Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » śr mar 18, 2009 16:34

jakby sie doczytalo dobrze to by sie wiedzialo ze jestem po wymianie dwumasu i problem jak byl tak jest :bajer:



zielony1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 14:50
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: zielony1 » sob mar 21, 2009 20:43

Witam
Ludzie dajcie spokój z tymi wypowiedziami o dwumasie! Już dawno padło stwierdzenie że to NIE DWUMAS :grrr: !!! Doczytajcie a jak nie czytaci jesteście to proszę o niewypowiadanie się bo waszym zdaniem widzę dwumas jest odpowiedzią na prawie każde dolegliwości.
Wracając do tematu. Czy moglibyście spradzić cos dla mnie (kieruje pytanie do osób z drgawkami a nie pseudo specjalistów od dwumasu): gdy nasz pojazd porusza się na biegu 2 ok 30 km/h wyrzućcie bieg bez użycia sprzęgła! U mnie w takim wypadku podczas hamowania nie występują drgawki! Więc wydaje mi się, że może to być czujnik sprzęgła. Postępując dokładnie tak samo ale przy użyciu sprzęgła drgawy są. Może to nie jest to ale warto sprawdzić.
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2009 20:47 przez zielony1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob mar 21, 2009 20:52

zielony1 juz tak probowalem i nawet z odlaczonym czujnikiem sprzegla, co prawda raz sa te drgawki raz nie to sie dzieje kiedy chce, nie moge spotkac sie jednym gosciem od VAGa bo juzbym cos konkretnego odpisal, ja obstawiam ze to cos z dawka paliwa maveric25 zmniejszyl i ponoc mu sie polepszylo
Ostatnio zmieniony sob mar 21, 2009 20:54 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



zielony1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 01, 2007 14:50
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: zielony1 » sob mar 21, 2009 21:09

antojuja, dzięki za odpowiedź więc trzeba dalej szukać :(



Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » sob mar 21, 2009 22:34

zielony1 pisze:Ludzie dajcie spokój z tymi wypowiedziami o dwumasie!
zielony1 pisze:Doczytajcie a jak nie czytaci jesteście to proszę o niewypowiadanie się bo waszym zdaniem widzę dwumas jest odpowiedzią na prawie każde dolegliwości.
zielony1 pisze:(kieruje pytanie do osób z drgawkami a nie pseudo specjalistów od dwumasu):
co do czytania to powinieneś sam zawrócić uwagę o to co czytasz napisałem
sądzę że to padający dwu mas powodował taki zachowanie
u mnie pomogło także pisze jaki jest faktyczny stan rzeczy
powodzenia i pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob mar 21, 2009 22:53

Zreszta przy walnietej dwumasie( zalezy jak mocno walieta juz jest) to nawet karoseria lata- u kuzyna to otwarte drzwi podskakiwaly. My tu mowimy o drgawkach delikatnych a nie jakims mega szarpaniu i rzucaniu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 22, 2009 00:19

mialem padniety dwumas wiec wiem jakie sa objawy, z tymi dzwiami to faktycznie racja (ostatnie dechy dwumasu), tak wiec panowie tu chodzi o drgawki spowodowane napewno nie dwumasem!!!! i niech sie nikt nie obraza ale jesli chodzi o dwumas to napewno nie w tym temacie, pozdrawiam



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » ndz mar 22, 2009 14:23

Wróciłem do dawki w okolicach 4,5 do 5 mg/skok, drgawki są sporadyczne i delikatne, hm teraz pytanie czy czyszczenie nastawnika coś dało czy też był założony jakiś magnetyzer przepływowy i zrobiłem z nim out. Ale zauważyłem że te drgawki występują przy naciśnięciu hamulca nmie wiem czy dobrze myślę ale może to coś z vacum? co ty na to antojuja?


nic

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 22, 2009 14:35

z tymi dawkami to jest tak ze im mniejsza wartosc np.3 to dawka faktycznie jest duza a jak np.6 to mniejsza czy dobrze rozumiem bo juz sie gubie? wiec jak dobrze kombinuje miales wczesnij cos ok 6 tzn mala, a teraz 4,5-5 czyli wieksza i drgawki znow sie nasilily, co do vacuum to chyba nie a raczej napewno ona nie ma nic wspolnego z dawka paliwa, jej praca wplywa na hamulce, turbine, klape gaszaca i egr, chyba o niczym nie zapomnialem? aha zapomnialem o impulsatorze u mnie sie nie rusza (chyba, mam ograniczony dostep malo miejsca) powiedz mi czy jak zmniejszyles mu dawke to odczules jakas roznice w mocy lub jazdy itd.? :pub:
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 14:39 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » ndz mar 22, 2009 14:49

dawka na vagu 9 to(większa moc więcej dostaje) dawka 3 (mniej paliwa muł), przestawiłem teraz na okolicę 5 tak pośrodku tolerancji (3-9mg/skok) i jest trochę lepiej. A pytam o vacum bo ono wytwarza podciśnienie a nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na te drgawki teraz bez naciskania hamulca drgawek raczej nie ma a kiedy występują to mam wciśnięte sprzęgło i hamulec.

[ Dodano: 22 Mar 2009 13:50 ]
a odp jak zmniejszyłem dawkę to strasznie czyć czegoś mu brakuje ta różnica przynajmniej według mnie jest znaczna
:mrgreen:


nic

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 22, 2009 15:00

i widzisz jednak cos jest po stronie elektroniki nie mechaniki, a vacuum to mechanika, ktos iles postow wczesniej pisal o numerach sterownikow w ktorych to wystepuje a w innych nie moze warto isc tym tropem?!

[ Dodano: 22 Mar 2009 14:05 ]
maveric25 pisze:Rozebrałem dziś nastawnik i przeczyściłem i raczej nic to mie dało, jak zmniejszyłemdawkępaliwa na 6,2mg/skok to nie drga, wcześniej miałem 3,8mg/skok i drgał jak głupi
skoro masz vag to mozesz sobie sam po eksperymetowac ja niestety niemam takiej mozliwosci, a gdybys dal mu max czyli z tego co piszesz 9 to co sie dzieje tez telepie czy nie no i moc by sie podniosla, ale to tylko gdybanie, aha i jeszcz jedno czegos nie kumam piszesz ze zmiejszyles z 6,2 na 3,8 nie mozna zmniejszyc zwiekszajac cos sie tu nie klei kupy, tak jak pisalem im mniejsza wartosc np 3 to dawka duza im wart. wieksza to dawka mniejsza tak??? :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 15:08 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » ndz mar 22, 2009 16:01

masz rację tolerancja to od 3 duża dawka do 9 najmniejsza dawak jak dasz 9 to może nie będzie parkotał (ja miałem najmniej 6, coś tam) ale za to będzie muł straszny, teraz mam w okolicach 4,5 do5 czyli prawie środek stawki i jak narazie to jest dobrze. Poza tym wynika z tego że problem leży po stronie pompy nie wiem jak to się ogółnie mówi (nie jestem mechanikiem) ale po 143tyś km, popma chyba raczej nie może paść? (nie była nigdy jeżdżona na wynalazkach) a co do vaga nie posiadam mam dobrego znajomego mechaniak i znim kombinujemy. Jedo diagnoza "pompa lub nastawnik pompy".
z tego co piszesz 9 to co sie dzieje tez telepie czy nie no i moc by sie podniosla, ale to tylko gdybanie,--- jak mu dam 9 to nie będzie chciał jechać (dawka paliwa jest wtedy najmniejsza)


nic

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz mar 22, 2009 23:16

maveric25 pisze:Poza tym wynika z tego że problem leży po stronie pompy nie wiem jak to się ogółnie mówi (nie jestem mechanikiem) ale po 143tyś km, popma chyba raczej nie może paść? (nie była nigdy jeżdżona na wynalazkach)
widzisz ja mam ponad 300tys juz za soba i jezdzilem na czystej, czerwonym i na ,,nalesnikowym'' w chwili obecnej czysta i mam jak ty byc moze w pompie poprostu nastapilo zuzycie materialu jakiegos (nieznam sie na pompach) w dodatku nastawnik nigdy nie byl ,,ruszany'' tylko dziwi mnie ze to nastepuje przy roznych przebiegach, ja mam moja Ize od momentu zanim ukonczyla roczek i znam ja od podszewki, sprobuje spotkac sie z gosciem od kompa jak to tylko szybko mozliwe i z nim pokombinuje deczko moze dojdziemy do jakiegos w koncu porzadku,pozdro



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » pn mar 23, 2009 17:05

Koledzy możecie powiedzieć w którym kanale i jakie wartości wpisywać w VAG-u żeby pozmieniać i posprawdzać zachowanie na tych innych dawkach paliwa ??? (czy drgawki się nasilają i czy ustępują)
Prosił bym o jakiś dokładniejszy opis jaką wartość wpisać żeby zwiększyć dawkę paliwa a jaką żeby zmniejszyć .... to zerknę u siebie
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 17:07 przez jaro001, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości