[MK3] Dziwny odgłos przy puszczaniu sprzęgła

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaruhna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 16, 2008 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: jaruhna » pt lut 22, 2008 17:44

ja od pewnego czasu też zauważyłem że podczas redukcju z 4 na 3 i z 3na 2 przy obr powyzej 2500 ( po redukcji ) słychać takie trzyyyy. albo łożysko oporowe albo docisk dodam że sprzegło brało bardzo nisko.
wiec wrzuciłem koło od g60 + sprzegło też od g60 kpl. i teraz cud malina
sprzegło chodzi leciutko bierze w połowie, ma mniejszy skok i nie ma dzwinych dzwięków przy regukcji.
tarcza poprzedniego sprzęgła była dojechana dość mocno. za to dwumas był dobry nie przypalony ale sprzęgło od g60 przeniesie większy moment a to sie może przydać w przyszłości..


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/337][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/337/3/2[/img][/url]

tommyboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [MK3] Dziwny odgłos przy puszczaniu sprzęgła

Post autor: tommyboy » pn mar 31, 2008 18:21

melon77 pisze:Witam co to Pany może byc jak przełączam biegi normalnie jest ok ale jak zacznę butować jeździć dynamicznie to na 3 biegu przy puszczeniu gwaltownie sprzęgła słychać taki dziwny dźwięk jakby coś szurało co to może być
Wydaje mi się też że to czasem się dzieje na zakrętach przy szybszej zmianie biegów
Witam -to mój pierwszy post, więc proszę mi wybaczyć, jeśli coś napiszę nie tak.
Chodzi mi o ten odgłos, o którym pisze melon77. U mnie w MK4 jest coś podobnego: przy hamowaniu silnikiem, albo przy zmianie biegów słychać odgłos, jakby puścić mimowolnie tarczę, która o coś ociera -dźwięk bardziej "plastikowy" nić "metaliczny". Występuje z reguły na początku jazdy (od momentu ruszenia). Potem, przy większych prędkościach i redukacjach nic nie ma - silnik hamuje prawidłowo, czuć opór i zero odgłosów. Najgorsze jest to, że problem pojawia się nieregularnie i ciężko nawet mechanikowi pokazać o co chodzi.
Byłem u 3 mechaników: pierwszy podejrzewa skrzynię, drugi łożysko oporowe, trzeci koło dwumasowe. Żaden nie daje 100% diagnozy dopóki nie rozbierze. Czy ktoś rozwiązał ten problem? W ASO cennik jest przerażający: kompletne sprzęgło: 1100zł, koło dwumasowe 3000zł!!! :)))

[ Dodano: 06 Sie 2008 06:10 ]
Problem rozwiązany. W moim przypaku okazało się, że to turbina. Żaden z mechaników nie skojarzył, że taki dźwięk może wydawać hamująca turbina. Po podłączeniu do VAG zalecono mi jej czyszczenie i jak ręką odjął. Nie dość, że odgłosy wyhamowującej turbiny zniknęły, to jeszcze samochód odzyskał moc i nie łapie trybów awaryjnych na wysokich obrotach. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Re: [MK3] Dziwny odgłos przy puszczaniu sprzęgła

Post autor: subt » pt lis 07, 2008 17:29

melon77 pisze:Witam co to Pany może byc jak przełączam biegi normalnie jest ok ale jak zacznę butować jeździć dynamicznie to na 3 biegu przy puszczeniu gwaltownie sprzęgła słychać taki dziwny dźwięk jakby coś szurało co to może być
Wydaje mi się też że to czasem się dzieje na zakrętach przy szybszej zmianie biegów
Witam, u mnie sprzęgło też dziwnie podzwiękuje. Krótki, cienki metaliczny pisk, jak by brakowało smarowania, słychać właśnie w warunkach szybkiej zmiany biegów, 3,4,5, najczęściej 4,5 bieg. Zakręt, prosta bez znaczenia. Sprzęgło działa bez zastrzeżeń i nie chciałbym go z tego powodu demontować, choć dzięk jest irytujący (skrzypiących stalowych drzwi) :grrr:
Ostatnio zmieniony pt lis 07, 2008 17:52 przez subt, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
gregfm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:05
Lokalizacja: Cieszyn (Bażanowice)
Kontakt:

słychać odgłosy przy jeździe biegami

Post autor: gregfm » ndz kwie 05, 2009 21:15

A ja się dopiszę do postu (auto MK3 GTi 8v) bo mam trochę inny problem, którego nie znalazłem na forum, mianowicie:
Tak jak by od skrzyni dochodziły odgłosy huczenia albo szurania, coś w tym rodzaju, ale tylko gdy puszczę gaz i auto jedzie na biegu, jak trochę dodam gazu, nawet malutko to skrzynia już idzie cicho i słychać tylko silnik.

Co może być przyczyną takich odgłosów gdy jedzie się na biegu?

Prosił bym o pomoc.


Dziekuję



Ziabia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 01, 2009 20:28
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Ziabia » sob gru 12, 2009 17:30

Mam podobny problem, musiałem wymienić lewarek skrzyni biegów po wymianie mam problemy żeby wrzucić wsteczny, jeśli już się uda to kiedy ruszam po kilku sekundach słyszę "metaliczny" dzwięk jakby coś o coś ocierało, silnik traci moc i tyle z cofania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości