Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob mar 07, 2009 19:15

w przyszlym tygodniu umowilem sie z magikiem od komputerow samochodowych( samouk, podobno kozak w swojej profesji ) i powiedzial mi tylko tyle ze podejrzewa co to ale mi nie powiedzial, ostatnio z tego co mowil mial corse w dieslu i miala tak samo i ponoc po jego ingerencji w oprogramowanie problem zostal zlikwidowany



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » sob mar 07, 2009 21:59

no to zrobiliśmy krok do przodu ... oryginalny program 038906018J_0281001613 zastapiliśmy 028906021GL_0281001656 - jest to program z passata AFN'a 97 rok produkcji ... i drgań nie ma ... jeśli to nie wyjątek zostaje tylko przeanalizowac różnice między programami

[ Dodano: Sob Mar 07, 2009 21:01 ]
MaciusieK pisze:U mnie pompowtryski napewno nie siadaja
nie miałeś przypadkiem wymienianych pompek na silniejsze ??



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » ndz mar 08, 2009 11:31

Za mojej kadencji, to z pompkami nic nie robilem i raczej one sa ori z wersji 115hp, jakby byly mocniejsze to musialaby byc korekta programu i auto szlo by wiecej niz 210km/h :P
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 11:31 przez MaciusieK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » ndz mar 08, 2009 18:36

MaciusieK pisze:jakby byly mocniejsze to musialaby byc korekta programu
to własnie miałem na myśli ...



wojciech80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 15:29
Lokalizacja: Gdańśk
Kontakt:

Post autor: wojciech80 » ndz mar 08, 2009 20:38

tommyboy,
czesc, jakie miales objawy?
drgawki podczas przyspieszania w okolicy 2000 obrotów i nic poza tym?

[ Dodano: 08 Mar 2009 19:52 ]
Zibiland pisze:Witam
Mój samochodzik ma podobną dolegliwość tylko ze drgania występują jak obroty zbliżają sie do ok 2000 i prędkość ok 100km/h. Zaczyna mi lekko drgać kierownica, pedały, fotele itd. Czasami występują drgać jak w przypadku silnika iskrowego z nieczynnym jednym garem, strasznie go telepie a przy okazji całe wnętrze. Moc silnika nie spada a drgania przechodzą po ok 5-10 min. Nic sie nie dzieje na wolnych obrotach, a także gdy "gazuje" na postoju. Nic sie też nie dzieje przy hamowaniu. Drgania występują tylko przy normalnej jeździe.
czesc,

mam dokladnie to samo. odczuwalne na 4 i 5 biegu w waskim zakresie obrotow miedzy 2000 - 2300. oprocze tego nic sie nie dzieje.

jak sobie z tym poradziles?



Awatar użytkownika
jakub.artur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jakub.artur » pn mar 09, 2009 20:01

To co piszecie ze przy obrotach 2000-3000 sa drgania to na 100% kolo dwumasowe ten temat jest o drganiach przy dojeżdzaniu do swiatel lub cos w tym stylu :hmm:

[ Dodano: 09 Mar 2009 19:09 ]
rafalkdp pisze:Może ktoś z poniższych logów coś wymyśli?
Zrobione na AHF-ie

KANAŁ 001
Obroty silnika
Dawka wtryskiwanego paliwa
Napięcie z czujnika drogi przesuwu regulacyjnego
Temperatura płynu chłodniczego
KANAL 004
Obroty silnika
Kąt w.zapłonu WYMAGANY
Kąt w.zapłonu RZECZYWISTY
Cykl pracy

na szaro - przyspieszanie do pewnej prędkości i wrzucenie biegu na luz(toczenie sie na luzie)
na różowo - logowanie podczas drgawek
na szaro - spadek prędkości 5-7km/h do 0km/h i już drgawki ustają...
[url=http://images39.fotosik.pl/73/29c614b979c5c2c6m.jpg]Obrazek[/URL]
z tego co widać jest to ewidentny błąd oprogramowania :grrr:


Disel Best :)

MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » pn mar 09, 2009 21:05

Raczej blad elektroniki, bo soft sam od siebie nie starzeje sie w aucie :)

U mnie 1szy raz drgawki pojawily sie po wyjezdzie ze stacji Orlenu - a feeee :P

Zapewne nie ma tu wiekszej zaleznosci, no ale.... :rotfl:



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt mar 10, 2009 00:08

kolego jakub.artur, inny kolega z innego forum tez widzial te logi i tutaj zamieszczam jego wypowiedz - ,, Na wolnych widać, że dawka trzyma się prawidłowo hmmm. Może należałoby profilaktycznie wyczyścić nastawnik pompy. Szczerze to nie mam pomysłu innego. Najlepiej to podjechać do Poznania do GEKO na diagnostykę :-P . Jak masz dostęp do VAGa to zobacz jaką masz dawkę paliwa na wolnych obrotach na ciepłym silniku. Ja miałem takie objawy jak za bardzo przesunęliśmy nastawnik :mrgreen: '' - jakub.artur co o tym sadzisz moze tedy droga?
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 00:09 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt mar 10, 2009 23:58

w chili obecnej niewiem jaka mam dawke, bylem umowiony w tym tygodniu z specem od komputerow ale penie nic z tego mam popoludniowa zmiane do piatku moze w sobote cos sie dowiem



Awatar użytkownika
jakub.artur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jakub.artur » śr mar 11, 2009 06:26

antojuja pisze:kolego jakub.artur, inny kolega z innego forum tez widzial te logi i tutaj zamieszczam jego wypowiedz - ,, Na wolnych widać, że dawka trzyma się prawidłowo hmmm. Może należałoby profilaktycznie wyczyścić nastawnik pompy. Szczerze to nie mam pomysłu innego. Najlepiej to podjechać do Poznania do GEKO na diagnostykę :-P . Jak masz dostęp do VAGa to zobacz jaką masz dawkę paliwa na wolnych obrotach na ciepłym silniku. Ja miałem takie objawy jak za bardzo przesunęliśmy nastawnik :mrgreen: '' - jakub.artur co o tym sadzisz moze tedy droga?
gdzies na forum pisali o regenarecji nastawnika po zlozeniu trzeba ustawienia zrobic komputerem , a najczesciej jak jest nastawnik walniety to na wolnych obrotach idzie zauważyc ze silnik skacze po obrotach raz ma wolniejsze raz wysze wiec raczej odpada nastawnik w pompie wtryskowej :bajer:


Disel Best :)

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » śr mar 11, 2009 14:13

moj nastawnik nigdy jeszcze nie byl demontowany, jakies kilka miesiecy temu bylem na regulacji wtryskow i podpieli mi pod kompa co sie okazalo to delikatnie (chyba dobrze pamietam?) kat wtrysku byl regulowany, w kazdym razie napewno gosc regulowal dawke paliwa i pamietam ze poluzowal taka nie standardowa srube na nastawniku i delikatnie popukiwal mlotkiem w nastawnik ale w ktora strone to juz zapomnialem i po zakonczonym zabiegu spowrotem ja dokrecil (foto tej sruby zamieszczam ponizej w czerwonej otoczce) ale czy w kompie regulowal dawke to juz nie powiem bo poprostu niepamietam



LukaCzesku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 05, 2009 19:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: LukaCzesku » czw mar 12, 2009 00:32

Ja mam MKIV 110hp i mma rowniez problemy z drganiami ale tylko jak stoje na siwatlach przy rozgrzanym silniku wiecto moze byc juz sam nie wiem dwomas, przepustnica, impulsator jakies pomysly?



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » pt mar 13, 2009 20:49

U mnie mechanik gdy obniżył dawkę to te drgawki nie występowały natomiast na podniesionej dawce pojawiały się przy każdym hamowaniu :bigok:


nic

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt mar 13, 2009 21:23

o ile mnie pamiec nie myli to mi tez chyba podnosil



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości