Wymiana chłodnicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana chłodnicy

Post autor: kylo86 » śr maja 13, 2009 08:42

Witam, nie mogę nigdzie znaleźć na forum konkretnych informacji, chodzi mi o to czy w golfie IV trzeba zdejmować zderzak żeby wymienić chłodnice wody, auto z klimatyzacją, z góry dzięki za info



Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » śr maja 13, 2009 09:52

kylo86, Patrząc pod maskę wychodzi, że tak, bo wentylatory masz od strony silnika, a nie z przodu. Także bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie.


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » śr maja 13, 2009 11:20

Ja jak u siebie wymieniałem to zdejmowałem zderzak, wzmocnienie i cały pas przedni. Jest wtedy bardzo dobry dostęp i wygodniej się pracuje, a sam demontaż i montaż nowej chłodnicy jest banalnie prosty. Jak jeszcze nie kupiłeś chłodnicy to polecam firmę BEHR Hella, dobry produkt w przystępnej cenie. W Intercarsie w Lublinie w ubiegłym roku płaciłem z nią jakieś 260zł bez żadnych zniżek.

pozdr.
Radek



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr maja 13, 2009 13:59

To i ja się podepnę do tematu. Czy przy wymianie pasa przedniego musimy rozszczelnić klimę, czy mozna to zrobic bez rozszczelniania. W zimie miałem kolizję ze sarną-uderzenie w zderzak od strony kierowcy, oczywiście lakiernik wymienił zderzak i pomalował, ale spasowanie woła o pomstę do nieba. Jak przyjechałem po odbiór auta to wszystko było już skręconei machnąłem ręką. Ostatecznie stwierdzono, że należy wymienić pas przedni,m mam wątpliwość,czy nie da się tego zrobić bez wymiany. Chodzi o to, że lewy refletkor-jego górna część nie jest równolegle do linii maski tylko pod skosem i na dole zderzaka jest duża szpara.
Według mnie jest odkształcony pas przedni w miejscu osadzenia lamy,pewnie można by to wyprowadzić. Uderzenie nie było bardzo mocne, w sumie nawet nie pękł zderzak, tylko z lewej strony jakby się obniżył i równocześnie zaczął bardzo nisko świecić reflektor.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » śr maja 13, 2009 15:34

indyczes pisze:Czy przy wymianie pasa przedniego musimy rozszczelnić klimę, czy mozna to zrobic bez rozszczelniania.
Można to zrobić bez rozszczelniania, jak wymieniałem chłodnicę cieczy to wyjmowałem cały pas przedni bez rozłączania chłodnicy klimatyzacji. Musisz zrobić tak: odkręcasz zderzak, odkręcasz cztery śruby mocujące chłodnicę cieczy do pasa przedniego (do niej przykręcona jest również na cztery śruby z przodu chłodnica klimy - nie odkręcaj niech zostanie na swoim miejscu), okręcasz pas przedni od poziomej belki wzmacniającej, odkręcasz belkę wzmacniającą od podłużnic. Teraz cały pas przedni trzyma się tylko na dwóch górnych śrubach po bokach. Teraz przydało by się coś do podparcia chłodnic jak zdejmiesz pas, ja poratowałem się kołem zapasowym, położone na płasko, prawie że idealnie pasowało na wysokość, przyda się dodatkowa para rąk żeby przytrzymać chłodnice w pionie podczas ściągania pasa. Oczywiście na samym początku rozłącz wtyczki od lamp, linkę od zamka maski i kabelek do mikrostyka w zamku maski.

pozdr.
Radek



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr maja 13, 2009 15:52

OK-serdeczne dzieki.
Pozdr.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr maja 13, 2009 17:49

Wie ktos jak cofnąć chłodnice w MK3 w strone silnika, chodzi mi głównie o strone od alternatora, do ok 20 [mm]
sory za małe OT


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
MrMikeHunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 20:21
Lokalizacja: Gdańsk

Wymiana chłodnicy

Post autor: MrMikeHunt » pt mar 02, 2012 18:04

Panowie od jakiegoś czasu coś dziwnie zaczęło stukać mi pod maską. Po "przemacaniu" wszystkiego zauważyłem, że chłodnica jest luźna - można ją dosłownie przesunąć sobie jakieś 1,5 cm w górę/dól i około 1,5 cm przód/tył.

Chłodnica z tego co wiem jest na tak zwanych poduszkach, ale czy zdarza się, że one się uszkadzają? Wogóle jak montowane są te poduszki do konstrukcji samochodu (przykręcane, wciskane.... ??? )
Ile tych poduszek potrzeba do zamocowania chłodnicy (czy wszystkie są takei same ?)
A znacie może miejsce gdzie takie poduszki można kupić ??

Silnik to
1.9 TDI
ASV
Z klimą



Awatar użytkownika
4MK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob gru 11, 2010 15:28
Lokalizacja: okolice Nysy

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: 4MK » ndz sie 09, 2015 11:40

Witam mam takie pytanie
Czy jest mozliwosc wymiany chłodnicy( zaznaczam auto bez klimy ) bez zdejmowania zderzaka?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: italiano_83 » wt sie 11, 2015 15:22

4MK pisze:Witam mam takie pytanie
Czy jest mozliwosc wymiany chłodnicy( zaznaczam auto bez klimy ) bez zdejmowania zderzaka?
A jak chcesz śruby odkręcić, przecież ściągnięcie zderzaka to 10 minut - żaden problem.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Wymiana chłodnicy

Post autor: areczek0000000 » wt sie 11, 2015 20:49

Tak wygląda mk4 przy wymianie chłodnicy , bez demontażu zderzaka się nie obędzie .

http://ifotos.pl/z/wqwxses

http://ifotos.pl/z/wqwxsew

http://ifotos.pl/z/wqwxsee


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana chłodnicy

Post autor: Michał_1977 » śr sie 12, 2015 07:54

4MK pisze:Czy jest mozliwosc wymiany chłodnicy( zaznaczam auto bez klimy ) bez zdejmowania zderzaka?
Jest.
Ja kiedyś wyjmowałem tak w TDI (ALH) i to z klimą. Po poluzowaniu czegoś tam,wysuwałem ją w dół.Nie pamiętam co odkręcałem/poluzowywałem ale na pewno jest to do zrobienia :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości