Dziwne zapalanie AGR na zimnym w temperaturze około 0 stopni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Dziwne zapalanie AGR na zimnym w temperaturze około 0 stopni

Post autor: RALFI » ndz mar 22, 2009 21:24

Witam

Szanowni Państwo prośba o porade, nie jest to tragedia ale trochę denerwujące a mianowice podczas porannego rozruchu w temp od -1 do 5 stopni podczas kręcenia łapie jakby odrazu ale jest to złudne (jak puszcze kluczyk nie zapali) i potem jest przerwa kilka obrotów i zapala. O tyle jest to denerwujące, że w wyższych temp już to nie występuje, w niższych podgrzeją świece i też obróci 2 razy i chodzi. Wygląda na to że przy temp 0-4 stopnie najgorzej pali. Mam bańke powietrza w przewodzie od filtra do pompy ale jak ciepło czy zimniej jest to wpływu na zapalanie nie ma.
Prośba o poradę opinię, mam wrażenie jakby to zapowietrzanie było pompy w okolicach zera stopni.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 21:26 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pn mar 23, 2009 00:33

przy temp 0*C nie pamiętam dokładnie świece nie grzeją.
Spróbuj zdjąć wtyczkę z czujniku temp odpowiedzialnego za grznie świec i wtedy zobacz .
Jak będzie palił na dotyk to już słaba kompresja.
jak jeszcze jest z dyminiem tuż po odpaleniu?



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn mar 23, 2009 14:52

arwam pisze:przy temp 0*C nie pamiętam dokładnie świece nie grzeją.
Spróbuj zdjąć wtyczkę z czujniku temp odpowiedzialnego za grznie świec i wtedy zobacz .
Jak będzie palił na dotyk to już słaba kompresja.
jak jeszcze jest z dyminiem tuż po odpaleniu?
Jak zakreci dłużej to puści szaro niebieski dymek ale bez tragedii a zazwyczaj zakreci w tych temp dłużej - jeżeli wyższa temp i niższa problem znika ;)

Pozdr
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 14:54 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » pn mar 23, 2009 16:22

Ty, ja w ALH mam podobnie. W -24 st odpala po pierwszym przerzucie wałem, w +24 na dotyk a jak jest tak właśnie ni to 0 ni to 1 st to 2-3x wałem obróci i chmurkę niebieskiego puści...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn mar 23, 2009 16:28

arwam pisze:przy temp 0*C nie pamiętam dokładnie świece nie grzeją.
owszem grzeją poniżej 5st.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn mar 23, 2009 16:53

Piasek pisze:Ty, ja w ALH mam podobnie. W -24 st odpala po pierwszym przerzucie wałem, w +24 na dotyk a jak jest tak właśnie ni to 0 ni to 1 st to 2-3x wałem obróci i chmurkę niebieskiego puści...
Może tak te silniki mają chociaż wierzyć mi się nie chce.
Jak ktoś ma pomysły prośba o podpowiedź.
Pozdr



Michael125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 26, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwne zapalanie AGR na zimnym w temperaturze około 0 st

Post autor: Michael125 » sob lis 21, 2009 22:44

podczas porannego rozruchu w temp od -1 do 5 stopni podczas kręcenia łapie jakby odrazu ale jest to złudne (jak puszcze kluczyk nie zapali) i potem jest przerwa kilka obrotów i zapala. O tyle jest to denerwujące, że w wyższych temp już to nie występuje, w niższych podgrzeją świece i też obróci 2 razy i chodzi.
Mam to samo w swoim AGRze czasami zapali od razu ,a czasami puszczam kluczyk i nie zapala. Mam tak od samego początku od kiedy go użytkuje w tym czasie wymieniałem już rozrząd,kąt wtrysku ok ostatnio świece bo żadna nie grzała jak się okazało już myślałem że to świece były przyczyną ale okazało się że nie. Komp nic nie pokazuje.
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 22:48 przez Michael125, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » ndz lis 22, 2009 11:34

sprawdzic kat wtrysku
w AGR,ALH,ASV jest wada fabryczna przy kole na pompie wtryskowej...kat sam sie przestawia-wina złych śrub.....zalecana zmiana na poprawione
poprawiałem ostatnio takiego AGR-a który zle palił i się trząsł i też miał powietrze w przewodach -co za grom z tym tlenem nie w tej rurze co trzeba......
na zimnym ten AGR też puszcza dymka siwo-niebieskiego i proporcjonalnie do nagrzania auta dymek znika
auto na przelocie bez kata z 1 tłumikiem
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 11:41 przez Fahoo, łącznie zmieniany 2 razy.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości