym forum i żal mu dupe ściska że koledzy robią 8 sekund do 100 za 20zl kiedy jego najnowszy nissan sunny z instalacją gazową spełniającą normy euro5 nie może dojechać po piwo do sklepu za rogiem
jak w/w proszę stosuj się do 9 punktu regulaminu forum. Kim jest vagin?



Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » sob maja 23, 2009 17:49

gnyba, nie masz nic innego do roboty tylko spamować w tematach i denerwować ludzi? Każdy ma jakiś cel w tym co robi a za wieśniactwo uważam takie zachowanie jak Twoje.

finch, też mam diesla w wersji eko -założyłem pompę z LDA, wyrzuciłem katalizator, podkręciłem turbo, mam wtryski z SB i FMIC. Z moich doświadczeń to mogę powiedzieć, że:
-wyrzucenie katalizatora daje znikome efekty
-pompa z LDA da 5-10 KM
-podniesienie ciśnienia doładowania 5 KM

Dopiero jak założysz porządny IC i większe wtryski, to możesz liczyć na moc powyżej 75-80 KM.
Po założeniu IC i wtrysków będzie Cię ograniczać seryjna pompa wtryskowa (ja mam z JRa) i turbo KKK K14.

Co do modów, to poczytaj te wszystkie tematy z linków powyżej, jest tam sporo opisane w przystępny sposób. Jak tylko masz trochę kluczy i miejscówę, to możesz większość z tych rzeczy zrobić sam, nie jest w tym nic trudnego przy odrobinie chęci.

Jakbyś miał jakieś pytania to chętnie Ci pomogę.


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob maja 23, 2009 18:10

gnyba pisze:stosuj się prosze o 9 punktu regulaminu forum i nie ubliżaj ludziom...
Jak dotąd nikomu na tym forum jeszcze nie ubliżyłem.Jak poczułeś się urażony,no to wybacz,ale sam kolego naważyłeś tego piwa.Każdy kij ma dwa końce :bigok:
gnyba pisze:przeszedł owe badanie?
Przeszedł i to z gratulacjami.
Proszę Cię,daj już spokój,zarówno mi,jak i innym użytkownikom tego forum...



arwam

Post autor: arwam » sob maja 23, 2009 21:55

gnyba pisze:jak w/w proszę stosuj się do 9 punktu regulaminu forum. Kim jest vagin?
gnyba, kim jest to ty wiesz. :blush:

Michaś_1977, pisząć że Vagin powrócił chyba się bardzo nie pomyliłem bo albo to jest ON albo jego KLON
chyba się nie myliłem.
jeśli masz zamiar nas pouczać to lepiej weź na wstrzymanie :grrr:

jeśli masz zamiar udowadniać swoją wyższość nad nami to daleko nie zajedziesz.
jeszcze jeden post jak ten powyżej i sprawa trafia do YGD

[ Dodano: 23 Maj 2009 21:57 ]
emssi20,

coś masz nie tak bo po takich zabiegach powinieneś mieć coś koło 9s od 100km/h



Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » ndz maja 24, 2009 00:19

arwam, możliwe, że mam coś mam nie tak, tylko nie wiem co. Turbo może ładować do maksymalnie 1,5 bara, nowe wtryski Boscha z SB, paliwo dobre, katalizatora nie ma, auto nie bierze oleju, nie kopci, kąt wtrysku dobry, głowica po regeneracji, uszczelka głowicy nowa, rozrząd ustawiony... Stawiam na pompę wtryskową, bo ma już luz na wałku, dawkę ma ustawioną na max a tej mocy ciągle nie ma. Tak przy okazji pytanie -gdzie można zrobić pompę 10mm?


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

arwam

Post autor: arwam » ndz maja 24, 2009 08:12

emssi20 pisze:Tak przy okazji pytanie -gdzie można zrobić pompę 10mm?
TROCHIM się trudni tym zawodowo.

ewentualnie ja mogę Ci coś takiego zrobić jak będziesz już miał pompę dawcę
ostatnio miał do sprzedania komplet na przeróbkę na 11mm.
nnapisz więcej co się za autem dzieje jak idziesz na pełnym ogniujaki kolor ma dym i ile go jest, i czy nie ma takiego myku że jak wciśniesz pedał gazu to idzie tak średnio a jak ujmiesz trochę to idzie lepiej.
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2009 08:14 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz maja 24, 2009 11:04

arwam pisze:i czy nie ma takiego myku że jak wciśniesz pedał gazu to idzie tak średnio a jak ujmiesz trochę to idzie lepiej.
hm ja tak mam w jr + co jest przyczyna?? dodam ze golf jakos dziwnie klepie i ogolnie jak na 70km jest jakis slaby- ja obstawiam brak kompresji na jednym z garow 1 lub 2, na 3 i 4 ma po 32 bary mierzylem przez swiece a na tamtych nie ma dostepu (pompa wtryskowa) a nie mialem nowych podkladek pod wtryski! jak bedzie zachowywal sie diesel jak bedzie mial nieszczelne zawory??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

arwam

Post autor: arwam » ndz maja 24, 2009 23:25

ronuch,

sprawdź wtryskiwacze i kąt wtrysku.
jak byś miał małą kompresję to by było ciężko go odpalić ale miałby moc po zagrzaniu silnika, i ewentualnie zostawiałby zasłonę dymną za sobą



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn maja 25, 2009 06:47

emssi20 pisze:pompa z LDA da 5-10 KM
po zmodzeniu da więcej a jak zmienisz na 10mm to przyrost z 60km do 100km po ustawieniu dawki + obróceniu LDA + gov mod + wieksze doładowanie (np 1,2 bara)
emssi20 pisze:wyrzucenie katalizatora daje znikome efekty
wywalenie kata pozwala na pełniejszy oddech silnika a jak jeszcze zrobisz przelot 50mm to będzie :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Post autor: finch » pn maja 25, 2009 18:09

Na wstępie to przepraszam że mnie długo nie było ale walczyłem trochę z elektryką w golfinie.

gnyba pisze: ideą twórcy tego silnika było...
Stary nie offtopuj bo zgłoszę do moda, nie piszesz w ogóle na temat(dla Twojej wiadomości nie jest to dyskusja na temat podatków wizji końca świata czy ojca dyrektora) ba nawet nie zapytałeś się co chcę zrobić a się grzejesz.
Moja idea to poprawienie przebiegu krzywych momentu obrotowego i mocy tego silnika do mniej więcej najmocniejszej wersji fabrycznej(jakieś 80KM), nie mam na celu zrobienia 200 konnego monstrum ponieważ zwyczajnie nie wytrzyma tego układ przeniesienia napędu układ tłokowo korbowy i głowica a mi zależy żeby nie skrócić diametralnie życia silnikowi.

Koledzy dzięki za pomoc i za linki, podziwiam Was za trud i pracę włożoną w modyfikacje waszych aut, ale mówię mój cel to około 80 kucy do tego sportowy zawias i delikatnie poprawiona stylistyka(żadnych spojlerów etc.)-ciemne szyby szeroki zderzak bardzo delikatne audio w środku, żadnego łomotu jęczenia blach czy czegoś podobnego. W głośnikach ma być słychać nawet jak ktoś upuścił szpilkę podczas nagrania.
Ale na razie jest trochę mechaniki i blacharki do zrobienia, modyfikacje będą potem(oczywiście wszystko co wiem że potem trzeba by wymienić a naprawiam to teraz wymieniam na części z wersji mocniejszej.

Będę się Was radził w tych sprawach na pewno jeszcze nie raz dlatego że wielu rzeczy nie wiem a nie chce czegoś zniszczyć po drodze, póki co wymieniłem olej w skrzyni bo zaczął mi się odzywać synchronizator drugiego biegu i odpukać poprawiło mu się bo biegi trochę lżej wchodzą i jest cisza przy dynamicznej zmianie przełożeń.
Obawiam się że coś jest nie tak z wtryskami no i poprzedni właściciel zajeździł tarcze na tylnej belce(jeździł na samych blachach) do tego jest do wymiany jedno łożysko w kole i dużo kosmetyki żeby autko zaczęło ładnie wyglądać.

Do kolegów: arwam, Michaś_1977, twardy, puclok, mettenos, emsi20 i ronuch
Panowie szkoda nerwów na takich jak "kolega wszechwiedzący" jest tylko jedna rada:

[center]Obrazek[/center]



BTW: arwam masz genialny podpis ;) dla mnie tak samo: diesel4ever!!!
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 18:10 przez finch, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pn maja 25, 2009 18:15

BTW: arwam masz genialny podpis dla mnie tak samo: diesel4ever!!!
dzięki

finch pisze: bardzo delikatne audio w środku, żadnego łomotu jęczenia blach czy czegoś podobnego. W głośnikach ma być słychać nawet jak ktoś upuścił szpilkę podczas nagrania.
no to Cie czeka jeszcze konkretne działanie przy wygłuszaniu auta do tego najwyższe modele odtwarzaczy polecam Firmy Alpine i Clarion w ostateczności Pioneer( ja takowe mam ale niski i stary model, mimo to jestem z niego zadowolony)



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Post autor: finch » pn maja 25, 2009 18:21

Co do Clariona i Alpine to wiem jest to nie kwestionowany sprzęt, ale to na pewno będzie na samym końcu. Póki co to już pisałem.


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

arwam

Post autor: arwam » pn maja 25, 2009 18:57

finch, ewentualnie jeśli na bajerach Ci nie zależy tylko na dźwięku to proponuję takie radyjko jak u mnie stare ale za to dobre i raczej nie zamieniłbym na nowsze chyba że grałoby przynajmniej jak to bo dla mnie wygląd radia nie jest najważniejszy tylko to jak gra



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pn maja 25, 2009 19:39

Polecam clariona, miałem kaseciaka wysoki model + zmieniarka, dzwięk cud miód :bigok:


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości