Koło dwumasowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Koło dwumasowe

Post autor: matelko » wt mar 17, 2009 00:24

WITAM nie jestem pewien ale chyba pada mi kolo dwumasowe i tu prosze o pomocy czy to napo to ????????? wiem ze na forum jest duzo tematow na ten temat ale jakos nie moge ich porownac do swoich.Krotki opisik auta i usterki MK 4 Variant 2003 19 tdi PD 74 kw 101 km przbieg 220 000 czy to sa obiawy padajacego dwumasa przy wcisniecu lekim pedalu sprzegla czuc pod noga takie drganie i z silnika na biegu jalowym slychac dziwne chrobotanie albo cos w tym rodzaju jak jade to slychac to chrubotanie przy niskich obrotach silnika.I tu moje pytanie czy moge kupic cos takiego do mojego silnika http://www.allegro.pl/item573389657_spr ... _model.htm
l czy raczej normalne kolo dwumasowe .z gory dziekuje z jaka kolwiek pomoc.A dodam jeszcz jkiej marki dwumasowke kupic jesli to jedno masowe sie nie nada.
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 13:50 przez matelko, łącznie zmieniany 2 razy.


matelko

Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » wt mar 17, 2009 08:45

witaj.
mam taki sam problem jak Ty, tylko że 3 mechaników powiedziało mi że padł mi napinacz z tłumikiem drgań, ono mi przy zapalaniu chrobota i drży a po rozgrzaniu przestaje. może u Ciebie też to samo a odnośnie koła możesz sprawdzić zaznaczając korektorem kreski na kole, po odpaleniu jak kreski będą w innych miejscach to koło masz do wymiany gdzieś na forum tu czytałem podeśle linka jak co
pozdrawiam



Luk223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 13:08
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Luk223 » wt mar 17, 2009 09:33

Witam....raczej na koło nie stawiam...mam to samo (chrobotanie mam tylko na biegu jałowym i gdy się autko rozgrzje)..Jeżdżę tak od 1.5 roku -przejechane około 20 tyś .km i nic się nie stało/zmieniło ...Niepokoi mnie ta sytuacja i bedę autko rozbierał w najbliżyszm czasie...
Pozdrawiam


Luk223

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 17, 2009 09:42

matelko, ta cene to koles wziął z kosmosu - koszt zamachu do do jednoamsu to 150 zł + sprzęgło około 400 zł - czyli max to 600 zł

ale raczej to nie sprzęgło masz do wymiany - przy wciśniętym pedale jak czujesz drgania to normalny objaw
najpierw zlokalizuj co masz do wymiany później rób zakupy bo na odwrót to wbijesz sie w niepotrzebne koszta


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości