Problem z odpalaniem.... Filmik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob mar 21, 2009 19:57

moj brat mial taki problem w TDS, w dodatku jesli poziom paliwa w zbiorniku spadl mu ponizej 20l juz mial klopoty z odpaleniem, po wymianie samej pompki w zbiorniku problem znikl



kacper009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 18, 2008 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kacper009 » sob mar 21, 2009 22:33

Witam.
Kolego Ja mam ten sam problem co ty, też mi tak odpala na zimnym silniku.(AHF 110KM)
Świce mam wymienione, a co do przewodów paliwowych to powiem szczerze ze nie sprawdzalem.
Jak byłem u mechanika to podłaczył mnie pod kompa i stwierdził ze moze to byc czujnik temperatury cieczy ( po długim postoju u niego czujnik wskazywał ze temp. cieczy jest 15 stopni, jak przygazował to w ciagu kilku sekund pokazał 50 stopnik, a silnik jeszcze był zimny). We wtorek jade go wymienic, wiec w srode wieczorem napisze czy to pomogło.
Pozdrawiam
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » sob mar 21, 2009 22:40

ok to czekam... ja ogólnie mam jescze problem z temp bo wskazówka temp na liczniku mi wariuje... ciężko się nagrzewa a jak pocisne mocniej auto to nagrzewa sie w mig (niby)...

ale problem z odpalaniem był juz wcześniej...



kacper009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 18, 2008 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kacper009 » sob mar 21, 2009 23:23

zaczeło sie w grudniu, ogolnie to mialem spalone wszystkie swiece i wtedy to juz byla masakra z odpalaniem, ja odplil za trzecim razem to niebisko bylo na całym podworku.
Jak wymienilem wszystkie to zaczol odpalac tak jak tobie. Zobaczymy ja po wymianie czujnika odpali.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob mar 21, 2009 23:47

caligator pisze:ok to czekam... ja ogólnie mam jescze problem z temp bo wskazówka temp na liczniku mi wariuje... ciężko się nagrzewa a jak pocisne mocniej auto to nagrzewa sie w mig (niby)...

ale problem z odpalaniem był juz wcześniej...
a termostat masz napewno sprawny? mi tez wariowala wskazowka po wymianie stoi w miejscu i sie nie rusza tzn 90stopni



Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » sob mar 21, 2009 23:54

termostat niby sprawny bo mechanik mówił że go sprawdzał i nic złego nie zaobserwował:/



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 22, 2009 00:25

jesli napewno termostat ok to moze byc walniety czujnik temp. podaje zle dane do kompa musisz to sprawdzic najlepiej na VAGu bo czujnik ma 4 elektrody po dwie ida do kompa i do licznikow, moze byc tak ze na liczniku moze byc ok a na kompie juz nie lub odwrotnie



kacper009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 18, 2008 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kacper009 » wt mar 24, 2009 22:36

Witam ponownie, nie stety ma zle wiesci bylem u mechaniora dzisiaj i okazało sie ze zly mam czujnik temp.
Jutro pojade go wymienic i jak mi zaloza to dam znac
pozdrawiam



Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » śr mar 25, 2009 08:49

kacper009 pisze:Witam ponownie, nie stety ma zle wiesci
Kolego to bardzo dobra wiadomość, podróba czujnika 30 PLN na allegro a oryginał w ASO ok. 115 zeta ciesz się chłopie, że to nie oznaki padających wtrysków, pierścieni itp. pozdro :helm:



kevin12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 25, 2009 16:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: kevin12 » śr mar 25, 2009 16:35

witam mam problem z moim golfem! tzn juz mowie o co chodzi! a mianowicie nie moge go odpalic w normalny sposob.Musze przytrzymac go na rozruszniku i dodac gazu az osiagnie ok 2000 obrotow i wtedy puszczam i wszystko sie normuje obroty sie reguluja chodzi silnik ok chodzi ok przyspieszenie mam spoko! nie wiem tylko co z tym i boje sie ze spale rozrusznik albo cos wiecej mechhanicy mowia ze to moze byc pompa ale jesli chodzi normalnie na komputerach wyszlo ze wszystko ok ze przeplyw paliwa w normie! bardzo bylbym wdzieczny za info na ten temat:)


:0

kacper009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 18, 2008 20:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kacper009 » śr kwie 01, 2009 20:10

Witam.
Kolego Caligator u mnie juz problem znikł jak tylko sie troche cieplej zrobiło. Nic nie wymieniałem i odpala dobrze
A u Ciebie jak to wygląda??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości