pocąca sie odma...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » sob maja 16, 2009 21:18

nie spalin nie czuje , oleju nie ma nadmiarze ,rury dolotu sa tylko lekko nawilzone olejem.
IC jest troszke spocony tylko i mysle co z tym zrobic ? moge z niego olej spuscic jesli jest w srodku w miejscu najnizej polozonym ?



Awatar użytkownika
Azz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn sie 11, 2008 19:50
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Azz » sob maja 16, 2009 21:26

Tak spuszczenie oleju z IC jest wskazane :)


MK3 Variant GT - 1.9 TDI 1Z + Chip
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237308

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » sob maja 16, 2009 21:33

a jest tam cos czym mozna to spuscic czy musze rurke sciagac z dolotu ??

bo mam taka zajawke zeby nawiercic ta plastikowa oslone , nagwintowac ,spuscic olej i zakrecic srubke .
sprawdzilo by sie ?



Awatar użytkownika
Azz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn sie 11, 2008 19:50
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Azz » sob maja 16, 2009 21:38

Lepiej tam nic nie wierć bo może potem łapać lewe powietrze i będziesz kopcił na czarno :)

Trochę rozbierania jest, żeby wyciągnąć IC, nie wiem nawet czy z góry go da radę wyciągnąć, ostatnio chciałem u siebie wyjąć ale niestety do tego nie doszło :), muszę znaleźć dłuższą chwilę ;)


MK3 Variant GT - 1.9 TDI 1Z + Chip
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237308

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » sob maja 16, 2009 21:40

no wlasnie tez czuje ze to robota na dluzsza chwile a nie chce mi sie z tym majtac pol dnia , no ale jak mus to mus .



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob maja 16, 2009 22:49

wronek1 pisze:...a po wyjeciu odmy z dolotu tam gdzie ona wychodzi z bloku silnika i na obudowie klawiatury te rurki zapocily sie olejem. ( przy bloku silnika az tak ze pocieklo na posadzke w garazu)...
Dobrze rozumiem? wyjąłeś odmę z dolotu i co z nią zrobiłeś? Zaślepiłeś otwór po odmie i samą odmę? Jeśli tak to BŁĄD!. Udusiłeś skrzynię korbową i stąd te wycieki. Powinny się jeszcze pojawić z miarki, a może nawet z korka wlewowego oleju.
Jeśli wyciągasz odmę z dolotu to musisz tak zrobić, aby zaślepić dolot (tam skąd wyciągnąłeś odmę), a samą odmę wypuścić luźno, tak aby był dopływ powietrza (np. pod auto).
wronek1 pisze:...dzieki ,a jakis pomysl co z turbo ? jest na tyle slyszalne ze potrafie wychwycic to kiedy nawet lekko sie napedza zwalnia... a przy bucie pracuje tak glosno jak silnik, ja stawiam na plecionke ale moze ktos ma inne pomysly?...
wronek1, Jeżeli masz szczelny dolot i wydech, a turbina jest głośna i do tego trzeba z interkulera olej spuszczać to chyba coś ze sprężarką nie halo. Na zewnątrz interkuler ma być suchy, bez grama zapocenia olejem. Wewnątrz na dnie przy dolnym wyjściu może się zgromadzić olej, ale bez przesady. Ja u siebie wylałem go ok. jedną małą łyżeczkę, nie więcej.
Idealny dostęp do interkulera jest po zdemontowaniu zderzaka. Trwa to dodatkowe 10 minut, ale wtedy masz idealny dostęp.
wronek1 pisze:...czy moze to byc pusty kat ?
bo niewiem w jakim on stanie jest i czy ktos go nie wybebeszal...
wronek1 pisze:...mam ksiazke serwisowa prowadzona do 2006 roku gdzie mial 138tys tak wiec glowa moja spokojna o przebieg...
wronek1 pisze:...sprowadzilem od osoby prywatnej z niemiec...
Z tego można wywnioskować, że u Ciebie na 99% kat jest nietykany.

PS. Bardzo wyraźny świst turbiny jest słyszalny przy uszkodzonym łączniku elastycznym wydechu, ale wtedy powinieneś czuć spaliny w kabinie. Wybicie katalizatora prawie nie zwiększa "słyszalności" turbiny.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » sob maja 16, 2009 22:56

odme puscilem luzno pod autko... swist jest wyrazny wiec stawiam na zlaczke , a IC byle spocone lekko od strony zewnetrznej ... ;/ wiec moze byc nieszczelny IC ?



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob maja 16, 2009 23:12

wronek1 pisze:...odme puscilem luzno pod autko...
W takim razie OK.
wronek1 pisze:...swist jest wyrazny wiec stawiam na zlaczke...
Jeśli masz co do niej wątpliwości to wymień, bo ona jest najczęstszą przyczyną.
wronek1 pisze:...a IC byle spocone lekko od strony zewnetrznej... ;/ wiec moze byc nieszczelny IC?...
Masz pewnie zapocenia na złączach gumowych. Sam IC raczej będzie szczelny. Może któraś opaska już nie trzyma, a może turbina zaczyna przepompowywać olej do IC.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » sob maja 16, 2009 23:17

turbinke mialem sprawdzana , nie ma luzow , pompuje dobrze , mysle ze wczesniej z odmy mogl troche zasysac i zasral lekko te IC , zrzuce zderzak i oblukam , poczyszcze i wywale odme pod autko. olej wymienilem 6 tys km temu i jest na bagnecie idealnie w normie wiec prawie nic nie wzial.

a mam jeszcze jedno pytanko , przy okazji jak wymienie zlaczke , wywalac KAta ?? co z nim zrobic? czy moze zostawic ?



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » sob maja 16, 2009 23:26

wronek1 pisze:...a mam jeszcze jedno pytanko , przy okazji jak wymienie zlaczke , wywalac KAta ?? co z nim zrobic? czy moze zostawic ?...
Decyzja należy do Ciebie. Poczytaj na forum. Ja osobiście go wybiłem, a wnętrzności i piach sprzedałem. Teraz silnik lepiej oddycha...


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » pn maja 18, 2009 08:57

AFN140KM pisze:Wybicie katalizatora prawie nie zwiększa "słyszalności" turbiny.
a u mnie zwiększyło :)
teraz ładnie gwiżdże :bajer:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » śr maja 20, 2009 15:08

rozebralem zderzak i wyciagnalem IC , przeczyscilem ale w srodku oleju nie bylo wiec spoko ... kata wycialem wstawilem rurke i tez jest gitara ;D autko lepiej ciagnie ... dzieki za pomoc i pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości