Ciche krótki cykanie w przedniej części auta

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

Ciche krótki cykanie w przedniej części auta

Post autor: freeman67 » czw sty 24, 2008 22:57

Witam

Niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.

W czasie jazdy jak i podczas postoju słychać krótkie cykanie (dźwięk jakby stukot podków o chodnik), trwa to od 5-10 sekund i przestaje. dźwięki dochodzą z okolic prawej strony przedniej części auta jakby z okolic koła ale ciężko to precyzyjnie zlokalizować ponieważ szybko znika ten dźwięk i pojawia się od czasu do czasu.
Ostatnio zmieniony czw sty 24, 2008 22:59 przez freeman67, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » czw sty 24, 2008 23:05

Najprawdopodobniej zaworek N75 normalne jest takie cykanie!!! Nie ma sie czego obawiac...


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: freeman67 » wt mar 24, 2009 16:34

diaz34 pisze:Najprawdopodobniej zaworek N75 normalne jest takie cykanie!!! Nie ma sie czego obawiac...
byłem u swojego mechanika z servisu VW i podobno ten samochodzik nie ma tego zaworu a więc jakby wyklucza to Twoją odpowiedź.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr mar 25, 2009 01:41

w golfie Mk5 nie ma osobnych elektrozaworów tak jak w Mk4, tam jest jeden zintegrowany zawór magnetyczny przymocowany pod podszybiem - czarna kwadratowa skrzynka a z niej wychodzi kilka wężyków podciśnienia do sterowania łopatkami turbiny, EGR, klapy gaszącej itd., widać go na tym foto (zaznaczony w żółtym owalu) :

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 01:44 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

cykanie

Post autor: freeman67 » śr mar 25, 2009 13:14

Sztomel pisze:w golfie Mk5 nie ma osobnych elektrozaworów tak jak w Mk4, tam jest jeden zintegrowany zawór magnetyczny przymocowany pod podszybiem - czarna kwadratowa skrzynka a z niej wychodzi kilka wężyków podciśnienia do sterowania łopatkami turbiny, EGR, klapy gaszącej itd., widać go na tym foto (zaznaczony w żółtym owalu) :

[url=http://images33.fotosik.pl/432/18d71c7a27fe163am.jpg]Obrazek[/URL]
no więc właśnie. co to może w takim razie cykac sobie czasem. już rok czasu przerabiam ten temat i nikt nie wie. niby nic się złego z autem nie dzieje ale nie pasuje mi to cykanie bo kiedyś tego nie było.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr mar 25, 2009 16:29

freeman67 pisze:co to może w takim razie cykac sobie czasem
tego to ja Ci zza monitora komputera nie ustalę niestety, trzeba dokładnie osłuchać komorę silnikową.


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Ciche krótki cykanie w przedniej części auta

Post autor: doggie » śr mar 25, 2009 16:44

freeman67 pisze:Witam

Niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.

W czasie jazdy jak i podczas postoju słychać krótkie cykanie (dźwięk jakby stukot podków o chodnik), trwa to od 5-10 sekund i przestaje. dźwięki dochodzą z okolic prawej strony przedniej części auta jakby z okolic koła ale ciężko to precyzyjnie zlokalizować ponieważ szybko znika ten dźwięk i pojawia się od czasu do czasu.
W moim Mk5 też "cyka", a mianowicie "cyka" taka kostka z diodą wielkości podełka zapałek przymocowana do ścianki obudowy akumulatora od wewnętrznej jej strony, czyli od strony silnika, no ale porównywać to "cykanie" do stukotu podków o chodnik to chyba "lekka" przesada
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 16:46 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ciche krótki cykanie w przedniej części auta

Post autor: freeman67 » śr mar 25, 2009 19:19

mettenos pisze:
freeman67 pisze:Witam

Niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.

W czasie jazdy jak i podczas postoju słychać krótkie cykanie (dźwięk jakby stukot podków o chodnik), trwa to od 5-10 sekund i przestaje. dźwięki dochodzą z okolic prawej strony przedniej części auta jakby z okolic koła ale ciężko to precyzyjnie zlokalizować ponieważ szybko znika ten dźwięk i pojawia się od czasu do czasu.
W moim Mk5 też "cyka", a mianowicie "cyka" taka kostka z diodą wielkości podełka zapałek przymocowana do ścianki obudowy akumulatora od wewnętrznej jej strony, czyli od strony silnika, no ale porównywać to "cykanie" do stukotu podków o chodnik to chyba "lekka" przesada


kolego ale ja nie twierdze że to jak podkowy brzmi. to barzo ciche cykanie i trwa pare sekund. U Ciebie jest podobnie??



Awatar użytkownika
sosna232
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 21:57
Lokalizacja: kostrzyn / słońsk
Kontakt:

Post autor: sosna232 » śr mar 25, 2009 23:21

jesli chodzi o cykanie ja mam to samo a pochodzi ono z lewej strony metalowa mala skrzyneczka (pudelko zapalek) i wchodzi do niej kilka wezykow... sporadyczne cykanie.


“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”

“Żaden mężczyzna nie przyzna się, że jest kiepskim kochankiem lub kierowcą”

freeman67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 24, 2008 22:01
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: freeman67 » czw mar 26, 2009 13:29

sosna232 pisze:jesli chodzi o cykanie ja mam to samo a pochodzi ono z lewej strony metalowa mala skrzyneczka (pudelko zapalek) i wchodzi do niej kilka wezykow... sporadyczne cykanie.
a też miałeś tak że cykało kilka sekund i przestawało i to tylko czasmi bywało?



mmarcysio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 22, 2007 08:50
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: mmarcysio » czw lip 16, 2009 10:29

tez to mam....jak auto troche dostanie...lub pojezdzi w miescie....
-- podobno zawor zwrotny cisnienia doladowania....
doswiadczony mechanik ASO...twierdzi ze to normalne ....i jezeli to jest tzn ze dziala to cos...bo po to jest.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10546
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 16, 2009 16:50

sosna232 pisze:jesli chodzi o cykanie ja mam to samo a pochodzi ono z lewej strony metalowa mala skrzyneczka (pudelko zapalek) i wchodzi do niej kilka wezykow... sporadyczne cykanie.
w Mk5 nie ma typowego zaworku N75 jak w Mk3 czy Mk4, skrzyneczka ta jest wielkości gdzieś 3 pudełek zapałek i jest umieszczona przy podszybiu na wysokości kierowcy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości