ahf dziwne objawy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

ahf dziwne objawy

Post autor: leoncio » ndz kwie 26, 2009 20:24

silnik kopci na bialo na zimnym diagnoza kilku osob uszczelniacze ale tu moja watpliwosc

dzisiaj jechalem pod duza gorke i nagle za mna siwy dym staje a z silnika tez sie kopci gdzies wyciekl olej do silnika wyglada tak jakby z pod klawiatury polecialo

wymienial ktos z was taka uszczelke w AHF bo podobno ona jest z kilku czesci i czy moze byc tak ze oprucz wycieku zewnerznego (czyli na asfalt) przecieka gdzies do komory spalania i dlatego kopci na bialo ??



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 20:40

Sprawdź czy nie ma oleju w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. Jeżeli to AHF to rozbierałem pokrywkę pare razy, ale uszczelka jest w jednej części i wciśnięta na siłe - nie wyciągałem jej. Po tym co piszesz to można wywnioskować że poszła uszczelka pod głowicą lub coś się stało z głowicą. Płynu chłodniczego nie ubywa? Jaki jest poziom oleju? Czy nie stracił na mocy? Odma pewnie zabiera olej bo powstała duża nieszczelność silnika.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » ndz kwie 26, 2009 20:50

plynu nie ubywa i zbiornik jest czysty temperatura tez oki moc oki olej trudno powiedziec czy ubywa bo nie wiem ile bylo



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 21:59

Jeszcze podaj przebieg tego AHF-a. Może turbo sobie olejkiem sika. Sprawdź łączenie plastikowej rurki od bagnetu - lubi pękać. Zrób test - wypni odmę(wychodzi z takiego talerzyka - zawór odmy, i jest podłączona to tunelu ssącego powietrza. Zaślep otwór w tunelu, a odmę wepnij w litrową butelkę po coli. Ponakówaj tą butelkę nożykiem. Wypuść olej z dolotu rozpinając objemkę przy spodzie intercoolera. Pojeździj tak tydzień czasu - powinno przestać kopcić - Jeżeli tak się stanie to oznacza że albo silnik nie trzyma szczelności albo ma przedmuchy z komory korbowodów. Ja znalazłem u siebie nieszczelność przy bagnecie - oprawka od prowadnicy była pęknięta. - Zrobiłem to wkładając wąż gumowy w otworek zaworu odmy(wyjąłem zawór) i zassałem - nie jest to zbyt zdrowe! Usłyszałem że syczy przy bagnecie. Jeżeli olej poleciał nagle to nie jest to raczej normalny objaw.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » ndz kwie 26, 2009 22:15

waz z intercoolera suchy wiec turbo tez raczej nie test ciekawy przebieg 190 tys

tylko nie daje mi spokoju dlaczego wyciek nastapil przy wyjezdzie pod gore



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 22:31

Bo olej przy pokrywce zaworów się przesunął do tyłu. I tam gdzie był przedmuch wywaliło olej. Dla pewności zdejmij pokrywkę i powycieraj, poskładaj wszystko na silikon wysokotemperaturowy.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn kwie 27, 2009 10:02

ma ktos jeszcze jais pomysl dlaczego kopci ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości