Trzęsie przy na zimnym i przy ruszaniu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mihmih
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:35
Lokalizacja: Jamajka

Trzęsie przy na zimnym i przy ruszaniu.

Post autor: mihmih » pn maja 04, 2009 12:52

Witam,
mam problem z trzęsącą się budą w moim starym TD.
Nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Czytałem, co nieco wymieniałem i nic...
Mam nowe świece, nowe poduszki pod silnikiem, zwiększyłem dawkę paliwa.

Jak odpalam to trzęsie przez chwilę (nie mam linki "ssania" wiec przyjmuje że w tym problem).
Jak ruszam na zimnym to trzęsie mocno, na ciepłym troszkę mniej ale i tak bardzo denerwuje.
Rezonans jest odczuwalny w 2 etapach. Na początku drży przód a później tył.
Obroty jałowe ustawiłem na 840 (wtedy w kabinie jest w cicho).
Jak ustawie ~900 to zaczyna drżeć deska - dosyć nieprzyjemne na dłuższą metę dlatego zmniejszyłem. Na jałowym jak dodaje gazu (bez puszczania sprzęgła) to też od jakiś 920 do 1040obr pojawia się drgawka.
Żeby nie trzęsło przy ruszaniu musi być rozgrzany i muszę dać mu dużo gazu.
Macie jakieś pomysły ?
Pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn maja 04, 2009 13:40

mihmih pisze:Macie jakieś pomysły ?
ja mam jeden :)
poszukaj podobnych tematów bo jest ich mnóstwo na forum



mihmih
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:35
Lokalizacja: Jamajka

Post autor: mihmih » pn maja 04, 2009 14:41

To_mas pisze:
mihmih pisze:Macie jakieś pomysły ?
ja mam jeden :)
poszukaj podobnych tematów bo jest ich mnóstwo na forum
Wujek dobra rada to z Ciebie nie wyrośnie ;)

Napisałem post bo nic konkretnego nie znalazłem. Są podobne problemy które doprowadziły mnie do decyzji o wymianie poduch, świec i zmianie dawki paliwa.

Drgawki zmniejszone ale nie wyeliminowane. Nadal mnie to denerwuje więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub radę. Lub chociaż link do postu który opisuje mój problem a ja go przeoczyłem to będę wdzięczny.
Pozdrawiam



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » pn maja 04, 2009 20:23

sprawdz kąt wyprzedzenia zapłonu, rozrząd, może pompa siada, albo jeden wtrysk sie zawiesza i nie równo chodzi.



mihmih
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:35
Lokalizacja: Jamajka

Post autor: mihmih » pn maja 04, 2009 20:55

anaba255 pisze:sprawdz kąt wyprzedzenia zapłonu, rozrząd, może pompa siada, albo jeden wtrysk sie zawiesza i nie równo chodzi.
Kąt miałem ustawiany w zeszłym miesiącu. Rozrząd zmieniałem pół roku temu.
Może wtrysk, może słaba pompa...

Zdarza się też na trasie że czasem mu mocy zabraknie. Tzn wcisne i słabo przyśpiesza. Na chwile popuszczę i wraca mu kondycja ;)



miras 33
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pn gru 08, 2008 23:44
Lokalizacja: okolice pruszc gd

Post autor: miras 33 » pn maja 04, 2009 22:13

sprawdź ciśnienia na wtryskach czy są równe i czy nie leją(najczęściej jeden jest trafiony). Ciśnienie sprężania na cylindrach czy są równe nie sugeruj się tym tym ze nie bierze oleju i dymi w normie.


mk3 1z+gtb
mitsubishi L200 4x4 było :(
volvo v50 2.0d było
jest a4 b6 S-line

mihmih
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:35
Lokalizacja: Jamajka

Post autor: mihmih » pn maja 04, 2009 22:26

miras 33 pisze:sprawdź ciśnienia na wtryskach czy są równe i czy nie leją(najczęściej jeden jest trafiony). Ciśnienie sprężania na cylindrach czy są równe nie sugeruj się tym tym ze nie bierze oleju i dymi w normie.
Sam nie sprawdzę...
ile powinni mnie skasować za taką diagnozę (wawka) ?



miras 33
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pn gru 08, 2008 23:44
Lokalizacja: okolice pruszc gd

Post autor: miras 33 » pn maja 04, 2009 22:39

w Trójmieście 100pln nie twoje myślę ze u ciebie podobnie


mk3 1z+gtb
mitsubishi L200 4x4 było :(
volvo v50 2.0d było
jest a4 b6 S-line

urus87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:48
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

u mnie nietyp

Post autor: urus87 » wt maja 05, 2009 21:41

Słuchaj, ja miałem cos w podobie sytuację, tylko, że przy zapalonym świetle lub włączonym ogrzewaniu tylnej szyby auto troszkę inaczej chodziło, dlatego skojarzyłem problem, ale przy starcie i na zimnym trząsł jak cholera, także dziwne braki mocy. U mnie okazało się, że ośka na alternatorze była krzywa, oraz dojechane łożyska, dodam, że na słuch alternator chodził dobrze, zresztą jakiekolwiek obciążeniena pasku klinowym i wieloklinowym może to powodować, czyli padające łożyska na pompie klimy, wspomagania, rolki napinającej, itd.


Go go golfer ------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3337532&highlight=#3337532

mihmih
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:35
Lokalizacja: Jamajka

Re: u mnie nietyp

Post autor: mihmih » śr maja 06, 2009 13:31

urus87 pisze:Słuchaj, ja miałem cos w podobie sytuację, tylko, że przy zapalonym świetle lub włączonym ogrzewaniu tylnej szyby auto troszkę inaczej chodziło, dlatego skojarzyłem problem, ale przy starcie i na zimnym trząsł jak cholera, także dziwne braki mocy. U mnie okazało się, że ośka na alternatorze była krzywa, oraz dojechane łożyska, dodam, że na słuch alternator chodził dobrze, zresztą jakiekolwiek obciążeniena pasku klinowym i wieloklinowym może to powodować, czyli padające łożyska na pompie klimy, wspomagania, rolki napinającej, itd.
Cały osprzęt wymieniony :/
Podejrzewam sprzęgło lub wtryski. W przyszłym tygodniu mam nadzieje znaleźć troszkę czasu to podjadę na diagnozę.



vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Re: u mnie nietyp

Post autor: vnv_nation » śr maja 06, 2009 14:13

mihmih pisze:
urus87 pisze:Słuchaj, ja miałem cos w podobie sytuację, tylko, że przy zapalonym świetle lub włączonym ogrzewaniu tylnej szyby auto troszkę inaczej chodziło, dlatego skojarzyłem problem, ale przy starcie i na zimnym trząsł jak cholera, także dziwne braki mocy. U mnie okazało się, że ośka na alternatorze była krzywa, oraz dojechane łożyska, dodam, że na słuch alternator chodził dobrze, zresztą jakiekolwiek obciążeniena pasku klinowym i wieloklinowym może to powodować, czyli padające łożyska na pompie klimy, wspomagania, rolki napinającej, itd.
Cały osprzęt wymieniony :/
Podejrzewam sprzęgło lub wtryski. W przyszłym tygodniu mam nadzieje znaleźć troszkę czasu to podjadę na diagnozę.
ja bym obstawial sprzeglo jednak.. u siebie w golfie mialem podobnie, trzeba bylo sporo gazu dac przy ruszaniu zeby nie trzepalo buda.. a akurat u mnie sie juz sprzeglo pomalu konczylo i kazdy mechanik mi mowil ze to wina tego..
no ale golfa w koncu sprzedalem sprzegla nei wymienialem wiec 100% pewnosci nie mam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 188 gości