Problem z odpaleniem silnika 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Condi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 19:24
Lokalizacja: sosnowiec

Problem z odpaleniem silnika 1z

Post autor: Condi » sob mar 28, 2009 22:03

Witam wszystkich :pub:

A wiec tak problem wyglada nastepujaco..
Dzisiaj rano normalnie odpalilem samochod, po przejechaniu ok 5km zgasilem samochod i po ok. 15 min wrocilem i chcialem go odpalic i pierwsze co zobaczylem to ze nie zapala sie kontrolka grzania swiec zarowych(wszystkie inne sie swiecily), rozrusznik normalnie krecil i silnik nie chcial odpalic, od razu zaznacze ze nie posiadam zadnych zabespieczen antykradziezowych oraz swiece byly wymieniane ok. 4 mies temu. Wracajac do tematu przekrecalem stacyjke okolo 10 razy i nic..w koncu po kolejnej probie zapalila sie kontrolka swiec silnik odpalil..Dzisiaj jeszcze probowalem odpalic i silnik pali bez problemu..powiem szczezrze ze mnie to dosyc martwi
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tomassss24 » ndz mar 29, 2009 11:38

To nie sa swiece zarowe ja swojego odpale troche silnik pochodzi a potem po godzinie pali bez swiec zarowych zalezy tez od temp powietrza powyzej 6 stopni swiece nie grzeja . Szukaj innej przyczyny jesli rozrusznik krecił to moze pompa wtryskowa nie podała paliwa



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz mar 29, 2009 11:41

Condi, wyjmij przekaznik 109 rozbierz i popraw luty,są bodajże trzy,widać je po zdjęciu obudowy przekaznika.
To typowy objaw zimnych lutów.


AFN 165,5@380,8

Condi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 19:24
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: Condi » ndz mar 29, 2009 20:40

Dzieki za pomoc ale wydaje mi sie ze bede szukal wlasnie przyczyny w przekazniku..



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz mar 29, 2009 20:59

Condi pisze:Dzieki za pomoc ale wydaje mi sie ze bede szukal wlasnie przyczyny w przekazniku..
oczywiście w 99% tam jest przyczyna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości