Mokry silnik i ślizgające się sprzęgło

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yakuza27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:03
Lokalizacja: Jelenia Góra

Mokry silnik i ślizgające się sprzęgło

Post autor: yakuza27 » wt maja 05, 2009 20:49

Witam. Mam silnik 1.6TD. Cały spód silnika mam wilgotny od oleju, blok, miskę olejową i skrzynię biegów. Do tego przy wysokich obrotach mocno ślizga mi się sprzęgło. Gdzieś usłyszałem, że może to być spowodowane "walniętym" simmeringiem w skrzyni i to olej ze skrzyni chlapie na tarczę sprzęgła. Wygląda na to, że na górnej części skrzyni biegów brakuje mi jakiegoś korka o średnicy ok 4cm, i że to tamtędy rozchlapuje mi się olej na silnik. Są to tylko moje przypuszczenia, czy KTOŚ SPOTKAŁ SIĘ Z TAKIMI "OBJAWAMI" ???



vwlubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:05
Lokalizacja: wlkp

Post autor: vwlubek » wt maja 05, 2009 22:40

zwróć uwagę jaki to olej-czy przepalony czy bardziej przezroczysty to będziesz wiedział czy to olej z silnika czy ze skrzyni, można tez sprawdzić poziom oleju w skrzyni...co do sprzęgła to faktycznie w walku sprzęgłowym jest malutki uszczelniacz, który z czasem twardnieje i puszcza olej...



yakuza27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:03
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: yakuza27 » śr maja 06, 2009 09:07

No to jednak skrzynia, bo olej jest czyściutki i przezroczysty...



arwam

Post autor: arwam » śr maja 06, 2009 18:28

yakuza27, zobacz czy olej jest czuć jakby śledziem?
jak tak to jest to olej przekładniowy ale może byż również uszkodzony simering na wale korbowym i wtedy będzie to samo a tym korkiem na skrzyni to raczej nie rozchlapuje oleju bo to jest odpowietrznie i nie może być szczelnie zatkane bo ci Smieringi po dłuższej trasie może wypluć.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw maja 07, 2009 20:14

yakuza27, a jest szansa umycia wytarcia silnika ?? Jak to zrobisz wtedy zobaczysz skąd cieknie :) Jezeli chodzi o przezroczysty olej to prawdo podobnie ze skrzyni.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości