Mam dziwne zjawisko przy obrotach 3000 rmp podczas jazdy....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Mam dziwne zjawisko przy obrotach 3000 rmp podczas jazdy....

Post autor: MarekU744 » czw kwie 09, 2009 16:52

Witam!
Mam dziwne zjawisko przy obrotach 3000 rmp podczas jazdy jak i na postoju. Autko to Golf III 1.9 D 95r Podczas jazdy jak postawie na równe obroty 3000rmp to zaczyna bardzo mocno drżeć pedał sprzęgla i dochodzi dzwięk z okloic skrzyni biegów jak by miało coś się tam rozsypać przekroczę 3000rmp i się uspokaja nic nie słychać i można ciągnąć obroty dalej i jest spokój. na postoju jest to samo autko na luzie daje do 3000rmp i znowu dziwne dzwięki i drżenie pedału sprzęgła . Na wolnych obrotach jest wszystko ok jak i w pozostałym zakresie obrotów



Loczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:34
Lokalizacja: B-stok

Post autor: Loczek » czw kwie 09, 2009 20:33

Mam ten sam samochód i to samo. Zastanawiałem się nad tym i wychodziło że poduszki silnika niby, poza tym tam poduszka jest pod skrzynią biegów jak dobrze sobie przypominam, to możliwe że dojechana jest. Domyślam się, że masz wstrząs silnika całkiem spory też przy gaszeniu motoru.
Można to wymieniać, samemu jednak trzeba pilnować, bo jak tam zmienisz poduszkę pod skrzynią to może się lekko podnieść, czy coś i będą biegi wchodzić gorzej.



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » czw kwie 09, 2009 20:52

wydaje mi się że chyba nie są to poduszki bo pod silnikiem i skrzynią były zmienione a przy gaszeniu silnika nie telepie nim bardzo mocno tylko tak normalnie . Drgania są bardzo mocno odczuwalne na pedale sprzęgła i dzwięk słychać z okolicy skrzyni biegów i tak się zastanawiam co obstawić czy sprzęgło czy skrzynie . A u Ciebie Loczek przy jakich obrotach dostaje drgawek i czy jest to przy jakichś konkretnych obrotach czy w calym przedziale ?



Loczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn lut 23, 2009 13:34
Lokalizacja: B-stok

Post autor: Loczek » czw kwie 09, 2009 21:07

U mnie ok powyżej 2800 obrotów.
Ewentualnie, ,może wycisk sprzęgła może być, kumpel coś o tym wspominał.
Ja to tak sobie tłumacze że to 63 konie i 15 letni samochód i dla niego 3000 to już brak mocy, a jedynie głośniejsza praca, temu zrezygnowałem u siebie z diagnozowania tej sprawy.



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » czw kwie 09, 2009 21:27

ok dzięki te obroty to mało się różnią 2800 a 3000 to moż być przesunięcie strzałki ale ja też stawiam na sprzęgło ale poczekam jescze troszke może ktoś coś jescze podsunie ciekawego albo walczył z czymś takim :) i tak po świętach będę do tego się zabierał



Awatar użytkownika
TeDIk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw gru 18, 2008 18:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: TeDIk » czw kwie 09, 2009 22:01



[url=http://www.fotosik.pl/][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040815f71bfe9f53.html[/img][/url]

labrador
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 16:35
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: labrador » pt kwie 10, 2009 07:59

Golfinę mam od niedawna ale przerabiałem już wiele , kapitalny remont silnika też. Miałem takie same objawy przy 2800-3000 obrotach,drżenie pedałów gazu,sprzęgła, dziwne buczenie. Nikt nie umiał mi pomóc aż któregoś dnia podniosłem maskę i stwierdziłem że pompa jest ruchoma tzn. stożkowa nakrętka (ta trudno dostępna z prawej strony,patrząc od przodu) była niedokręcona i pompa była poprostu luźna. Można ją było ręką odsunąć jak i przysunąć do silnika. Po skorygowaniu kąta wtrysku i dokręceniu objawy zniknęły jak ręką odjął. Pozdrawiam.


labrador

MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » pt kwie 10, 2009 14:53


dzieki ale to nie wydech :(

[ Dodano: 10 Kwi 2009 15:29 ]
labrador pisze:Golfinę mam od niedawna ale przerabiałem już wiele , kapitalny remont silnika też. Miałem takie same objawy przy 2800-3000 obrotach,drżenie pedałów gazu,sprzęgła, dziwne buczenie. Nikt nie umiał mi pomóc aż któregoś dnia podniosłem maskę i stwierdziłem że pompa jest ruchoma tzn. stożkowa nakrętka (ta trudno dostępna z prawej strony,patrząc od przodu) była niedokręcona i pompa była poprostu luźna. Można ją było ręką odsunąć jak i przysunąć do silnika. Po skorygowaniu kąta wtrysku i dokręceniu objawy zniknęły jak ręką odjął. Pozdrawiam.

tego to nie wziołem pod uwagę dzięki :) autko będzie po świętach to sprawdzę i napiszę co i jak z elementami które mogą być nie dokręcone :)

[ Dodano: 09 Maj 2009 09:26 ]
Wyszło że posypał się docisk Sprzęgło zostało wymienione i wszystko wróciło do nomy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 218 gości