Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kompot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:35
Lokalizacja: 3miasto/Bca/Wwa
Kontakt:

Post autor: kompot » czw lut 26, 2009 16:52

leo... pisze:
kompot pisze:U mnie w AGR 12K
i tez masz drgania ??
No tak, przeciez wypowiadam się w tym temacie od dłuższego czasu :roll:



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » czw lut 26, 2009 17:04

mam pytanie moze i glupie ale nr sterownika to gdzie szukac na obudowie komputera jak sie domyslam?



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » czw lut 26, 2009 17:10

Tak koledzy niestety AGR-y też mają ten problem, zauważyłe że gdy podoniłem swojego tak 80 kilosów po trasie z prędkością 140 cały czas to te drgawki są jakby mniejsze ale może mi się tak zdawać


nic

Awatar użytkownika
jakub.artur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jakub.artur » czw lut 26, 2009 18:41

W ALH też są te drgawki ja podnioslem dawke paliwa z 3.4 na 3.2 i sa mniejsze lecz nie wyeliminowalem w 100%


Disel Best :)

MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw lut 26, 2009 18:55

Pisalem juz o tym wczesniej, ale napisze jeszcze raz, AJM tez ma z tym duuuzy problem, wiec plaga sie szerzy :kac:

Chyba jestem jedyna "pompka" w tym temacie, ktora rowniez boryka sie z tym problemem i juz mi pomyslow brak, co moze byc winowajca :panna:



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw lut 26, 2009 19:53

antojuja pisze:mam pytanie moze i glupie ale nr sterownika to gdzie szukac na obudowie komputera jak sie domyslam?
Na obudowie komputera, czyli na podszybiu, lub jak podlaczysz VAG'a to w engine też pokazuje jaki masz sterownik



michal22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:24
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: michal22 » pt lut 27, 2009 00:15

Witam no to ja też się przyłącze , też AHF 110 99r. i ta sama historia przy dojerzdzaniu do świateł dostaje drgawek jutro odłącze impulsator zobaczymy czy pomoże widze ze co golf to ten sam problem :roll:



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob lut 28, 2009 21:40

witam kolegow, wiec dzis podczas wymiany termostatu zaobserowalem jedna rzecz-zimny wiecej trzesie cieply mniej w dodatku kiedy silnik sie rozgrzewal odkrecalem nakratki na wtryskach po koleii podejrzewajac ze to ktorys wtrysk sie wiesza i co? nic. zadnej roznicy tesc stary mechas od diesli tak mi podpowiedzial, wiec wykluczam zeby ktorys z wtryskow sie wieszal- na 100% , jak bylo tak jest, juz niemam sily z tymi drgawkami nawet serwis nie daje 100% gwarancji ze zlokalizuje wade i ja naprawi, czy jakies licho wisi nad TDI????



djmike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: djmike » ndz mar 01, 2009 16:32

Witam jak zauwazyl jeden z naszych kolegow dziwne obiawy drgawek zanikaja po odpieciu czujnika predkosciomierza ktory wchodzi do skrzyni. Dzisiaj odpiolem u siebie i to samo, drgawki znikaja po odpieciu czujnika. Niestety nie dziala wtedy predkosciomierz:( wiec wniosek jest jeden dwumasowe kolo zamachowe mozemy sobie odpuscic, tak samo pompe wtryskowa. Zadna z tych rzeczy nie ma wplywu na drgawki silnika. Moze ktos wie gdzie idzie impuls o predkosci samochodu oprocz licznika? Po nitce do klebka i dojdziemy do tego co jest przyczyna drgawek..



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » ndz mar 01, 2009 17:34

mechanicy u których byłem również rozkładają ręce, i najczęściej jest odpowiedz że to najprawdopodobniej dwumas, sam nie wiem co z tym zrobić problemem..........



tedibeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 11, 2008 23:30
Lokalizacja: racibórz

Post autor: tedibeer » ndz mar 01, 2009 20:54

Witam
Kolego u mnie niby tez miał byc dwumas wieć został wymieniony w ASO koszt prawie 4 tys zł potem pompa wtryskowa 5,5 tys zł plus stara pompa do zwrotu nastpenie czepiono sie wtrysku sterującego wymieniono ale i tak bez zmian :grrr:
teraz na Vagu dzieja sie dziwne rzeczy dawka 2,4 2,6 kąty wtrysków różne
Istnieje możliwość ze sterownik, ale ja juz chyba zrezygnuje
sam sterwonik to znowu koszt 4,2 tys zł a pewność jako zerowa. Ktoś kiedys wspominał o czujniku sprzegla moze to cos ma wspólnego z tym?


tedi

Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » ndz mar 01, 2009 21:45

hmm no to faktycznie porażka z tymi drgawkami :/ ......



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » ndz mar 01, 2009 22:08

Ja wnioskuje o blad w oprogramowaniu w ECU. Daje poprostu sygnal ze hamujemy silnikiem i zmniejsza drastycznie dawke- za bardzo drastycznie. Moze jakby programowo wylaczyc ta funkcje w ECU to by nas to zadowoliło a moze nowszy soft ma juz to poprawione.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kompot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:35
Lokalizacja: 3miasto/Bca/Wwa
Kontakt:

Post autor: kompot » ndz mar 01, 2009 23:26

wesol pisze:Ja wnioskuje o blad w oprogramowaniu w ECU. Daje poprostu sygnal ze hamujemy silnikiem i zmniejsza drastycznie dawke- za bardzo drastycznie. Moze jakby programowo wylaczyc ta funkcje w ECU to by nas to zadowoliło a moze nowszy soft ma juz to poprawione.
:D
Jesli już moj tok rozumowania co do hamowaniem silnikiem jest dobry, to problemem będzie czujnik lub element wykonawczy, nie ma mozliwosci, zeby sie soft sam rozjechał, nawet po 10 latach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości