AFN - nie odpala z kluczyka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

AFN - nie odpala z kluczyka

Post autor: GeGi » czw maja 21, 2009 18:26

Witam! Bylem dzis wyciac katalizator i w tym zakladzie podlaczali sobie ten swoj sprzet pod moj aku....kat wyciety, rurka wspawana...zapalilem auto, chwile pochodzil, wszystko bylo ok, poszedlem zaplacic, wracam, probuje odpalic auto, cos tam probowalo zagdac, ale nie odpalil, przy drugiej probie juz prawie w ogole nie krecil, a przy trzeciej przy przekreceniu kluczyka nic sie nie dzialo :/ Kontrolki sie pala, ale auto nie odpala :/ Poprostu przy przekreceniu kluczyka nie ma zadnej reakcji...napiecie na kablach idacych do rozrusznika jest...ktos mowil ze moze sie szczotki w rozruszniku skonczyly...ale nigdy wczesniej nie mialem zadnego problemu z odpalaniem...Zapalil dopiero na zapych i tak dojechalem do domu...Co moglo sie zepsuc i dlaczego ? prosze o rade, bo jestem w tym temacie zielony :( Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt maja 22, 2009 08:16 przez GeGi, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw maja 21, 2009 21:17

GeGi pisze:napiecie na kablach idacych do rozrusznika jest.
a na tym który daje + po przekręceniu stacyjki tez ?



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » czw maja 21, 2009 21:31

GeGi pisze:Co moglo sie zepsuc i dlaczego ?
Możliwe,że padła kostka w stacyjce,a raczej pod nią.

[ Dodano: 21 Maj 2009 21:33 ]
Tak to wygląda
Obrazek


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt maja 22, 2009 07:06

Pewnie spawali ci na autku jak kata robili - odłączyli aku? Oby to tylko kopstka stacyjki była.



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » pt maja 22, 2009 14:46

To_mas, nie wiem ktory to ten co daje +, ale po przekreceniu kluczyka byl prad...
sagon, fleshu, aku chyba nie odlaczyli :/ ale kazdemu tak spawaja i tylko mi cos od tego padlo? a jak to nie kostka stacyjki to co innego ? i na jakie koszta mam sie szykowac ?

dodam jeszcze, ze przy okazji wyciecia kata, wymienil mi kawalek rury ktora znajduje sie za katem bo dziury sie robily...mozliwe ze nie podlaczyl sondy i dlatego nie chce odpalic ?


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pt maja 22, 2009 16:03

Nie masz zadnej sondy w tdi, bynajmniej nie w afn. U mnie tez nikt nie odlaczal klem od akku tylko jakies tam urzadzonko i auto gadalo jak zwykle.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » sob maja 23, 2009 09:04

spróbuj odpalić go na krótko poprostu włącz stacyjkę i podaj plus bezpośredni do cienkiego przewodu rozrusznika tam na kostkę rozrusznika czasami może buć mała srbka naklocz 8mm. jeśli odpali to padła kostka stacyjki a jak nie to rozrusznik .



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » wt maja 26, 2009 09:04

OK, problem rozwiazany, popalily sie jakies przewody od szczotkotrzymacza i cos jeszcze w rozruszniku...ogolnie regeneracja rozrusznika :/ mialem szczescie ze komputer sie nie spalil...a chcialem tylko wyciac kata :/ Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt maja 26, 2009 09:04 przez GeGi, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

andrew_as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 14:51
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: andrew_as » ndz maja 31, 2009 16:27

witam,
mam do was pytanie, czy w autku z silnikiem AAZ jest taka sama kostka stacyjki i czy ją się tak samo wyciąga jak tutaj pokazał na fotce sagon, chodzi mi o to czy muszę wyciągnąć kierownice aby mieć do tego dostęp

chciałbym to wiedzieć ponieważ mam problem który opisałem w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242148
jak zobaczyłem jak to wygląda u mnie to się przestraszyłem że w moim przypadku nie da się wymienić samej kostki(nie widziałem tej śrubki co jest ukryta z tyły) i trzeba będzie wymienić ją z całą stacyjką, ale poszukałem na forum i znalazłem ten temat
jeśli to nie problem to prosiłbym o jakąś radę jak to wymontować żeby czegoś nie rozwalić 8-[, z góry dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości