Turbo nie działa...?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BarcaFan55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 14:47
Lokalizacja: Chojna

Turbo nie działa...?

Post autor: BarcaFan55 » czw mar 12, 2009 23:06

Witam. Mam golfa II 1.6T. Od dłuższego czasu wyczuwam że stracił na mocy, znajomy powiedział mi że to prawdopodobnie turbo nie działa. Jednak nie mam pojęcia jak to sprawdzić, a w przypadku gdyby nie działało to jak to zrobić...??



Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » czw mar 12, 2009 23:26

luzy na wirniku sprawdź , czy nie rzuca okropnie oleju przez nią i chyba nawet jest o tym temat na forum , więc opcja SZUKAJ też wskazana :D


Let's Tune it UP !!

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » czw mar 12, 2009 23:27

najlepiej było by wpiąć wskaźnik doładowania ale pewnie niemasz wiec ściąg węża idącego z turbiny do kolektora ssącego ,odpal silnik idz pod maske i przegazuj go troszkę sprawdzając ręką czy dmucha turbina , ze wzrostem obrotów silnika powinieneś czuć coraz większe cisnienie, tylko nie przykładaj ręki do kolektora ssącego :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2341887#2341887

Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » czw mar 12, 2009 23:35

djozi21, ma rację , taka też jest opcja , ale tak jak mówiłem , na początku zanim odpalisz i będziesz go gazował (byle nie na zimnym) to odkręć rurę od filtra idącą do turbo chwyć za końcówkę wirnika (taka jakby końcówka śrubki tam powinna być u mnie jest) i poruszaj nim góra dół , przód tył, lewo prawo, jeżeli się nie buja to robisz to co djozi21, mówił , a jeśli bardzo się buja osiowo a nie promieniowo to turbo kaput ...


Let's Tune it UP !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości