Problem z turbiną w ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Problem z turbiną w ALH

Post autor: mercik » czw kwie 09, 2009 23:38

Witam serdecznie
Jestem tu nowy i opisze mój problem jakiś rok temu kupiłem Golfa IV silnik 1.9 TDI 90 KM oznaczenie silnika ALH przez pierwsze 2 miesiące wszystko działało jak należy po upływie tego czasu zaczęły się problemy z przeładowaniem więc oddałem auto do mechanika który stwierdził że zacinają cię kierownice w turbinie czyścił je może ze 2 razy i niestety pomagało nie na długo później przeczyścił jeszcze raz i od tamtej pory brak mocy słabo przyśpiesza wziąłem się sam za diagnozę i stwierdziłem coś dziwnego gdy wężyk od gruchy przy turbinie jest podłączony wciąga sztangę przy turbinie słychać ładny świst lecz auto bardzo słabiutko ciągnie i wpada w tryb awaryjny gdzieś w okolicy 2900 obr. i przy zejściu z obrotów słychać taki dziwny odgłos jakby gulgot przyhamowanie turbiny, dalej jest tak gdy odłączę wężyk od gruchy przy turbinie i go zaślepię aby w układzie było podciśnienie auto zaczyna przyjemnie ciągnąć od jakiś 2000 obr w wzwyż i nie wchodzi w tryb awaryjny dlatego nasuwa się tu pytanie dlaczego gdy do turbiny jest podpięte sterowanie i sztanga w turbinie jest wciągnięta auto jest mułowate do 2900 obr. wzwyż a potem dodatkowo łapie tryb awaryjny a gdy sterowanie turbiny jest odłączone i sztanga jest w górze auto idzie pięknie od 2000 obr. i ustępuje to gulgotanie po zejściu z obrotów także brak trybu awaryjnego. Proszę o pomoc gdyż każdy mechanik chce już wymienić turbinę a przecieków brak także brak oleju w układzie i zero dymienia. Pozdrawiam wszystkich z forum i oczekuję jakiejś racjonalnej odpowiedzi
Ostatnio zmieniony pt kwie 10, 2009 10:35 przez mercik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt kwie 10, 2009 01:53

hmm a zaworek N75 sprawdzony?? Warto byłoby go podmienić z N18 i sprawdzić, czy jest jakaś różnica..
do tego sztanga też może nie być dobrze wyregulowana



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt kwie 10, 2009 02:27

Kabelek podepnij. Może jakiegoś loga dasz - poczytaj na forum jak to się robi, bo możeby tylko gdybać! Napisz błędy! Będziemy wiedzieli co napisać jak będzie więcej danych. A jeżeli dostępu do kabelka nie masz to na urlop do Stronia, Lądka, lub Kłodzka zapraszam: ehheeh!



mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » pt kwie 10, 2009 11:37

no właśnie nie mam jak zrobić logi dynamiczne gdyż nie posiadam interfejsu VAG może powiecie jaki najlepiej zakupić gdyż nie jestem zbyt obeznany w tym temacie a na elektronice się znam lecz w aucie tego jeszcze nie robiłem ale myślę że z waszą pomocą na forum mi się to uda



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt kwie 10, 2009 11:41

mercik, wejdź do działu diagnostyka tam jest cały temat o kabelkach :)



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt kwie 10, 2009 12:19

mercik, albo zagadaj do kolegi jaszczur z Opola , nie wiem czy on ma mozliwośc podpięcia , ale napewno bedzie wiedział kto moze ci pomódz w okolicy zdiagnozowac auto

Tu masz kontakt do niego ; http://forum.vwgolf.pl/profile.php?mode ... ile&u=4684


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » czw kwie 16, 2009 15:51

Witam po przerwie kupiłem interfejs VAG i zrobiłem logi dynamiczne tak czytałem forum i przemyślałem mój temat odnośnie przeładowań turbiny występujących w moim golfie więc mechanik wymieniając gruchę przy turbinie i ją czyszcząc turbinę stwierdził że nie ma potrzeby jej regulować bo niby ładnie dmucha ale robiąc pierwsze logi zauważyłem że przeładowanie jest spore nie mogę zamieścić tych logów bo przez przypadek przepadły ale zamieszczam te po regulacji i proszę o ich sprawdzenie mam nadzieje że nie jest bardzo źle gdyż odczułem bardzo dużą zmianę w dynamice silnika

tabela przedstawia grupę 11,08,03

Obrazek



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw kwie 16, 2009 16:31

lapie wysokiego pika ale wyregulowuje na zadane wiec raczej ok


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » czw kwie 16, 2009 17:12

Co to znaczy łapie wysokiego pika? może jeszcze doregulować sztangę albo czyścić turbinę jeszcze raz



arwam

Post autor: arwam » czw kwie 16, 2009 17:15

mercik pisze:Co to znaczy łapie wysokiego pika? może jeszcze doregulować sztangę albo czyścić turbinę jeszcze raz
pik to jest chwilowy przerost ponad zadaną wartość



mercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 23:36
Lokalizacja: Opole

Post autor: mercik » czw kwie 16, 2009 17:23

dziękuję za odpowiedź ale czy jeszcze coś regulować czy dawać turbinę do ponownego czyszczenia a może już tak zostawić



arwam

Post autor: arwam » czw kwie 16, 2009 17:28

mercik, spórbuj jeszcze może z jeden obrót wydłużyć sztangę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości