sucha miska olejowa do AFNa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr mar 25, 2009 21:36

szatanek, ale jak stosujesz plytsza miske to i mniej oleju mozna zalac a smok i tak bedzie zalany


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw mar 26, 2009 16:12

Adam ale pompa oleju w TDi ma swoją taką a nie inną wydajność i jak tego oleju masz w misce powiedzmy 4,3 l to w miarę ssania smok nie wyssie wszystkiego bo olej zdąży spowrotem zciekac, a jak zalejesz 3L to skąd wiesz ze sie smok nie odsłoni w ekstremalnych wytuacjach? I tu nie chodzi o wysokosc zalania smoka tylko o zapas oleju w misce a co za tym idzie szybkośc oporuzniania miski z oleju. Wg mnie to ryzykowane troche.
Smok moze byc zanurzony w oleju np 5 cm ale jak miska jest szeroka to nie odessie wszystkiego bo oleju będzie duzo. A moze byc zanurzony i 10 cm wtedy przechyły nie straszne ale co z tego jak miska w krztałcie stozka czyli wąska na dole i olej będzie szybko z niej znikał bo przekrój mały.
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 17:23 przez szatanek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » czw mar 26, 2009 22:45

widziałem patenty jak w misce wspawywało sie takie ścianki pionowe właśnie po to żeby olej nie chlapał na boki na zakrętach :D patent z płytszą miską jest jak najbardziej wykonalny.. i nie musi byc to wcale stożek..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 235 gości