Pompa wtryskowa wycieki

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goryl3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:57
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Pompa wtryskowa wycieki

Post autor: goryl3 » pn lut 16, 2009 21:35

Witam

Cieknie mi pompa pod sprezynami tej wajchy od zwiekszania obrotów.
Wiem ze tam jest jakas tulejka i simmering, gdzie mozna to kupic i czy ciezko to wymienic ?
Cos sie przestawia/ustawia przy wymianie ? wiem ze moglbym wyciagnac wszystko i kupowac na czesci ale nie mam zabardzo na to czasu i chcialbym odrazu kupic wszystko i zmienic.

Pompa z grzybkiem - silnik AAZ

Pozdrawiam
Paweł



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 16, 2009 21:43

wymienia sie prosto (jak dal mnie)
taki simmering to kupisz w każdym motoryzacyjnym raczej koszt niewielki nawet nie 1zł chyba...

tu masz krok po kroku jak rozmontować górę pompy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100486&start=0
zatrzymujesz sie przy pkt 12 tam jest bolec z simmeringiem :)) wymieniasz i składasz wszystko :)

i tutaj na 2 foto widać bolec a na nim gumowy czarny malutki oring :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=76874&start=0



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » pn lut 16, 2009 21:44

Kup olwing itulejke do pompy Boscha sa 2 rodzaje dluga i krotka umow sie w sklepie wez dwie ajedna pozniej zwrocisz przy rozbieraniu zaznaczaj polozenie poszczegolnych elementow i uwazaj na sprezyny dosyc mocne.kup odrazu szczelke pod pokrywke pompy.nieskomplikowana operacja ale bedzie upierdliwa jak tego nie robiles. Powodzenia.

[ Dodano: 16 Lut 2009 21:46 ]
Wymieen tylko olwinga i tulejke nic wiecej nie reguluj.Bo skoro citylko ciekla nie szukaj dziury w calym



Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

Post autor: Bordos » ndz mar 01, 2009 22:41

A ma ktoś może wymiary tej tulejki miedzianej ?



Awatar użytkownika
piotreko28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 12, 2008 01:52
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Post autor: piotreko28 » ndz mar 01, 2009 23:32

kup w sklepie motoryzacyjnym komplet naprawczy do tego, ja juz kupowałem i w zestawie jest tulejka mosieżna, oring i oring pod głowice pompy, zapłacilem za to jakies 25zł.


części golf mk3 , gg9807500

goryl3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:57
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: goryl3 » ndz mar 01, 2009 23:35

Tylko ze sa 2 zestawy naprawcze, z dluzsza i krotsza tulejka...



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » pn mar 02, 2009 20:56

Albo musisz roebrac najpierw i kupic albo umowic sie wsklepie ze pozniej zwrocisz jedezestaw [tulejke ] krotka lub dluga..Zalezy jak daleko masz do sklepu motoryzacyjnego.Powodzenia.Efekt po naprawie murowany a to cieszy.



goryl3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:57
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: goryl3 » wt mar 03, 2009 21:52

Wziałem sie za wymiane tej tulejki dzis, ja mam troszke inna pompe niz ta na zdjeciu, wiec połowa opisu nie pasowała, trzeba bylo dodatkowo odkrecic inne elementy (nieopisane), potem wszystko złożyłem, odpaliłem bez problemu, tylko teraz jest tak ze jak sie wcisnie gaz czy to na luzie czy na biegu to obroty spadaja bardzo powoli albo zatrzymuja sie w miejscu i trzeba dopiero przyhamowac silnikiem zeby spadly, podejrzewam jeden element przez ktory to sie dzieje ale na rano umowilem sie u znajomego pompiarza wiec juz nic nie grzebie.

Wszystko niby proste ale.....

[ Dodano: 04 Mar 2009 14:44 ]
Obrazek

wie ktos do czego jest ta dzwignia zaznaczona w kółku ?

[ Dodano: 04 Mar 2009 20:51 ]
Bylem dzis u pompiarza, ale to co on zrobil to wogole byl smiech na sali, meczyl sie 5 godzin i jak od niego wyjechałem bylo jeszcze gorzej niz jak przyjechalem, niskie obroty mial w granicach 1500-1600 obr, ledwo co jechal i wkrecal sie na biegu do 2,5 tys... Chcial wyciagac pompe ale powiedzialem zeby skrecil wszystko i pojechalem do domu. Dzwonilem do jednego majstra od pomp to powiedzial ze zrobi ale raczej trzeba wyciagac pompe, dzwonie do serwisu " TURBO DIESEL" to powiedzieli ze tak starych pomp nie robia.... Pojechalem do auto-mechanika jakiegos, to powiedzial ze on nie ustawi bo nie ma czym i dal mi namiary na goscia co robi pompy b. dobrze ale musi miec wyciagnieta.... Wkurzylem sie, wjechalem do garazu, rozkrecilem wszystko jeszcze raz, poskladalem wszystko dokladnie, ustawilem dawke paliwa i smiga :bigok: a wszyscy mi chcieli auto rozbierac :grrr: :grrr: :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 208 gości