Problem z klimatyzacją

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Problem z klimatyzacją

Post autor: mercik » pt kwie 17, 2009 15:22

Witam, odkąd kupiłem mojego golfa nie działa mi klimatyzacja jest w nim climatronic robiłem diagnozę vagiem ale wyszło że jest zero błędów tak zauważyłem że jak wyłączam tryb econ to wiatrak na chłodnicy zaczyna działać ale sprężarka stoi w miejscu to znaczy że ta środkowa część się nie kręci wcześniej nie sprawdziłem czy chodzi tylko pojechał nabić klimę ale okazało się że jest pełna fachowiec stwierdził że trzeba wymienić sprężarkę lecz wyczytałem na forum że może być walnięte sprzęgiełko albo elektromagnes proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam

CD..

Wczoraj sprawdziłem sprężarkę niestety na początku nie wiedziałem jak ma to działać więc ściągnąłem pasek później koło pasowe ze sprężarki i pod spodem znajdował się elektromagnes sprawdziłem że po włączeniu klimatyzacji przyciąga śrubokręt więc wiedziałem jak to działa założyłem z powrotem koło pasowe i mając wiedzę jak to działa stwierdziłem że brakuje sprzęgła przy kole pasowym została z niego tylko wewnętrzna część z wielozębem we wnętrzu przy okazji sprawdziłem czy ośka nie ma uszkodzonych zębów lecz okazało się że wszystko jest w porządku zacząłem kręcić ośką by sprawdzić czy sprężarka nie stawia oporu ale kręci się dość lekko tzn można przekręcać palcami i tu moje pytanie co mogło stać się z tym sprzęgłem że została tylko jego wewnętrzna część ta przykręcana do osi sprężarki też zauważyłem że za nim wziąłem się za demontaż koła pasowego to ta pozostała część sprzęgła była nie dokręcona i latała.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 20:46 przez mercik, łącznie zmieniany 1 raz.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pt kwie 17, 2009 18:10

Podaj napięcie na sztywno na cewkę elektrosprzęgła i zobaczysz co i jak. Można wcześniej przy pomocy miernika lub próbnika sprawdzić, czy pojawia się napięcie na tych przewodach od sprzęgła z chwilą uruchomienia klimy-wyłączenia trybu Econ. Wszyscy by tylko wymieniali sprężarkę i po sprawie. Oczywiście, że po wymianie sprężarki w przypadku uszkodzenia sprzęgła na poprzedniej wszystko będzie chulać, tylko za jaką kasę :food: :food: .



mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » ndz kwie 19, 2009 13:23

Fajnie że może da się to zrobić bez wymiany całej sprężarki ale mam pytanie gdzie w moim silniku ALH będą szły przewody do cewki przy sprężarce czy trzeba z kanału a może jakoś od strony koła tam się dostać?



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » ndz kwie 19, 2009 14:13

Z kanłu bedziesz miał najlepszy dostęp do sprężarki i złączki kabli zasilających sprzęgiełko ale najpierw muszisz odkręcić osłone pod silnikiem :grin: rozłącz wtyczke i sprawdz czy masz w gniezdzie napiecie przy załączonej klimie jeżeli masz ponad 12V to bedzie wychodzić że jest uszkodzony elektrowłącznik jeżeli nie masz napięcia to sterowanie wtedy zapodaj na elektrowłącznik bezpośrednio napiecie i zobaczysz czy się załancza czy nie



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » pn kwie 20, 2009 09:57

ja mialem tez problem z niedzialajaca klima, brakowalo u mnie strownika klimatyzacji, sprezarka sie nie zalaczala poprostu. Dokupilem z rozbitka po numerze seryjnym i dziala.



mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » ndz kwie 26, 2009 09:41

Kontynuacja tematu na początku
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 20:47 przez mercik, łącznie zmieniany 1 raz.



Zwężka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 11, 2008 17:25
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z klimatyzacją

Post autor: Zwężka » ndz kwie 26, 2009 20:09

mercik pisze:Witam, odkąd kupiłem mojego golfa nie działa mi klimatyzacja jest w nim climatronic robiłem diagnozę vagiem ale wyszło że jest zero błędów tak zauważyłem że jak wyłączam tryb econ to wiatrak na chłodnicy zaczyna działać ale sprężarka stoi w miejscu to znaczy że ta środkowa część się nie kręci wcześniej nie sprawdziłem czy chodzi tylko pojechał nabić klimę ale okazało się że jest pełna fachowiec stwierdził że trzeba wymienić sprężarkę lecz wyczytałem na forum że może być walnięte sprzęgiełko albo elektromagnes proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam
Witam.
Zrób test CLIMATRONICA sprawdź cz nie ma błędów.Pobierz załącznik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz kwie 26, 2009 20:14

Zwężka pisze:Zrób test CLIMATRONICA sprawdź cz nie ma błędów
mercik pisze:robiłem diagnozę vagiem ale wyszło że jest zero błędów



pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » pn maja 04, 2009 16:22

Witam,

Pozwólcie że podepnę sie pod temat bo widzę że mój problem jest też gdzieś w kompresorze, mianowicie gdy załącze klime kompresor zaczyna strasznie trzeszczec, wyć lub cos w tym stylu, to duże koło na którym chodzi pasek się kręci ale nie udało mi sie zaobserwować czy to małe w środku tez sie kręci(sprawdzę przy następnej okazji), jak wyłaczę klimę to hałas sie zminia ale dalej coś trzeszczy i to dosyc glośno, po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu, wszystko jest ok, oczywiście klima wyłaczona.
Gdy stalo mi się to pierwszy raz podczas jazdy, zanim sie zorientowalem że ten hałas pochodzi ode mnie spod maski(byl korek i nie bylem pewny czy to ja :grin: ) to aż w środku spalenizną zajechało, jak wyłączyłem klimę to wszystko było OK.

Czy ten opis wystarczy żeby coś zdiagnozować, jak bedzie trzeba to podepnę VAGa.

Z gory thx za rady.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problem z klimatyzacją

Post autor: tom17 » pn maja 04, 2009 18:11

mercik pisze:tu moje pytanie co mogło stać się z tym sprzęgłem że została tylko jego wewnętrzna część ta przykręcana do osi sprężarki też zauważyłem że za nim wziąłem się za demontaż koła pasowego to ta pozostała część sprzęgła była nie dokręcona i latała.
nie widzę tego ale z opisu wynika że masz uszkodzoną tarczę sprzęgła. można to dostać jako część zamienną w sklepach z częściami do klimatyzacji.
pkabanos pisze:jak wyłaczę klimę to hałas sie zminia ale dalej coś trzeszczy i to dosyc glośno, po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu, wszystko jest ok, oczywiście klima wyłaczona. .Gdy stalo mi się to pierwszy raz podczas jazdy, zanim sie zorientowalem że ten hałas pochodzi ode mnie spod maski(byl korek i nie bylem pewny czy to ja ) to aż w środku spalenizną zajechało, jak wyłączyłem klimę to wszystko było OK.
spaliło Ci się sprzęgło. zobacz czy dasz rade zakręcić tarczą a jeżeli kręci to czy płynnie i nie ma hałasu. jeżeli nie to na 99% kompresor Ci padł.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 18:23 przez tom17, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » sob cze 06, 2009 17:02

Dzieki za odpowiedz TOM17, moge teraz jeszcze dodac klilka szczegolow, mianowicie wyrobily mi sie zeby na tarczy ze spzeglem i teraz wszystko sie kreci niezaleznie, znaczy jak krecem sruba to kreci sie kompresor(kreci sie normalnie to zakladam ze nie jest padniety), tarcza sprzegla to wogole sobie lata i kreci sie we wszystkie strony, a jak kreci sie kolo pasowe to nawet nie wlaczajac klimy czasami gdzies to spzreglo tak podejdzie ze zaczyna buczec i musze zgasci silnik zeby sie dalo dalej jechac.

Jakies pomysly jak odkrecic takie sprzeglo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości