Cos stuka, ale to chyba nie popychacze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomekm1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 21, 2009 00:22
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Tomekm1 » pn mar 23, 2009 20:54

Witam. Mam podobny problem. U mnie przy odpaleniu zimnego silnika przez 5-8 sekund nie słychać stukania, silnik pracuje cicho, ale po paru sekundach zaczyna wydobywać się stukanie z silnika, które trwa cały czas.Auto takie już kupiłem. Wymiania kompletnego rozrządu i oleju nic nie zmieniła (silnik 110 KM ASV). Poza tym nic dolega, oprucz tego że zimny słabo pali. Kiedyś miałem Seata Toledo II z tym samym silnikiem, tam z kolei stuki były tylko przez kilka sekund na zimnym silnku a na ciepłym było ok. Co z tym zrobić, bo czytając opinie na forum przyczyn może być wiele...
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 20:56 przez Tomekm1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » wt mar 24, 2009 11:36

jarorlit pisze:Dziekuje wszystkim za informacje.
Umowilem sie w czwartek na diagnostyke w ponoc bardzo dobrym warszacie i mam nadzieje, ze to jednak pompa, a nie panewki...

Apropo pompy- Bede mial mozliwosc zakupu jednego z dwoch typow (zamienniki).
Ktora firma jest lepsza?
FEBI, czy MEYLE ? Dodam, ze Febi jest tansza

Pozdrawiam i z gory dzieki
Cóż, obchodzimy już drugą rocznicę jak jarorlit boryka się z tym samym problemem silnika...Nie wiem czy nasze serwisy i mechanicy są tak niekompetentni, czy niemiaszki robią jednak lipę. Mam taki sam silnik. Jak do tej pory (125kkm) nie miałem problemów
ale powoli zaczynam z obrzydzeniem patrzeć na ten stwór... :-#
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 11:37 przez Bronco, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pt kwie 24, 2009 22:06

Bronco pisze:Cóż, obchodzimy już drugą rocznicę jak jarorlit boryka się z tym samym problemem silnika...Nie wiem czy nasze serwisy i mechanicy są tak niekompetentni, czy niemiaszki robią jednak lipę. Mam taki sam silnik. Jak do tej pory (125kkm) nie miałem problemów
ale powoli zaczynam z obrzydzeniem patrzeć na ten stwór...
Coz moze serwis by i cos poradzil, ale ich stwierdzenie, ze "sprawa ciezka" i to, ze musza rozebrac silnik by sie dowiedziec co jest nie tak zniechecilo mnie.

Dzis nasz nowy kolega na forum (sainons) napisal post:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235274 , a w nim przytoczyl link do nagrania dzwieku silnika ktory idealnie przypomina dzwiek mojego :

Osobiscie nie wiem co czynic. Jezdze juz tak ponad rok, nic sie z silnikiem nie pogarsza, nic nie polepsza...
Dla niewtajemniczonych (i tych co nie chca czytac wszytskich wypowiedzi w tym temacie) zostalo zrobione:
- kat wtrysku
- probna podmiana wtryskow na inne sprawne (oprocz sterujacego- moze to on stuka???)
- czyszczenie wytryskow preparatem STP
- wymiana popychaczy hydraulicznych
- cisnienie oleju ok (ponad 3.5 bara /2000obr)
- probna podmiana na inna pompe vacum

Pozdrawiam
Jarek



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt kwie 24, 2009 22:29

Zrób taki myk podłącz na krótko wszystkie świece żarowe żeby grzały na ciepłym silniku jak chodzi i powiedz czy wtedy też stuka?



macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

To bym dzwiek mojego auta

Post autor: macem » wt sie 11, 2009 08:17

Juz zrobilem na nim 20tys i cos sie stalo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3090693#3090693.

Samochod jezdzi ale nie ma mocy.



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » wt sie 11, 2009 12:03

jarorlit pisze: Osobiscie nie wiem co czynic. Jezdze juz tak ponad rok, nic sie z silnikiem nie pogarsza, nic nie polepsza...
To sprawdź jeszcze napinacz paska wieloklinowego, zwróć uwagę czy podczas pracy silnika stoi nieruchomo w miejscu, czy sobie lekko podryguje (szczególnie na zimnym silniku). Jakby podskakiwał to do wymiany koło pasowe alternatora. Przerabiałem ten temat ostatnio, napinacz sobie skakał i towarzyszył temu metaliczny stukot. Po wymianie tego kółka (posiada ono sprzęgło jednokierunkowe i to ono się zaciera i jest przyczyną drgań) cisza, spokój i miły, miękki klekot diesla.

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
bary_24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 02, 2007 22:51
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: bary_24 » pt lut 19, 2010 14:30

mam podobne objawy u siebie w audi a3 AVS 110 KM, stukot czy na zimnym silniku czy na ciepłym brzmi tak samo. trochę mnie to już wku....wia bo mam samochód dopiero 2 tygodnie a wydałem na niego całe oszczędności życia. pomocy!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 140 gości