Głośna praca i wibracje podczas włączania się wentylatorów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kiing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: wałbrzych

Głośna praca i wibracje podczas włączania się wentylatorów

Post autor: kiing » sob kwie 18, 2009 14:11

Witam, kiedy załączą się mi wentylatory bo silniczek się zagrzał, to trzęsie całą budą a hałas robi się taki jakbym miał drugi silnik. Żeby zobrazować jak głośny to hałas i jak duże wibracje, wystarczy że wspomnę że podczas jazdy na autostradzie z ok 130 km/h wyraźnie wyczuwalny jest moment włączenia tych wentylatorów. Nie wiem czy ma to związek ale kiedy załączą się one na jałowym to obroty troszkę spadają, tak jak podczas włączenia klimy lecz wtedy wibracji tak dużych nie ma i hałasu również, może delikatny.



Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » sob kwie 18, 2009 15:19

kolego miałem tak w A3 i okazało sie ze poprostu wiatrak jest gdzieś ułamany i dlatego tak wibrowało, budą trzesło dość porządnie podczas pracy. po wymianie nie wiadomo kiedy sie załączał ;) :bigok:



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » sob kwie 18, 2009 16:37

a z kolei w moim poprzednim golfie, mialem wyraźny duzy luz na ośce wiatraka, co powodowało wibracje i delikatne obcieranie o obudowe, więc hałas stad sie brał

na szrocie używany wiatrak ok.80zł



kiing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: kiing » sob kwie 18, 2009 21:57

Dzięki za szybkie odpowiedzi, już sprawdziłem i przyczyna to ułamana część wiatraka tego napędzanego paskiem. Dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości