Problem z silnikiem albo turbiną...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomexor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z silnikiem albo turbiną...

Post autor: tomexor12 » czw kwie 30, 2009 18:05

Witam dziś odebrałem auto z mechaniki pojazdowej.
Miałem pękniętą głowice , i wymieniałem turbine na zregenerowaną ( zregenerowane turbo było w idealnym stanie ).


Przyszedłem po auto , silnik już złożony zapłaciłem mechanikowi itp.
Silnik odpala ładnie , chodzi cichutko lecz ma kompletnego muła :( tak jakby turbina wogóle się nie włanczała a nie po to płaciłem za zregenerowaną turbine , żeby było gorzej niż z tą starą turbiną :(

Silnik mam w dobrym stanie była badana kompresja itp..Więc w czym może być przyczyna ??
Turbinę po wymianie jakoś się ustawia kiedy ma się włanczać itp ?? Bo teraz auto jedzie gorzej niż jeździło ze starym turbo które było zjechane i całe w oleju :(

A i jeszcze jedno...Zawsze jak jeździłem to temp wody osiągała 90C i tak już zostawało a teraz nic nie wskazuje , nawet 10C nie ma. Może czujnik jest jakoś nie dokręcony ?

I jeszcze jeden objaw , jak przekręce kluczyk ( odpale zapłon ) to kontrolka ( taka spiralka ) od swiec żarowych powinna gasnąć i wtedy dopiero odpala się silnik.
A mi ta spirala gaśnie dopiero jak silnik odpale.

No więc proszę o fachowe porady , bo nie po to płaciłem tyle pieniędzy ,żeby auto miało muła gorszego niż na starej turbinie :(



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » czw kwie 30, 2009 18:13

Najpierw się sprawdza autko z gostkiem co go robił na siedzeniu pasażera...jeżeli coś jest nie tak,mówi się mu i ma to poprawić tak jak było....dopóki tego nie zrobi, dopóty się nie płaci...tak że powrót do tego samego warsztatu......pozdro.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw kwie 30, 2009 18:15

mozliwe ze masz odpiete przewody od czujnikow temperatury cieczy chlodzacej i przez to nie pokazuje temperatury i pali sie kontrolka od swiec zarowych
jezeli chodi o torbo to moze nie podpial dobrze wezykow od podcisnienia lub zaworku N75
nic samemu nie kombinuj
wracaj do mechanika, wzial kase wiec niech zrobi porzdanie!!!!!!!!



tomexor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tomexor12 » czw kwie 30, 2009 18:16

Czy ja pisałem , żeby ktoś mi mówił co mam robić ?? to znajomy mechanik i do niego wrócę i napewno wszystko posprawdza bez kosztów.

Pytam czego może być to przyczyną ?? więc proszę o bardziej sensowne odpowiedzi..
Z góry dziękuje.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw kwie 30, 2009 18:17

MIT pisze:Najpierw się sprawdza autko z gostkiem co go robił na siedzeniu pasażera...
czasami lepiej nie wiedziec co sie dzialo na fotelu pasazera :grin:



tomexor12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tomexor12 » czw kwie 30, 2009 18:19

Ok dzięki ale jeszcze jak ktoś fachowo mi pomoże będę wdzięczny :)

[ Dodano: 30 Kwi 2009 18:49 ]
Pomoże ktoś ????



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » czw kwie 30, 2009 19:48

Tak jak pisali wczesniej, mogl nie podpiac kostki od czujnika temp i dlatego nie wskazuje temp i swieci sie kontrolka od swiec.


User

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 30, 2009 20:08

Gdzie ty robiłes te auto :panna: u Kazia w garażu :kac: i takie ci oddał ? :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości